ROMANÓWKA

  • Adres: Romanowo 27
  • Telefon: 074 868 96 10
  • E-mail: romanowka1@o2.pl
  • Cena minimalna: 30
  • Cena maksymalna: 60
  • Ilość miejsc: 9

Oferta

Romanowo położone jest 3km od drogi głównej nr 33, pomiędzy Kłodzkiem a Bystrzycą Kłodzką

Dlaczego warto nas odwiedzić?

?Romanówka? malowniczo położona jest pośród wzgórz, łąk i lasów ? zauroczyło nas to miejsce i w 2007r tu zamieszkaliśmy.
Bezpośredni kontakt z przyrodą, pachnące macierzanką i tymiankiem łąki, piękne widoki, czyste powietrze, cisza, spokój pozwalają odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach.
Rodzinna atmosfera, ogniska wieczorową porą, wspólne biesiady, sprawiają że każdy czuje się dobrze i swobodnie.
W naszym gospodarstwie można spróbować koziego mleka, sera, świeżo upieczonego chleba.
Organizujemy naszym gościom wycieczki po okolicy pokazując to co najpiękniejsze i ciekawe,... a jest co pokazywać, tereny te zostały objęte programem Natura 2000 ?Pasmo Krowiarki?, przy drogach krzyże upamiętniające wydarzenia z przeszłości, kapliczki.
Liczne polne i leśne drogi zachęcają do jazdy rowerem ? sami jeździmy i naprawdę jest świetnie.
Pomagamy naszym gościom wybrać najciekawsze szlaki oraz atrakcje turystyczne w Kotlinie Kłodzkiej, bliskość wielu ciekawych miejsc sprawia, iż czasami ciężko zadecydować samemu. Udostępniamy mapy i przewodniki.

W gospodarstwie znajduje się 9 miejsc noclegowych
- 3 pokoje 2osobowe, każdy pokój z łazienką
- 1 pokój 3 osobowy również z łazienką

Do dyspozycji gości:
- w pełni wyposażony aneks kuchenny z jadalnią,
- miejsce z TV,
- grill, rowery górskie, strzelanie z wiatrówki,

Proponujemy również zwiedzanie najbliższej okolicy autem terenowym.

Zawsze polecamy:
Międzygórze z Rezerwatem ?Wodospad Wilczki? oraz wejście na Górę Igliczna gdzie znajduje się Sanktuarium Marii Śnieżnej
Szczeliniec Wielki i Błędne Skały w Górach Stołowych jest to coś w rodzaju labiryntu wśród skalnych form
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jedna z najpiękniejszych w Polsce pod względem szaty naciekowej, unikalne stalaktyty i stalagmity, kaskady i draperie kalcytowe, przy okazji zwiedzania jaskini, warto odwiedzić Kopalnię Uranu - znajduje się bardzo blisko jaskini
Kopalnię Złota w Złotym Stoku z podziemną trasą turystyczną i szeregiem dodatkowych atrakcji głównie dla dzieci (wspinanie po sztucznej ściance, płukanie złota, podziemny spływ łodzią, odlewanie sztabek złota itd.)

Dla spragnionych mocnych wrażeń i adrenaliny w Złotym Stoku czeka szereg atrakcji w Leśnym Parku Skalisko. Na terenie 7ha miedzy niebem a ziemią zjazdy na linie, tyrolki, skok Tarzana, balansujące pomosty, kładki itp.
Na tych co po górach chodzić lubią długimi godzinami, czeka Śnieżnik 1425n.p.m., Czarna Góra 1205 n.p.m., Trójmorski Wierch 1175n.p.m., szlaków całe mnóstwo...

Warto odwiedzić również:
Twierdzę Kłodzką z jej podziemnymi korytarzami, Twierdzę w Srebrnej Górze, muzeum papieru w Dusznikach, muzeum filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, skansen w Pstrążnej, kaplicę czaszek w Czermnej,
W okolicy znajdują się znane uzdrowiska Lądek Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój gdzie skosztować można leczniczej wody, pospacerować po parkach zdrojowych i podziwiać architekturę zabytkowych Pijalni wód mineralnych oraz sanatoriów.
Każdy odbiera świat na swój sposób, być może znajdą Państwo na Ziemi Kłodzkiej swoje magiczne miejsce nie koniecznie opisane przez nas.

Serdecznie zapraszamy do wypoczywania w miłej atmosferze w naszym gospodarstwie i poznawania atrakcji oferowanych przez otaczającą je okolice.

Wyszukiwarka