Noclegi Bydgoszcz

Bydgoszcz to miejscowość położona w województwie kujawsko-pomorskim i będąc jednocześnie jego stolicą. Historia miasta jest niezwykle bogata. Prawa miejskiego Bydgoszcz otrzymała w 1346 roku i szybko stała się bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. Miasto położone jest nad rzeką Brdą, która niegdyś była ważnym szlakiem rzecznym. Położenie Bydgoszczy przyczyniło się do wielu dramatycznych bitew o tą miejscowość.

Bydgoszcz posiada wiele cennych zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Z tego miasta pochodzi wiele gwiazd sportu oraz sławnych i utalentowanych ludzi, np. Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob i wiele innych. Doskonale promowane są takie dyscypliny sportowe jak: żużel, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, wioślarstwo, kolarstwo oraz lekkoatletyka. Poza tym po dziś dzień miasto wciąż jest niezwykle istotnym ośrodkiem przemysłowo-handlowym.

Ogromnym atutem miasta jest jego przyroda. Bydgoszcz znajduje się na styku kilku pięknych krain geograficznych. W latach 1772-1775 powstał tu Kanał Bydgoski łączący Wisłę z Odrą. Obecnie traktowany jest jako zabytkowy system urządzeń hydrotechnicznych, jazów, śluz, wraz z otaczającym go wzdłuż brzegów parkiem. Władze miasta starają się o wpisanie go na listę zabytków UNESCO.

Krajobraz miasta obejmuje Puszczę Bydgoską, doliny, jary, wały oraz wysoczyzny. Czyni to z miasta niesamowite miejsce, które łączy przyrodę z cywilizacją. Poza tym na obszarze Bydgoszczy można spotkać ośrodki wypoczynkowe, sanatoria oraz liczne zabytki. Niezwykłą atrakcją miasta jest jego wyspa zwana Wyspą Młyńską, na której znajdują się zabytkowe Spichrze oraz mennica państwowa. Bydgoszcz leży na styku krain geograficznych takich jak: Kotlina Toruńska, Dolina Fordońska, Dolina Noteci, Dolina Brdy, Wysoczyzna Świecka, Pojezierze Krajeńskie oraz Pojezierze Chełmińskie.

Będąc w Bydgoszczy należy zobaczyć:

  • Wenecję Bydgoską – jest to zespół kamienic nad Młynkówką do złudzenia przypominający włoską Wenecję. Miejsce to znajduje się w ścisłym centrum miasta, nieopodal miejskiego Ratusza.
  • Puszczę Bydgoską – piękny krajobrazowo teren, ostoja dzikiego ptactwa i azyl od wielkomiejskiego zgiełku.
  • Kościół pobernardyński NMP Królowej Pokoju – pochodzący z połowy XV wieku w miejsce drewnianej świątyni, która spłonęła w 1545 roku. To piękna świątynia, która reprezentuje takie style sztuki jak: późny gotyk, renesans oraz neogotyk.
  • Trzy Spichrze – to zabytkowe budowle, dawniej służyły jako magazyny zbożowe. Biały Spichrz z 1780 roku, w którym mieści się oddział Muzeum Okręgowego prezentujący wyroby rzemiosła artystycznego.
  • pomnik Łuczniczki – mieszczący się w parku pomnik to ulubiony monument mieszkańców Bydgoszczy. Przedstawia on nagą kobietę mierzącą z łuku. Pomnik powstał w 1910 roku.
  • klasztor Klarysek - pochodzący z XVI wieku. Od 1946 roku znajduje się tu Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. Muzeum przedstawia największy zbiór prac Wyczółkowskiego, a także jego uczniów.
  • Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek – to przepiękny i ogromny teren leśny, posiadający liczne ścieżki rowerowe i piesze. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Ogród Botaniczny oraz Ogród Fauny Polskiej.
  • Park im. Jana Kochanowskiego, który stanowi muzyczne centrum miasta. W okolicy parku mieści się Akademia Muzyczna, a także Filharmonia Pomorska im. Jana Paderewskiego.
  • Średniowieczne centrum z pięknymi rynkami: Stary, Rybi, Zbożowy oraz Wełniany. Godny uwagi jest kościół farny św. Marcina i Mikołaja z XIV wieku. Świątynia dumnie prezentuje się nad tą częścią miasta robiąc imponujące wrażenie. Wnętrze kościoła również budzi podziw swą piękną architekturą.
ZOBACZ OBIEKT Park Hotel Tryszczyn

