Noclegi Toruń

Toruń – to ok. 200 tysięczne miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, na styku Pojezierza Chełmińskiego i Kotliny Toruńskiej. To położenie przyczyniło się do napływu turystów do tego regionu. Co rocznie miejsce to odwiedza ponad 1,5 mln turystów nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. W kartach historii Toruń powstał w 1233 r. i został założony przez Krzyżaków. Historia Torunia jest interesująca i niewątpliwie burzliwa. Warto więc przed przyjazdem do tego miasta poczytać na ten temat.

Jest to miasto o wielu tradycjach, które rozsławił swym geniuszem Mikołaj Kopernik. Przybywający tu turyści z całą pewnością nie będą się nudzić, ponieważ Toruń ma wiele wspaniałych zabytkowych miejsc. Dlatego też od 1997 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W całej Polsce Toruń kojarzy się również ze słodkim wypiekami, czyli piernikami. To najsłynniejszy produkt wytwarzany w tym mieście, a tradycja wypieku jest co najmniej tak długa jak historia Torunia. Warto dodać, iż obecne metody wyrobu pierników opierają się na starych recepturach mistrzów piernikarskich z XVI wieku. Pierniki z Torunia sprzedawane są na całym świecie m.in. w krajach Unii Europejskiej, Kanadzie, USA, Izraelu czy Japonii.

Do innych symboli tego miasta należą: gotyk toruński i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Wszystkie wspomniane symbole tworzą niesamowitą atmosferę miasta, której nie spotkać nigdzie indziej. Wychodząc na przeciw tak licznej grupie turystów tu przybywających, Toruń ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną.

Do atrakcji turystycznych Torunia zalicza się:

