ŚNIEŻNE KOTŁY

Śnieżne Kotły swoim charakterem idealnie odzwierciedlają dość nietypową nazwę. Są to dwa bardzo dobrze rozwinięte kotły polodowcowe o maksymalnej głębokości przekraczającej dwieście piętnaście metrów, które stanowią jedną z najbardziej oryginalnych atrakcji turystycznych Karkonoszy. Są one rozdzielone wąskimi skałami, zaś położone na zboczach głównego grzbietu Karkonoszy, konkretnie między Wielkim Szyszakiem i Łabskim Szczytem. Górna ich krawędź położona jest na wysokości tysiąca czterystu dziewięćdziesięciu metrów nad poziomem morza. W większym kotle znajdują się dwa otoczone głazami Śnieżne Stawki o krystalicznie czystej wodzie, zaś nad samymi Śnieżnymi Kotłami górują skałki Czarciej Ambony. Cały obszar o powierzchni ponad stu hektarów stanowi ścisły rezerwat przyrody, jest to bowiem najbogatsze w górską florę miejsce w całych polskich Sudetach. Śnieżne kotły to idealne miejsce do podziwiania panoramy nie tylko Karkonoszy, ale również takich masywów jak Góry Izerskie, Góry Kaczawskie czy Rudawy Janowickie.
ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wypoczynkowo Szkoleniowy GÓRNICZA STRZECHA

Ośrodek Wypoczynkowo Szkoleniowy GÓRNICZA STRZECHA

55 - 175 PLN

"GÓRNICZA STRZECHA" położona jest w zaciszu, nad potokiem Kamieńczyk, w dzielnicy Szklarskiej Poręby - Marysin, w otoczeniu lasu.

dolnośląskie / jeleniogórski / Szklarska Poręba

ZOBACZ OBIEKT Apartament AGAT Karkonosze

Apartament AGAT Karkonosze

30 - 50 PLN

Zapraszamy do Górzyńca (Piechowice) 6km centrum Szklarskiej Poręby, 10km do Jeleniej Góry.

dolnośląskie / jeleniogórski / Piechowice

ZOBACZ OBIEKT Monticus

Monticus

50 - 65 PLN

Pensjonat 'Monticus' położony jest na południowym stoku wzniesienia w spokojnej, otoczonej lasami i łąkami części Szklarskiej Poręby Średniej.

dolnośląskie / jeleniogórski / Szklarska Poręba

ZOBACZ OBIEKT Dom gościnny

Dom gościnny

35 - 55 PLN

Dom gościnny " EDEN " mieści się w Jeleniej Górze , ma 6 miejsc noclegowych,duży ogród i plac zabaw dla dzieci, na zamknientej posesji są 3 miejsca parkingowe.

dolnośląskie / Jelenia Góra / Jelenia Góra

Wyszukiwarka