JEZIORO JEZIORAK

Najdłuższym w Polsce oraz szóstym pod względem powierzchni jest Jezioro Jeziorak, położone w północno-wschodniej Polsce. To rynnowe jezioro w roku 1304 w różnego rodzaju dokumentach nazywane było Geyserich, co oznacza czaplę. Tak więc pierwotna nazwa tego jeziora brzmiała Jezioro Czaple, zresztą do dzisiaj jedna z wysp zachowała nazwę "Czaplak". Na tym wspaniałym jeziorze znajduje się wiele zatok i półwyspów, półwyspów także aż szesnaście pięknych wysp. Największymi wyspami są Wielki Ostrów oraz Wielki Bukowiec. Warto pamiętać także o tym, że Jezioro Jeziorak połączone jest z Kanałem Elbląskim. Północne brzegi jeziora porośnięte są wysokim drzewostanem, natomiast południowe niskim, co sprawia, że widoki wokół jeziora są naprawdę malownicze. Warto wiedzieć także o tym, że Jeziorak jest bogaty w różnorodne gatunki ryb, takie jak lin, tołpyga, węgorz oraz szczupak. Otaczające jezioro trzcinowiska są miejscem życia wielu gatunków zwierząt: kaczek, błotniaków stawowych oraz perkoz i łysków. To piękne jezioro jest także przedmiotem książki "Nowe przygody Pana Samochodzika", ponieważ to właśnie tutaj tytułowy bohater szuka zrabowanych skarbów.
ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy na Mazurach nad Jeziorem Jeziorak

Domek letniskowy na Mazurach nad Jeziorem Jeziorak

www. domekletniskowymazury. pl Iława- 35 tysięczne malownicze miasto leżące na Mazurach na styku głównych szlaków komunikacyjnych.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy Iława

Domek letniskowy Iława

35 - 40 PLN

Dwa nowe domki w Siemianach koło Iławy na ogrodzonej działce z parkingiem na 11 osób.

warmińsko-mazurskie / iławski / Siemiany

ZOBACZ OBIEKT MAZURY-DOMEK LETNISKOWY 8-10 0SÓB J.JEZIORAK

MAZURY-DOMEK LETNISKOWY 8-10 0SÓB J.JEZIORAK

8 - 25 PLN

Siemiany MAZURY NAD J. JEZIORAK IŁAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY - DOMEK 8-10 OSÓB 2009!!! Zaczynamy przyjmowanie rezerwacji wiosenno-letnich!!! PATRZ CENNIK 2009! Zbliżone odległości od obiekt: W-wa-250km; G.

warmińsko-mazurskie / iławski / Siemiany

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy

Domek letniskowy

20 - 20 PLN

Witam serdecznie. Zapraszam do skorzystania z domku letniskowego w Makowie gmina Iława.

warmińsko-mazurskie / iławski / Makowo

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy nad Jeziorem

Domek letniskowy nad Jeziorem

www. mazury. ilawa. info Domek wypoczynkowy położony w malowniczej okolicy ogródków działkowych, w odległości 300 metrów od jeziora oraz 2 km od miasta Iława.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

Wyszukiwarka