Noclegi Jelenia Góra

Jelenia Góra leży w centrum górskiej kotliny nad rzeką Bóbr. Otoczone od południa Karkonoszami, od zachodu Górami Izerskimi, od północy Górami Kaczawskimi, a od wschodu Rudawami Janowickimi. Powstało jako średniowieczna osada obronna z warownym zamkiem wzniesionym przez Bolesława Krzywoustego na początku XII stulecia. Wiele lat było znaczącym ośrodkiem handlu i rzemiosła (płóciennictwo). To w Jeleniej Górze po raz pierwszy na świecie w 1803 r. wyprodukowano cukier z buraków cukrowych. Obecnie miasto jest ośrodkiem przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, włókienniczego oraz odlewniczego. Leżąc w centrum Kotliny Jeleniogórskiej jest głównym ośrodkiem turystycznym, z którego odchodzą drogi we wszystkie otaczające miasto pasma górskie. Ponadto włączone administracyjnie do miasta uzdrowisko Cieplice Zdrój i Sobieszów z Zamkiem Chojnik są dodatkowymi dzielnicami stanowiącymi o atrakcyjności turystycznej Jeleniej Góry.

Spacerując po Jeleniej Górze na pewno nie ominie się jednego z najpiękniejszych rynków Dolnego Śląska oraz miejskiej starówki. Rynek, nazywany także Placem Ratuszowym jest wizytówką miasta. Wokół placu stoją malownicze mieszczańskie kamieniczki zbudowane w XVII i XVIII w., z urokliwymi podcieniami gdzie mieszczą się kawiarnie i sklepiki nadające rynkowi oryginalnego charakteru. W środku placu stoi klasycystyczny ratusz z XVIII w. Niedaleko rynku znajduje się gotycka bazylika z renesansowymi i barokowymi elementami wystroju, która jest najstarszą budowlą w mieście. Jest to Kościół śś. Erazma i Pankracego.

Zasługującą na uwagę jest też ogromna świątynia barokowa, (mieszcząca ponad 4 tys. osób) wzniesiona na planie greckiego krzyża w XVIII w.- Kościół św. Krzyża. Wewnątrz, wzdłuż ścian znajdują się dwukondygnacyjne empory oraz jedne z największych organów na Dolnym Śląsku. Warto zobaczyć również Cerkiew śś. Apostołów Piotra i Pawła, barokowy kościółek powstały na początku XVIII w. W elewacji budowli umieszczono dwa krzyże pokutne z okresu średniowiecza z wyrytymi narzędziami zbrodni, kuszą i mieczem. Inne krzyże pokutne można zobaczyć w Kowarach. Historię związaną miastem i Kotliną można zobaczyć w Muzeum Karkonoskim. Na stałych wystawach prezentowane są najdawniejsze dzieje Kotliny Jeleniogórskiej wraz z zabytkami archeologicznymi z regionu, wyroby rzemiosła artystycznego z XVII i XVIII w. czyli przypadające na Złoty Wiek Jeleniej Góry. Muzeum prezentuje także bogatą, jedną z największych w Europie, kolekcję szkła artystycznego. Ponadto zobaczyć można wystrój wnętrza wiejskich chałup karkonoskich.

W dzielnicy Jeleniej Góry, Sobieszowie znajduje się Zamek Chojnik. Stoi on na urwistym wzgórzu (627m.n.p.m.). Zbudowany w latach 1353 – 1364 przez księcia świdnicko – jaworskiego Bolka II Małego należał przez wieki do rodziny Schaffgotsch. Niezdobyta nigdy twierdza zakończyła swoją świetność po uderzeniu pioruna w 1675r. Zamek nie został już odbudowany i obecnie najlepiej zachowała się wieża obronna i mury, a na dziedzińcu pręgierz. W ruinach zamku działające tu Bractwo Rycerskie organizuje latem Turniej Rycerski „O Złoty Bełt Chojnika”. Jest tu także schronisko oraz bufet. Można także pod okiem rycerzy spróbować swoich sił w strzelaniu z kuszy. Z zamkiem wiąże się legenda o złej i pięknej Kunegundzie, która wystawiała na ciężką i niebezpieczną próbę kandydatów ubiegających się o jej rękę. Musieli objechać konno zamek po zewnętrznych murach. Udało się to dopiero rycerzowi z Turyngii, który jednak nie był zainteresowany ręką Kunegundy. Nie mogąc znieść takiego poniżenia dziewczyna rzuciła się z wieży w przepaść pod zamkiem.

