Noclegi Nałęczów

Nałęczów położony jest w województwie lubelskim, na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Jest to przede wszystkim uzdrowiskowe miasteczko, które swą popularność zawdzięcza leczniczym źródłom wapienno – żelazistym odkrytym pod koniec XVIII wieku. W Nałęczowie leczone są głównie choroby układu krążenia i układu nerwowego.

Dawniej Nałęczów nosił nazwę Bochotnica, która powstała na przełomie VIII/IX wieku. Gród wzniesiono na pięknym wzgórzu, gdzie wybudowano również kościół parafialny. Lecz dopiero na początku XIX wieku odkryto lecznicze właściwości tutejszych wód i tak powstało jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Po dziś dzień miasteczko zachowało swój kameralny nastrój i charakterystyczny urok. Główną wizytówką miasteczka są jego piękne pensjonaty i otaczająca je niesamowita przyroda.

Najważniejszym i centralnym punktem Nałęczowa jest dolina rzeki Bochotniczanki oraz położony w jej obrębie Park Zdrojowy z Sanatorium, Starymi Łazienkami, Pałacem Małachowskich oraz pijalnią wód. Pałac Małachowski to najcenniejszy zabytek architektoniczny Nałęczowa, który powstał w 1772 roku. Obecnie mieści się tu kawiarnia i Muzeum Bolesława Prusa. Natomiast w Parku Zdrojowym można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza bądź napić się dobroczynnych wód. Park powstał pod koniec XVIII wieku, a jego założycielem i organizatorem był Stanisław Małachowski. Ponadto Park Zdrojowy zdobią rzeźby i pomniki m.in. Stefana Żeromskiego czy Bolesława Prusa.

Poza tym w pobliżu parku powstało kilkanaście interesujących willi, w stylu szwajcarskim i secesyjnym oraz zakopiańskim, m.in. kaplica pod wezwaniem św. Karola Boromeusza i muzeum Żeromskiego. Do najpiękniejszych willi Nałęczowa zalicza się willę: Tolin, Ustronie, Zofijówka, Ukraina czy Raj.

Obecny Nałęczów to również piękne i nowoczesne sanatoria, domy wczasowe, szpitale uzdrowiskowe oraz ośrodki odnowy biologicznej, czyli SPA. Miasteczko to oaza ciszy, zdrowia i relaksu, do której co roku przybywają licznie kuracjusze i wczasowicze. Wokół Nałęczowa znajduje się sieć wąwozów lessowych z obfitą i bujną florą i fauną. Tutejsze powietrze posiada leczniczy mikroklimat, który niezwykle dobroczynnie wpływa na organizm człowieka. Nałęczów to po prostu idealne miejsce dla osób spragnionych obcowania z dziewiczą przyrodą.

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty Nałęczowski Horyzont, noclegi, uzdrowisko, Nałęczów

Apartamenty Nałęczowski Horyzont, noclegi, uzdrowisko, Nałęczów

160 - 240 PLN

Komfortowe, nowoczesne apartamenty w Nałęczowie, blisko centrum i SPA, parking, strzeżone zamknięte osiedle. Zapraszamy

lubelskie / puławski / Nałęczów

ZOBACZ OBIEKT Wellness & Spa "W Krainie Alicji"

Wellness & Spa "W Krainie Alicji"

269 - 440 PLN

Odpocznij w naszym SPA i Wellness w Nałęczowie. W Krainie Alicji to wyjątkowe miejsce stworzone dla ludzi, pragnących odpoczynku.

lubelskie / puławski / Nałęczów

ZOBACZ OBIEKT Zarzeka - Zielone Wzgórze

Zarzeka - Zielone Wzgórze

20 - 40 PLN

Wąwolnica - miejscowość położona w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

lubelskie / puławski / Nałęczów

ZOBACZ OBIEKT Cudowny Zakątek - dom do wynajęcia

Cudowny Zakątek - dom do wynajęcia

48 - 125 PLN

Jeżeli cenisz komfort, przestrzeń i swobodę za bardzo atrakcyjną cenę, to ta oferta jest właśnie dla Ciebie Wynajmując "Cudowny Zakątek", do wyłącznej dyspozycji otrzymasz: Komfortowy, przytulny dom, urządzony ze sma.

lubelskie / puławski / Nałęczów