 • Rynek Staromiejski, to najstarsza część miasta pochodząca z XII wieku. Znajduje się tu piękny Ratusz, zresztą największy w Polsce oraz zabytkowe domy mieszkalne. Ratusz to także bez wątpienia najwybitniejsze osiągnięcie średniowiecznej architektury mieszczańskiej na starym kontynencie. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Okręgowe. Rynek zdobią piękne kamienice m.in.: Kamienica Pod Gwiazdą, Dwór Artusa, Pałac Meisnera, Kamienica - Rynek Staromiejski 33, Hotel „Pod Trzema Koronami” - Rynek Staromiejski 21 oraz wiele innych. Wszystkie te budynki zachowały klimat z dawnych lat. Ich powstanie datuje się począwszy od epoki średniowiecza a kończąc na baroku. Architektura tych kamienic jest niepowtarzalna i zebrała w sobie style wszystkich minionych epok. To niesamowita spuścizna dawnych pokoleń.
 • Pomnik i dom Kopernika. Pomnik tego wybitnego Polaka dumnie stoi na Starym Rynku obok Ratusza. Wzniesiono go w 1853 roku, a jego pomysłodawcą był Stanisław Staszic. Uroczystość odsłonięcia pomnika była wielkim świętem dla mieszkańców Torunia. Pomnik przedstawia odlaną z brązu postać Kopernika mierzącą 2,6 metra wysokości. Ten słynny Polak odziany jest w togę profesorską, trzymającego w lewej ręce sferę armilarną, a prawą wskazującego niebo. Natomiast na granitowym cokole widnieje napis łaciński: „Nicolaus Copernicus Thorunensis Terrae motor, Solis Caelique stator” („Mikołaj Kopernik torunianin, poruszył Ziemię, wstrzymał Słońce i niebiosa”). Tymczasem dom Kopernika znajduje się na ul. Kopernika 15/17 i obecnie należy do Toruńskiego Muzeum Okręgowego. Wewnątrz domu stworzono ekspozycję pamiątek po słynnym astronomie oraz makietę średniowiecznego Torunia.
 • Krzywa Wieża - jest to średniowieczna baszta miejska, której nazwa pochodzi od sporego jej odchylenia od pionu (1,40 m). Wybudowana została w XIV w. lecz z czasem pod wpływem swego ciężaru osunęła się, powodując jej pochylanie się, aż do chwili kiedy oparła się na gruncie bardziej trwałym niż piasek. Obecnie Wieża jest jednym z najbardziej charakterystycznych akcentów Starego Miasta.
 • Twierdza Toruń – to zabytek militarny o najwyższej klasie. Został wybudowany przez Prusaków pod koniec XIX wieku do obrony granicy wschodniej Prus. Twierdza zaliczana jest do jednych z najpotężniejszych systemów fortyfikacyjnych w Polsce! Właśnie dzięki pruskim fortom Toruń otrzymał w XIX wieku rangę miasta-twierdzy. Warto dodać, iż pierścień fortyfikacji obejmuje swym zasięgiem całe miasto. Powstało tu m.in.7 głównych fortów, 6 fortów pośrednich, 32 schrony piechoty, kościół, cmentarz, szpital, piekarnia, pralnia, radiostacja, system łączności i komunikacji oraz kanalizacja i wiele innych. Obecnie Twierdzę najlepiej zwiedzać wyznaczonym „Szlakiem Fortecznym” mającym aż 44 km długości.
 • Ruiny zamku krzyżackiego, który zaczął powstawać w latach 1233-36. Na przełomie XIII i XIV wieku powstawała dalsza zabudowa zamku. W 1420 r. na zamku wybuchł pożar powodując znaczne zniszczenia budowli. Natomiast w 1454 r. torunianie zdobywają go i dokonują zniszczeń zamku. Do dnia dzisiejszego zachowały się tylko części fosy zamkowej, dolne partie zamku głównego i w dobrym stanie zachowane „Gdanisko”. Obecnie miejsce to służy jako teren służący do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Torunia. W podziemiach zamku działa również muzeum.
 • Zamek Dybowski – wzniesiony w 1425 roku, którego pomysłodawcą był sam Władysław Jagiełło. Przez 4 lata zamek był pod panowaniem Krzyżaków. Następnie od 1466 roku zamek był siedzibą starosty dybowskiego. Zamek Dybowski uległ znacznemu zniszczeniu w wyniku oblężeń i bitew. Warto dodać, iż początków XX w. był częściowo użytkowany. Obecnie to tylko ruiny, które są atrakcyjnym miejscem turystycznym. Co roku we wrześniu na Zamku Dybowskim odbywa się festyn archeologiczny.
 • Planetarium i Orbitarium Torunia – Planetarium im. Wł. Dziewulskiego to jedna z głównych atrakcji tego miasta, a zarazem najbardziej zaawansowany technologicznie obiekt tego typu w naszym kraju. Planetarium powstało w 1994 roku, a jego zadaniem jest prezentacja seansów popularno-astronomicznych o tematyce astronomicznej. Natomiast Orbitarium to toruński pomysł na popularyzację kosmosu. Sala Orbitarium to panele sterujące sondą, ekrany prezentujące krótkie animacje komputerowe o losach misji kosmicznych. Poza tym można również zapoznać się z planetami Układu Słonecznego, a także z interaktywnymi urządzeniami i modelami prezentującymi oraz wyjaśniającymi zjawiska zachodzące we Wszechświecie.
 • Rynek Nowomiejski – to konkurencyjna część Torunia w stosunku do starego miasta. Niegdyś stał tu piękny ratusz, który w 1818 roku rozebrano. Na tym samym miejscu wzniesiono neoromański zbiór ewangelicki, a obecnie mieści się tu kino i szkoła filmowa. Ciekawym i zabytkowym miejscem na Rynku Nowomiejskim jest „Gospoda pod Modrym Fartuchem”, która była dawniej miejscem spotkań szlachty i królów. Gospoda niegdyś słynęła z dobrego wina i piwa. Obecnie znajduje się tu kawiarnia o stylowym wnętrzu z czasów baroku. Poza tym wzniesiono tu także kilka pięknych kamienic, m.in. Kamienica - Rynek Nowomiejski 23, Kamienica „Gospoda Murarska” - Rynek Nowomiejski czy Apteka „Pod Złotym Lwem” - Rynek Nowomiejski 13.
 • Kościół św. Jakuba (1309-1350) – to największa i najpiękniejsza świątynia gotycka w Polsce. Jej wnętrze zdobią liczne cenne rzeźby i malowidła.
 • Kępa Bazarowa – to niewielka wysepka, na którą można dostać się mostem lub dopłynąć łodzią. Obszar ten objęty jest ochroną tworząc tym samym rezerwat przyrody.
 • Katedra Świętojańska – inaczej św. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Początki powstania świątyni datuje się na XIII wiek. Wnętrze kościoła kryje wiele zabytkowych rzeźb i ołtarzy. To tutaj prawdopodobnie ochrzczony został słynny Mikołaj Kopernik, a w kaplicy znajduje się jego pomnik. Poza tym w ścianę kaplicy zostało wmurowane serce króla Jana Olbrachta. Na wieży katedry umieszczono potężny dzwon o wadze ok. 7 ton. Powstał on w 1500 r. i nosi nazwę „Tuba Dei” czyli „Trąba Boża”. Obecnie zaliczany jest do największych dzwonów w Polsce.

Toruń posiada jeszcze wiele zabytków, których nie sposób opisać. To bardzo stare miasto kryjące na każdym rogu jakiś skrawek dawnej historii. Poza wymienionymi zabytkami i ciekawymi miejscami warto również zobaczyć m.in.:ogród zoobotaniczny, pomnik Flisaka, Bramę Klasztorną, Bramę Mostową, Bramę Żeglarską, Basztę Gołębnik, Basztę zwaną „Monstrancją”, Dwór Mieszczański, Mury Obronne i wiele innych.

