Noclegi Iława

Iława przyjazna turystom

Iława, trzecie co do wielkości miasto w województwie warmińsko-mazurskim, jest miejscem przyciągającym turystów przede wszystkim zafascynowanych niezwykle pięknymi okolicznościami przyrodniczymi, w jakich jest ona skąpana. Nic w tym dziwnego, miasto leży nad najdłuższym w Polsce i szóstym co do wielkości w kraju, jeziorem - Jeziorak. W obrębie Iławy znajduje się sporej wielkości wyspa Wielka Żuława, na której dostrzec można pozostałości staropruskiego grodu. Na terytorium administracyjnym Iławy znajduje się jeszcze kilkanaście jezior, takich jak: Mały Jeziorak, Iławskie i Dół. Miejscowość leży także nad rzeką Iławką, a w jej okolicach znajduje się kilka mniejszych jezior, głównie rynnowych, otoczonych gęstymi kompleksami leśnymi. Położenie Iławy na Pojezierzu Iławskim sprawia, że znajduje się ona na terytorium tak zwanych Zielonych Płuc Polski.

Miasto to jest bardzo często wybierane przez turystów - żeglarzy. Powodem jest znakomicie połączona sieć jezior oraz rzek Pomorza Iławskiego. Dzięki połączeniu go z Kanałem Elbląskim oraz innymi okolicznymi zbiornikami wodnymi stworzono system żeglugi śródlądowej. Kanałem tym płynąć można od Iławy aż do Morza Bałtyckiego. Takie rejsy są niezwykle popularne wśród miłośników żeglarstwa.

Tak przepiękne otoczenie w jakim umiejscowiona została Iława, wymaga wyjątkowej ochrony. W mieście działa Ośrodek Edukacji Ekologicznej, a w jej okolicach znajdują się dwa parki krajobrazowe: Pojezierza Iławskiego oraz Wzgórz Dylewskich. W ich granicach natomiast znajduje się wiele rezerwatów przyrody, takich jak: Czerwica, Jezioro Gaudy, Jezioro Jasne, które wyróżnia się nieprzeciętną przejrzystością wód wynoszącą do 15 metrów, Jezioro Karaś, Jezioro Iłgi, Jezioro Francuskie, Dylewo oraz rezerwat przyrody Rzeka Drwęca.

Iława jest także miejscem ciekawym dla turystów zwiedzających, którzy fascynują się urbanistyką miejską oraz architekturą różnych okresów historycznych. Do najciekawszych zabytków Iławy należy grodzisko wczesnośredniowieczne znajdujące się na wyspie Wielka Żuława, układ urbanistyczny starej części miasta, mury miejskie, czy też szeregi kamienic przy ulicach Kościuszki i Niepodległości. W Iławie znajduje się kilka zabytkowych budowli sakralnych. Należą do nich: Kościół Przemienienia Pańskiego, wybudowany w stylu gotyckim w latach 1317 - 1325, Cerkiew św. Jana Teologa, a także Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z 1933 roku.

ZOBACZ OBIEKT Stary Tartak

Stary Tartak

235 - 620 PLN

Kompleks hotelowo-restauracyjny. Wyposażony w SPA, salę konferencyjną.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT Domek na skarpie Przystań pod kotwicą

Domek na skarpie Przystań pod kotwicą

200 - 250 PLN

Domek letniskowy nad Jeziorakiem

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT "U Marysi"

"U Marysi"

29 - 45 PLN

Noclegi "U Marysi" to oferta dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i bogactwo przyrody.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy na Mazurach nad Jeziorem Jeziorak

Domek letniskowy na Mazurach nad Jeziorem Jeziorak

www. domekletniskowymazury. pl Iława- 35 tysięczne malownicze miasto leżące na Mazurach na styku głównych szlaków komunikacyjnych.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy nad Jeziorem

Domek letniskowy nad Jeziorem

www. mazury. ilawa. info Domek wypoczynkowy położony w malowniczej okolicy ogródków działkowych, w odległości 300 metrów od jeziora oraz 2 km od miasta Iława.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Barakuda

Pensjonat Barakuda

85 - 225 PLN

Pokoje z łazienkami, w pokoju: TV-SAT, balkon, internet.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

ZOBACZ OBIEKT domek letniskowy

domek letniskowy

25 - 35 PLN

Domek letniskowy w Iławie z pełnym wyposażeniem, 4-osobowy, aneks kuchenny + pokój, łazienka, wiata z możliwością grillowania.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława