Noclegi Szczyrk

Szczyrk to miejscowość położona w Beskidzie Śląskim, której powierzchnia rozciąga się w dolinie Żylicy i w dolinie Biłej. Miejsce to swym urokiem i atrakcyjnością przyciąga rok rocznie rzesze turystów z całego kraju, a nawet Europy. Turyści przybywają tu głównie w celach rekreacyjnych i zdrowotnych. Tutejszy klimat i górskie powietrze szczególnie korzystnie wpływają na organizm człowieka. Przyjeżdżają tu osoby w celach leczniczych przez cały rok. Leczy się m.in. choroby układu oddechowego, nerwowego oraz choroby serca. W związku z tym powstało tu wiele ośrodków leczniczych specjalizujących się w tej dziedzinie. Oprócz tego Szczyrk posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową, która pomieści setki turystów. Miasto to szczególnie oblegane jest zimową porą, kiedy to przyjeżdżają amatorzy sportów zimowych. Zdaniem narciarzy miejsce to posiada jedne z najlepszymi tras tego typu w Polsce. Pokrywa śnieżna zalega tu od grudnia do kwietnia. Również w pozostałe pory roku nie brakuje chętnych do odwiedzenia Szczyrku. Miasto to bowiem upodobali sobie ludzie, którzy cenią sobie spokój, ciszę oraz lubią podziwiać przepiękne krajobrazy górskie. Z pięknych bezleśnych malowniczych szczytów można podziwiać widok na Beskid Śląski, Mały i Żywiecki. Powstało tu wiele szlaków pieszych i rowerowych, w celu zwiedzenia Szczyrku i jego okolic. Ten górski teren zachwyci każdego kto zapragnie przyjazdu w te strony. Natomiast dla turystów, którzy lubią mniej ekstremalne wyzwania docenią miejscowy basen lub wypoczynek przy ognisku.

Świat flory i fauny jest tu niezwykle bogaty i ceniony w leczniczym działaniu. W Szczyrku występują piękne lasy i roślinność górska, która urozmaica krajobraz tego miejsca. Faunę tego regionu reprezentują takie osobniki jak: sarny, lisy czy borsuki.

Miasto organizuje wiele cyklicznych imprez o różnym charakterze, np. Beskidzką Zimę Filmową, Dni Szczyrku, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Piknik Country Pod Skalitem i wiele innych.

Dla amatorów pieszych wędrówek Szczyrk oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, do których zaliczamy:

  • szczyt Skrzyczne (1257 m n.p.m.) wraz z dwuetapowym wyciągiem krzesełkowym. Z samego szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę na Beskid Żywiecki i okolice Żywca. Znajduje się tu również schronisko turystyczne, w którym to amatorzy czynnego wypoczynku mogą się wspinać na specjalnie przygotowaną ścianę wspinaczkową lub postrzelać na strzelnicy. Zimową porą szczyt jest doskonałym miejscem dla narciarzy. Wyciąg na Skrzyczne podzielony jest na dwa etapy: pierwszy odcinek to Szczyrk - Hala Jaworzyna, natomiast drugi to Hala Jaworzyna - Skrzyczne. Oczywiście na szczyt można również wejść pieszo, po specjalnie wyznaczonych w tym celu szlakach turystycznych.
  • Barania Góra (1220 m.), ze szczytu której można podziwiać przepiękne malownicze tereny źródliskowe, które mają działanie uzdrowiskowe. To drugi co do wielkości szczyt Beskidu Śląskiego. Na polanie pod Baranią Górą od 1925 roku działa schronisko turystyczne PTTK. Znajduje się tu węzeł szlaków turystycznych prowadzących m.in. na Skrzyczne, Malinowską Skałę, lub do Węgierskiej Górki.
  • Sanktuarium na Górce, wzniesione w 1912 roku pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski. Miejsce to jest celem wielu pielgrzymek i stało się miejscem Kultu Maryjnego. Wokół kościoła roztaczają się niepowtarzalne widoki. Nieopodal tego miejsca bije źródełko, które według legend posiada uzdrawiającą moc.
  • Drewniany Kościół Św. Jakuba – zbudowany u schyłku XVIII wieku. Świątynia ta uznawana jest przez okolicznych mieszkańców i znawców zabytków jako najcenniejsza budowla kościelna w Szczyrku. Wnętrze świątyni zdobią trzy ołtarze wraz z pięknymi obrazami ściennymi. Poza tym warto zwrócić uwagę na zabytkową chrzcielnicę kamienną oraz kamienne kropielnice, pochodzące z XIX wieku.
  • Warto również zobaczyć trzy przepiękne jaskinie: Lodową, Malinowską oraz Salmopolską. Jaskinia Salmopolska położona jest pod Przełęczą Salmopolską, którą tworzą sale przedzielane wąskimi szczelinami. Długość jaskini wynosi 84 metry.
  • Jaskinia Lodowa natomiast położona jest na zboczach stoku Hyrcy. Jej długość to 32 metry. Nazwa jaskini pochodzi od nacieków lodowych, które pokrywają ściany i podłoże niemalże przez okrągły rok.
  • Jaskinia Malinowska – położona na stoku Malinowa, o której krąży wiele podań i legend. Wnętrze jaskini biegnie w dwóch kierunkach: zachodnia część korytarzy prowadzi do galerii, zaś wschodnia do niewielkich komnat. Jaskinia Malinowska osiąga długość 214 metrów.