ZOBACZ OBIEKT Hostel Orange i Hostel Orange Plus

Hostel Orange i Hostel Orange Plus

25 - 80 PLN

Planujesz podróż do Torunia? Zapraszamy Państwa do Hostelu Orange & Hostelu Orange Plus zlokalizowanego w centrum toruńskiej starówki. Łącznie mamy do dyspozycji 63 miejsca noclegowe.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Komfortowe Mieszkanie do wynajęcia w Centrum Torunia na doby

Komfortowe Mieszkanie do wynajęcia w Centrum Torunia na doby

65 - 65 PLN

Pobyt,nocleg,apartament,kwatera,mieszkanie,centrum,pokój,urlop,toruń,tanio,doby

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT mieszkanie 2 pokojowe na doby,blisko starówki

mieszkanie 2 pokojowe na doby,blisko starówki

49 - 49 PLN

Pobyt,nocleg,kwatera,mieszkanie,centrum,pokój,urlop,toruń,tanio,doby

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Lelewela - blisko centrum

Apartament Lelewela - blisko centrum

250 - 250 PLN

Apartament blisko centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Stare Miasto 2

Apartament Stare Miasto 2

150 - 150 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Stare Miasto

Apartament Stare Miasto

330 - 330 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Galeria

Apartament Galeria

500 - 500 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Warnieńczyka

Apartament Warnieńczyka

200 - 200 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Studio

Apartament Studio

150 - 150 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Komnaty Kopernika - apartament standard

Komnaty Kopernika - apartament standard

150 - 150 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Komnaty Kopernika - apartament dwupoziomowy

Komnaty Kopernika - apartament dwupoziomowy

320 - 320 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Niebiański apartament

Niebiański apartament

170 - 170 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Nad Wisłą

Nad Wisłą

120 - 180 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Komnaty Kopernika 2

Komnaty Kopernika 2

120 - 180 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Toruński Zakątek

Toruński Zakątek

150 - 220 PLN

Apartament w centrum Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Nicolaus

Apartament Nicolaus

139 - 220 PLN

Apartament mieszczący się w samym sercu miasta.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament Pod Krzywą Wieżą

Apartament Pod Krzywą Wieżą

139 - 250 PLN

Apartament znajduje się w kamienicy z XVI wieku. Idealna lokalizacja, w samym sercu miasta.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Hostel Toruń Główny

Hostel Toruń Główny

35 - 60 PLN

Nowootwarty hostel na terenie Dworca Głównego

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Hostel jaPierniczę

Hostel jaPierniczę

45 - 45 PLN

Hostel jaPierniczę kameralny, rodzinny hostel w samym sercu Torunia

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Hotel SOLARIS

Hotel SOLARIS

250 - 430 PLN

Hotel SOLARIS - wysoki standard w atrakcyjnej cenie

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Hotel Petite Fleur

Hotel Petite Fleur

140 - 350 PLN

Najlepszy hotel w Toruniu

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Apartament w Centrum Torunia

Apartament w Centrum Torunia

150 - 200 PLN

Apartament przestronny, samodzielny i przytulny. Tu wypoczniesz w spokoju, ciszy i dyskrecji!

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Kwatera Prywatna

Kwatera Prywatna

120 - 150 PLN

Mieszkanie 3-pokoje rozkładowe, 5 minut od toruńskiej starówki.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Lukususowy apartament Toruń

Lukususowy apartament Toruń

130 - 270 PLN

Apartament o powierzchni 50 m2 mieści się w czystej kamienicy z zamkniętą klatką (wejście z domofonem) na ścisłej Starówce w Toruniu obok domu Kopernika.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Hostel Orange Plus

Hostel Orange Plus

30 - 50 PLN

Zapraszamy Państwa do naszego Hotelu Orange Plus zlokalizowanego w samym centrum Toruńskiej Starówki .

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

30 - 35 PLN

Do użytku gości-pościel, ręczniki, naczynia, sztućce cukier, herbata, czajnik elektr.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Kwatera prywatna

Kwatera prywatna

100 - 130 PLN

Oferujemy Państwu możliwość noclegu w Toruniu w pełni wyposażonym 42 metrowym mieszkaniu.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT NOVA Apartamenty

NOVA Apartamenty

Dlaczego warto wybrać Nova Apartamenty ?- wysoki standard apartamentów w dopiero co wyremontowanej gotyckiej kamienicy z 1871 r.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT RANCHO

RANCHO

75 - 120 PLN

Na naszych klientów czeka 5 pokoi dwu i trzy osobowych (łazienka, TV, Internet), 5 ha terenu w sąsiedztwie puszczy bydgoskiej oraz 2 stawy rybne.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń

ZOBACZ OBIEKT Luksusowy apartament w centrum Torunia

Luksusowy apartament w centrum Torunia

160 - 310 PLN

Luksusowy apartament w centrum zabytkowego Torunia, na Starówce, położony na pierwszym piętrze kamienicy.

kujawsko-pomorskie / Toruń / Toruń