Najbardziej znaną dzielnicą Jeleniej Góry są Cieplice Zdrój, jedna z najstarszych w Polsce miejscowości uzdrowiskowych. Biją tu jedyne w kraju źródła o temperaturze dochodzącej do 90st. C. Odkryte zostały w XII w. gdy książę Bolesław Wysoki dotarł w te strony podczas polowania. Sława kurortu i jego walory lecznicze sprowadzały w okolice kuracjuszy z całej Europy. Leczyli się tu m.in. królowa Marysieńka Sobieska, Izabela Czartoryska, Kołłątaj, Goethe i inni. Cieplice zachowały swój uzdrowiskowy charakter do dziś. Wykorzystuje się nadal termalne wody fluorkowo-krzemowe oraz borowiny. Warto zobaczyć tutaj Pałac Schaffgotschów - siedzibę dawnych właścicieli Cieplic - zbudowany w stylu klasycystycznym w XVIII w.; nad wejściem umieszczono dwa kartusze herbowe. Przy pałacu rozciąga się piękny, utworzony na styl angielski Park Zdrojowy. Jednym z ciekawszych zabytków dolnośląskiego baroku jest Kościół św. Jana Chrzciciela i zakon cystersów. W murze kościoła znajdują się renesansowe nagrobki Schaffgotschów.

Warto wybrać się również do Muzeum Przyrodniczego gdzie prezentowana jest największa w Polsce wystawa ornitologiczna „Barwny Świat Ptaków” oraz prezentacja entomologiczna „Motyle Karkonoszy i Świata”. Ponadto organizowane są stałe imprezy m.in. karkonoska wystawa i giełda minerałów, wystawa świeżych grzybów we wrześniu, lekcje pszczelarskie i pokazy miodobrania oraz różne prelekcje.

ZOBACZ OBIEKT Apartament w Cieplicach

Apartament w Cieplicach

40 - 50 PLN

Jeśli cenicie Państwo niezależność, spokój i swobodę, to jest to oferta właśnie dla Was! Komfortowy apartament w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - Cieplicach.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Tanie pokoje z łazienkami i swoimi aneksami kuchennymi w Karkonoszach

Tanie pokoje z łazienkami i swoimi aneksami kuchennymi w Karkonoszach

30 - 60 PLN

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartych Pokoi Gościnnych w Piechowicach Pokoje Gościnne w Karkonoszach. Piechowice to Miasteczko położone u podnóża Karkonoszy (360-480 m.n.p.m. ) liczące 6565 mieszkańców, leżące między Szklarską Porębą a Karpaczem.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Nad Wodospadem Rezydencja SPA&Wellness

Nad Wodospadem Rezydencja SPA&Wellness

90 - 280 PLN

Nad Wodospadem Rezydencja SPA&Wellness to luksusowe apartamenty położone w malowniczej okolicy Karkonoszy.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Apartament Park Sudecki

Apartament Park Sudecki

220 - 220 PLN

Piękny Apartament w cichym i spokojnym miejscu

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Pokoje z łazienkami i aneksami w Karkonoszach

Pokoje z łazienkami i aneksami w Karkonoszach

25 - 70 PLN

Pokoje Gościnne w Karkonoszach Serdecznie zapraszamy do nowo otwartych Pokoi Gościnnych w Piechowicach Pokoje Gościnne w Karkonoszach. Piechowice to Miasteczko położone u podnóża Karkonoszy (360-480 m.n.p.m. ) liczące 6565 mieszkańców.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Zajazd  Poręba

Zajazd Poręba

90 - 100 PLN

Pensjonat stanowi idealną propozycję noclegu w Szklarskiej Porębie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę oraz ciszę i spokój. Jest to stylowy dworek tyrolski z przepięknymi rzeźbieniami na elewacji, balustradami, balkonami oraz klimatycznymi wnętrzami

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Willa Panorama

Willa Panorama

40 - 100 PLN

Witamy Państwa na stronie Willa Panorama Biały Jar.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Hotel Europa

Hotel Europa

111 - 125 PLN

Najtańszy Hotel kat.*** w Jeleniej Górze.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Willa Dobry Dom

Willa Dobry Dom

35 - 60 PLN

Willa Dobry Dom to urokliwe miejsce pełne ciszy i spokoju, idealne na wypoczynek o każdej porze roku, położone w centrum Karkonoszy. Odległość do Szklarskiej Poręby - 15 min, do Karpacza – 25 min.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Wolne pokoje Karkonosze

