Noclegi Kłodzko

Kłodzko jest to miasto położone w środkowej części Kotliny Kłodzkiej, w dolinie Nysy Kłodzkiej. Miasto spełnia wiele ważnych funkcji w tej części regionu. Kłodzko jest ośrodkiem przemysłowo - turystycznym, usługowym oraz kulturowym. Miasto ma dość dobrze rozwinięty przemysł spożywczy, elektrotechniczny, drzewny, oraz zakłady graficzne i chemii gospodarczej. Spełnia jeszcze jedną ważną funkcję, jest ważnym międzynarodowym węzłem kolejowym i drogowym. Kolejnymi atutem Kłodzka są jego malowniczo położone zabytki, co przyczyniło się do rozwinięcia turystyki oraz powstania baz noclegowych. Miasto jest jedną z najstarszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Zabytki architektury stanowią niezwykle ważny element decydujący o atrakcyjności danego regionu. Kłodzko jest aktywnym ośrodkiem kulturalnym tego regionu, gdzie organizowanych jest wiele imprez, np. Międzynarodowe Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej czy Kłodzkie Wieczory Artystyczne. Na potrzeby turystów wydawane są foldery, przewodniki i mapy.

Będąc w Kłodzku należy zobaczyć potężną XVIII w. twierdzę, która jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Polsce. Twierdza Kłodzka wraz z labiryntami, posiada również taras widokowy. Oprócz twierdzy warty zobaczenia jest m.in.:

  • Rynek staromiejski, zabudowany renesansowymi i barokowymi kamieniczkami. Na rynku można podziwiać barową studnię, ratusz, kolumnę Maryjną, wiele zabytkowych domów oraz figury i rzeźby,
  • Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Trasa składa się z podziemnych korytarzy i komór, znajdujących się pod rynkiem.
  • Średniowieczny kamienny Most Gotycki na Młynówce wraz z barokowymi figurami,
  • Kościoły takiej jak: Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kościół Matki Boskiej Różańcowej i Zespół Klasztorny OO. Franciszkanów. Wnętrza kościołów zachwycą nas przepychem i licznymi barokowymi dekoracjami.
  • >Muzeum Ziemi Kłodzkiej, gdzie organizowane są wystawy i koncerty.
  • Dzielnica staromiejska z neorenesansowym ratuszem, wotywną kolumną maryjną i barokową studnią,

Z Kłodzka można wybrać się na wycieczkę na Kłodzką Górę, a także na Przełęcz Kłodzką, gdzie tym razem będzie można podziwiać walory krajobrazowe i przyrodnicze okolic miasta.

ZOBACZ OBIEKT Leśny Dwór

Leśny Dwór

25 - 55 PLN

"Leśny Dwór" to dawny dwór we wsi Wolibórz, przekształcony w roku 1994 w obiekt wypoczynkowo - turystyczny.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Casa d'Oro

Casa d'Oro

140 - 250 PLN

CASA D'ORO hotel i reatauracja

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Willa Kłodzko - Zacisze

Willa Kłodzko - Zacisze

35 - 55 PLN

Willa Kłodzko - Zacisze położona jest w spokojnej części miasta Kłodzko, 15 min spacerkiem do centrum. Jest to doskonała baza wypadowa dla turystów planujących wędrówki po szlakach górskich.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT u Macieja

u Macieja

35 - 50 PLN

Warunki mieszkaniowe - Mieszkanie wakacyjne 60 m2 (4-6 osób), pokój + salon z kominkiem, jakuzzi, przestronna kuchnia - Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienką, kuchnia z jadalnią.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Dom Gościnny Majowy Sen

Dom Gościnny Majowy Sen

85 - 120 PLN

Gościniec Majowy Sen zaprasza Państwa od dnia 08.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka

Agroturystyka

35 - 140 PLN

Agroturystyka U Kasi zaprasza na pobyt turystyczny w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami, TV-sat, internetem.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Pod Zamczyskiem

Pod Zamczyskiem

25 - 35 PLN

Gospodarz jest przewodnikiem górskim i praskim. Gospodarstwo położone w Sudetach na wschodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej w Górach Złotych, przy Przełęczy Kłodzkiej.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT ROMANÓWKA

ROMANÓWKA

30 - 60 PLN

Romanowo położone jest 3km od drogi głównej nr 33, pomiędzy Kłodzkiem a Bystrzycą Kłodzką Dlaczego warto nas odwiedzić? ?Romanówka? malowniczo położona jest pośród wzgórz, łąk i lasów ? zauroczyło nas to miejsce i w 2007r.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko

ZOBACZ OBIEKT Zajazd Królewski

Zajazd Królewski

40 - 40 PLN

Sala restauracyjna mieści, w trakcie imprez zorganizowanych, do 80 osób.

dolnośląskie / kłodzki / Kłodzko