JASKINIA MALINOWSKA

Jaskinia Malinowska zlokalizowana jest w Beskidzie Śląskim i jej wejście zaczyna się na wysokości 1080 metrów nad poziomem morza. Będziemy mogli się do niej dostać dwoma szlakami turystycznymi ? czerwonym rozpoczynającym się na Przełęczy Sarnopolskiej oraz zielonym, który się zaczyna na Szczyrku. Jaskinia ta jest idealnym miejscem do odwiedzenia dla każdego grotołaza, którego interesują tego typu obiekty. Całkowita długość pieczary wynosi mniej więcej 230 metrów więc nie należy ona do takich krótkich w naszym kraju. W przeciągu całego roku temperatura w środku kręci się w granicach 6 stopni Celsjusza na plusie. Więc powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą zimowych kurtek, bo zimno potęguje dodatkowo wilgoć. Grota znana jest już od dawna, gdyż już w XV wieku służyła ona husytom jako kryjówka i nie tylko. Nie jest to jednak potwierdzone i niestety nie wiadomo dokładnie, kiedy została ona odkryta. Jaskinia jest bardzo popularna wśród turystów i z roku na rok odwiedza ją coraz większa rzesza nie tylko naszych rodaków. Niektóre podania wspominają, że jedno z wejść do jaskini prawdopodobnie znajdowało się niżej, niż to obecne. Poza jakimkolwiek okryciem przeciwdeszczowym powinniśmy zaopatrzyć się jeszcze w latarkę, gdyż miejscami jest naprawdę ciemno.
ZOBACZ OBIEKT Hotel Elbrus*** Spa&Wellness

Hotel Elbrus*** Spa&Wellness

200 - 400 PLN

Położony jest w cichej i spokojnej okolicy w centrum Szczyrku około 100 m od ulicy Beskidzkiej. Szczyrk usytuowany pomiędzy dwoma szczytami Klimczokiem i Skrzycznem, zaledwie 15 km od Bielska-Białej. To idealna baza do całorocznego wypoczynku i relaksu.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT ONDRASZEK-POKOJE GOŚCINNE

ONDRASZEK-POKOJE GOŚCINNE

40 - 70 PLN

Proponujemy Państwu wypoczynek w pokojach gościnnych ONDRASZEK, które położone w samym centrum miasta Szczyrk.

śląskie / bielski / Szczyrk

ZOBACZ OBIEKT Hotel Alpin

Hotel Alpin

120 - 650 PLN

Hotel Alpin usytuowany jest w samym centrum miasta Szczyrk, w pobliżu wyciągu narciarskiego Skrzyczne, tuż obok dworca PKS.

śląskie / bielski / Szczyrk

Wyszukiwarka