Poza tym warto także zobaczyć inne wyjątkowe miejsca Szczyrku i okolic. Należą do nich: murowane kaplice (1829-1830), przydrożne kamienne figury (XIX w.), drewniany krzyż misyjny (1730 r.), XIX wieczne regionalne chaty, Beskidzka Galeria Sztuki, Grota Klimczoka, Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej, Malinowskie Skały, Ruiny „Diabelskiego Młyna” nad Jaworzyną, stare szopki położone na łąkach i polanach Klimczoka, Beskidu i Skrzycznego oraz zabytkowe lipy przy kościele św. Jakuba (wiązano tu za karę przestępców) i wiele innych.

ZOBACZ OBIEKT Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk

55 - 800 PLN

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo to najwyżej położony obiekt wielofunkcyjny w Szczyrku, zapewniający kompleksową obsługę klientów indywidualnych i biznesowych.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Hotel Elbrus*** Spa&Wellness

Hotel Elbrus*** Spa&Wellness

200 - 400 PLN

Położony jest w cichej i spokojnej okolicy w centrum Szczyrku około 100 m od ulicy Beskidzkiej. Szczyrk usytuowany pomiędzy dwoma szczytami Klimczokiem i Skrzycznem, zaledwie 15 km od Bielska-Białej. To idealna baza do całorocznego wypoczynku i relaksu.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Hotel Meta

Hotel Meta

110 - 1520 PLN

WIELKANOC 2014

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Hotel Klimczok

Hotel Klimczok

250 - 600 PLN

Hotel Klimczok - miejsce gdzie w samym sercu Beskidów pieknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Domki Całoroczne GOŚCINIEC

Domki Całoroczne GOŚCINIEC

30 - 100 PLN

Pragniemy Państwa zaprosić do domków w górach, zlokalizowanych w Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Domki całoroczne znajdują się w pobliży Centrum miejscowości, jednak w spokojnej okolicy. Ogromnym atutem domków jest ich położenie naprzeciw skoczni.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT WANTOŁA POKOJE GOŚCINNE

WANTOŁA POKOJE GOŚCINNE

25 - 75 PLN

Zapraszamy do Szczyrku na wypoczynek! Oferujemy pokoje gościnne z łazienkami. Mieścimy się przy wyciągu krzesełkowym na SKRZYCZNE.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne Olszówka

Pokoje Gościnne Olszówka

20 - 55 PLN

Oferujemy przyjemny i tani wypoczynek w Pokojach Gościnnych Olszówka w nowo wybudowanym i oddanym do użytkowania w 2011r. dwukondygnacyjnym budynku. Obiekt ten do wyłącznej dyspozycji gości posiada 16 miejsc noclegowych w pokojach 1,2,3,4-osobowych.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Willa Biały Dom

Willa Biały Dom

25 - 35 PLN

Willa Biały Dom zaprasza do Szczyrku. Oferujemy pokoje 2, 3 ,4, 5, 6-osobowe, własny parking, do dyspozycji gości świetlica oraz wyposażona kuchnia.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Kwatery Prywatne

Kwatery Prywatne

25 - 35 PLN

Zapraszamy Państwa do Szczyrku!!! Mieszkamy w centrum miasta, 100 metrów od głównej drogi.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty Górski Potok

Apartamenty Górski Potok

50 - 75 PLN

Witamy serdecznie,mamy Państwu do zaoferowania caloroczne apartamenty w Szczyrku.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT META INTERNATIONAL

META INTERNATIONAL

170 - 1200 PLN

"META" Hotel-Restauracja znajduje się w centrum Szczyrku, w bezpośrednim sąsiedztwie całorocznego wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT ONDRASZEK-POKOJE GOŚCINNE

ONDRASZEK-POKOJE GOŚCINNE

40 - 70 PLN

Proponujemy Państwu wypoczynek w pokojach gościnnych ONDRASZEK, które położone w samym centrum miasta Szczyrk.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT BOGUMIŁOWO

BOGUMIŁOWO

180 - 180 PLN

Domek letniskowy, wolnostojący, usytuowany w bliskim sąsiectwie Szczyrku, w malowniczej miejscowości Ryabrzowice.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

35 - 45 PLN

POKOJE U GÓRALA Obiekt położony jest na południowym stoku Klimczoka, naprzeciwko stoku narciarskiego Beskidek.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT U Wielickich

U Wielickich

80 - 140 PLN

Zapraszamy Państwa do kameralnego miejsca z charakterem.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Chata w Dechę

Chata w Dechę

40 - 50 PLN

Serdecznie zapraszamy do nowych pokoi o wysokim standardzie z pięknym widokiem na Beskidy.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Hotel Alpin

Hotel Alpin

120 - 650 PLN

Hotel Alpin usytuowany jest w samym centrum miasta Szczyrk, w pobliżu wyciągu narciarskiego Skrzyczne, tuż obok dworca PKS.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Willa Rosa - Barbara Kliś

Willa Rosa - Barbara Kliś

35 - 60 PLN

Chcesz mile spędzić czas w górach, poszusować na nartach - zapraszamy do nas !!! Wokół piękne, widokowe szlaki turystyczne oraz trasy narciarskie.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Domek w Beskidach

Domek w Beskidach

20 - 25 PLN

Okolica Szczyrku- domek jednorodzinny do wynajęcia na ferie, wczasy, weekendy.

śląskie / bielski / Szczyrk