Park Hotel Tryszczyn

110 - 290 PLN

Hotel Tryszczyn to gwarancja odzwierciedlenia oczekiwań. Zastanawiasz się nad tym, jak należy to rozumieć? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się ze stroną hotelu.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne Anna i Józef Czerniak

Gospodarstwo Agroturystyczne Anna i Józef Czerniak

35 - 45 PLN

Nasz obiekt usytuowany jest w Strzelcach Dolnych, w odległości 20 km od centrum Bydgoszczy.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Pokoje w Bydgoszczy

Pokoje w Bydgoszczy

30 - 50 PLN

Tanie noclegi. Oferujemy pokoje noclegowe 1 , 2, i 3-osobowe w bardzo korzystnych cenach.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT JERMIR Bydgoszcz/Strzyżawa Restauracja - wesela, przyjęcia, chrzciny, stypy Hotel - pokoje gościnne

JERMIR Bydgoszcz/Strzyżawa Restauracja - wesela, przyjęcia, chrzciny, stypy Hotel - pokoje gościnne

100 - 200 PLN

9 pokoi dwuosobowych (łazienka z prysznicem, WC, TV-SAT, gniazdko internetowe, WiFi-bezpłatne, radio, telefon, lodówka).

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty Parkowe

Apartamenty Parkowe

99 - 130 PLN

Nasza oferta to w pełni wyposażone, pokoje w centrum Bydgoszczy, które zostały urządzone tak, by zapewnić naszym gościom nocleg w komfortowych warunkach podczas pobytu w mieście.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Oliwia

Oliwia

30 - 50 PLN

Pokoje 1,2,3,4-osobowe, łazienki, tv sat, wifi, lodówka, czajniki, mikrofalówka, naczynia, parking.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wypoczynkowy Chmielniki 9

Ośrodek Wypoczynkowy Chmielniki 9

Ośrodek Wypoczynkowy Chmielniki 9 dysponuje: - dużym parkingiem, - polem namiotowym i karawaningowym, - przyczepami kempingowymi, - wypożyczalnią sprzętu wodnego, - plenerowym dostępem do plaży, - punktami gastronomii, - bazą nocl.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Kwatera prywatna

Kwatera prywatna

35 - 60 PLN

Tanie noclegi dla turystów, pracowników i studentów na kwaterze prywatnej - 2 mieszkania, 7 pokoi z 2 kuchniami, łazienką z kabiną natryskową , osobne wc oraz łazienka z wanną z mozliwością wzięcia prysznica.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT hostel24

hostel24

60 - 120 PLN

Witamy Państwa! Nasza oferta stanowi doskonałą alternatywę dla drogich hoteli.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Noclegi Bydgoszcz

Noclegi Bydgoszcz

40 - 80 PLN

Oferujemy najwyższy standard mieszkalny z zachowaniem atrakcyjnej ceny dla podróżnych, studentów zaocznych, osób przebywających w delegacji itp.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Noclegi Bydgoszcz Pod Wierzbami

Noclegi Bydgoszcz Pod Wierzbami

40 - 65 PLN

Opis: 200m do lasu i krytego basenu. Dużo zieleni i piękny widok na Bydgoszcz.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz

ZOBACZ OBIEKT Apartament CENTRUM

Apartament CENTRUM

45 - 130 PLN

Apartament Centrum znajduje się blisko (5min. piechotą) Starego Miasta w spokojnej okolicy z przepięknym widokiem na park i rzekę Brdę.

kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / Bydgoszcz