Wolne pokoje Karkonosze

60 - 200 PLN

Samodzielne mieszkanie willowe.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat BOROWIK

Pensjonat BOROWIK

83 - 250 PLN

Pensjonat Borowik położony u stóp Karkonoszy w malowniczej miejscowości Jagniątków (200 metrów od granicy parku narodowego). Posiadamy 90 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych z własną łazienką, TV, telefonem oraz Wi-Fi.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Hotel Orient Express

Hotel Orient Express

40 - 60 PLN

Lokal powstał po adaptacji budynku dawnego Dworca PKP w Jeleniej Górze. Wystrój utrzymany jest w klimacie nawiązującym do legendarnego pociągu Orient Express-stad też nasza nazwa.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Willa Casablanca

Willa Casablanca

35 - 35 PLN

Bardzo dobre ceny pobytu, noclegi w komfortowych warunkach

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Kwatery w Jeleniej Górze-Cieplicach

Kwatery w Jeleniej Górze-Cieplicach

30 - 50 PLN

Na chwilę obecną posiadamy dwie dwupokojowe kwatery.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT noclegi

noclegi

40 - 40 PLN

Pokoje do wynajęcia z aneksem kuchennym, miejsce na grila i zabaw dla dzieci.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Mieszkanie dla studentów blisko Uniwersytetu Ekonomicznego

Mieszkanie dla studentów blisko Uniwersytetu Ekonomicznego

30 - 300 PLN

Do wynajęcia komfortowe w pełni umeblowane mieszkanie 2 pokojowe.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Willa AGaRT - pokoje w górach

Willa AGaRT - pokoje w górach

25 - 50 PLN

Willa AGaRT położona jest na Szlaku Papieskim u podnóża Zamku Chojnik w Jeleniej Górze (okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby).

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Restauracja Caspar

Restauracja Caspar

21 - 65 PLN

Restauracja w Hotelu***Caspar organizuje przyjęcia okolicznościowe : chrzciny, komunie, przyjęcia weselne, stypy.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Apartament Kubusia Puchatka

Apartament Kubusia Puchatka

25 - 100 PLN

Apartament Kubusia Puchatka zlokalizowany jest w Cieplicach Śląskich Zdrój - uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - w sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Dom Studenta- Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa

Dom Studenta- Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa

35 - 65 PLN

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze zaprasza do Domu Studenta, który znajduje się na terenie kampusu KPSW w zacisznym, otoczonym zielenią miejscu.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Hotel***Restauracja Caspar

Hotel***Restauracja Caspar

140 - 240 PLN

Hotel dysponuje 30 komfortowo wyposażonymi pokojami z 55 miejscami noclegowymi.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne u Kuby

Pokoje gościnne u Kuby

25 - 70 PLN

Ośrodek podzielony na dwie kategorie: standardowa hotelowa oraz agroturystyczna.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Dom gościnny

Dom gościnny

35 - 55 PLN

Dom gościnny " EDEN " mieści się w Jeleniej Górze , ma 6 miejsc noclegowych,duży ogród i plac zabaw dla dzieci, na zamknientej posesji są 3 miejsca parkingowe.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT EDEN

EDEN

35 - 55 PLN

Mieszkanie w domu gościnnym "Eden" ma 140 m2, w tym 4 pokoje (jeden stołowy-i 3 sypialnie dwuosobowe) duża kuchnia z jadalnią i 2 łazienki.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Apartament w Cieplicach

Apartament w Cieplicach

35 - 65 PLN

Apartament w sercu uzdrowiska Dwupokojowy, niezależny apartament w centrum Cieplic.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Dom Podzamcze

Dom Podzamcze

30 - 70 PLN

Nasz "Dom" znajduje się pomiędzy Szklarską Porębą, a Karpaczem, 5 km od Jeleniej Góry - Cieplice.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Hotel Caspar

Hotel Caspar

110 - 130 PLN

Posiadamy do wynajęcia pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, do dyspozycji dla gości mamy bar, restaurację, kawiarnię oraz salę konferencyjną dla małych grup ( do 50 osób).

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Apartament Anet

Apartament Anet

Apartament Anet to przestronne, komfortowe mieszkanie znajdujące się na pierwszym piętrze w zabytkowej kamienicy z XIX w.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

ZOBACZ OBIEKT Bursa Szkolna OAZA

Bursa Szkolna OAZA

15 - 35 PLN

Planik sytuacyjny i inne wiadomości uzyskasz na www.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra