Domek letniskowy nad jeziorem na Mazurach

  • Adres: Szeligi k. Ełku, ul. Zielona 11
  • Telefon: 505761083
  • E-mail: szeligi@wp.pl
  • WWW: www.szeligi11.spanie.pl
  • Cena minimalna: 170
  • Cena maksymalna: 200
  • Ilość miejsc: 4

Oferta

Komfortowy mazursko-góralski domek letniskowy znajduje się na osiedlu domków letniskowych w Szeligach (6 km od Ełku, 20 m od jeziora, tylko 5 min. od strzeżonej plaży) Domek położony jest nad jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie Pojezierza Ełckiego jeziorem Selment Wielki. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny oraz przyjaciół. Z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu jeziora pełnego ryb oraz nieskażonej przyrody pozwala doskonale wypocząć i nabrać sił na kolejny rok.
Od nas każdy wraca zadowolony!!! Jeśli nie wierzysz tym słowom przyjedź do nas i przekonaj się sam... Zapraszamy do Szelig....

Drewniany domek z salonem posiadający kominek, 2 pokoje, kuchnię, łazienkę z prysznicem i wc.

Liczba miejsc noclegowych 4 osób.
SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!!!

Wyposażenie domku:
- 1 pokój: -1 łóżko (2-osobowe), lusterko, mała szafka na ubranie.
- 2 pokój: - 2 łóżka (2 osobowe), stolik z 3 drewnianym krzesełkami, stylizowana duża piękna komoda, drewniana lampka nocna, telewizor z anteną satelitarną.
- Salon - kominek stanowiący bez wątpienia atrakcję tego domku, drewniany stół, stylizowane, stare piękne krzesła, kredens, szafa. Istnieje możliwość wstawienia łóżka polowego do salonu.
- Kuchnia - kompletnie wyposażona w: sprzęt kuchenno-stołowy, kuchenkę elektryczną, lodówkę z oddzielnym zamrażalnikiem, czajnik elektryczny, bojler na ciepłą wodę, zlewozmywak, kredens kuchenny (zaznaczam, że kuchnia jest nieduża, a przez to czasami być może mało wygodna ? ale kto spędza urlop w kuchni?)

Wyposażenie domku-ogólnie:
- 6 miejsc noclegowych wraz z pościelą
- łazienka (prysznic z ciepłą i zimną wodą) wraz z WC
- telewizja z anteną satelitarną
- taras z drewnianym stołem i 6 plastikowymi krzesłami
- na tarasie huśtawka ogrodowa
- łódka wiosłowa (20 m od jeziora)
- grill
- odkurzacz
- drewno do kominka i na ognisko

U nas wszystkie opisane udogodnienia zawarte są w cenie domku!!
Nie musisz nic dopłacać!

Naszym gościom oferujemy również łódkę wiosłową, idealną na długogodzinenne poszukiwania ryb, których w jeziorze Selment Wielki nie brakuje. W otoczeniu domku: - palenisko na ognisko -mały, ale jakże urokliwy jabłkowo-śliwkowy sad - świeżo wysiana trawka z ławeczką i stolikiem idealne miejsce do "poczytania", gry w karty, długodzinnych dziennych i nocnych rozmów, miejsce do leżakowania i kompletnego odprężającego ?nic nie robienia?, gdzie w promieniach słońca można leniwie pracować nad mazurską opalenizną....
Sympatyczni gospodarze w jasny i przejrzysty sposób opowiedzą o czekających na Ciebie na Pojezierzu Ełckim przygodach, wyposażą w ulotki (również w języku niemieckim i angielskim) o atrakcjach turystycznych Ełku i okolic, mapę turystyczną Ełku i Pojezierza Ełckiego, poradzą które miejsca spędzając urlop obowiązkowo należy zobaczysz.....Aby na koniec pobytu stwierdzić - Było warto tu przyjechać!!!...... i za rok oczywiście powtórnie do nas przybyć

Dlaczego nocleg w drewnianym domku w Szeligach k. Ełku będzie wyjątkowy ???

Z dala od zgiełku miasta daje poczucie rodzinnej atmosfery, błogiego lenistwa oraz prywatności. Idealny dla rodzin z dziećmi, osób starszych i młodszych, niestrudzonych poszukiwaczy przygód lubiących aktywnie spędzać czas korzystając z uroków turystyki wodnej, pieszej, rowerowej...itp. oraz lubiących spokój i ciszę na łonie natury. Pobyt w Szeligach z pewnością pozwoli Państwu wypocząć i nabrać sił na kolejny rok!!
Miejscowość wypoczynkowa Szeligi jest ośrodkiem rekreacyjnym Pojezierza Ełckiego.

Atrakcje turystyczne Szelig:
- Miejscowość Szeligi położona jest nad Jeziorem Selment Wielki (pow. jeziora 1273 ha, szerokość 3,5 km, długość 11,6 km, max. głębokość 22 m). Charakterystycznym elementem krajobrazu Pojezierza Ełckiego są jeziora, których w promieniu 15-20 km od Ełku jest 88. Należy dodać, że 86 jezior należy do strefy ciszy, co pomaga w pełni się zrelaksować wsłuchując się w śpiew ptaków.
- Domek letniskowy znajduje się 100 m od strzeżonego kąpieliska i plaży. Na terenie plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki, łódki, rowery wodne. W sezonie turystycznym prywatna firma z Ełku organizuje przejazdy motorówką ciągnącą banan wodny, narty wodne, ponton wodny.
- Przez Szeligi przechodzi: czarny szlak oznakowany przez PTTK (Ełk początek przy stanicy wodnej PTTK Szeligi Miluki Oracze, dł. 18 km), idealny na wycieczki piesze i rowerowe
- W pobliżu domku, tuż przy plaży znajdują się 2 Hotele: Hotel Selment oraz Gryfia Mazur, gdzie odbywają się dyskoteki. Szeligi znajdują się tylko w odległości 6 km. od Ełku. Ełk jest typową miejscowością turystyczną oferującą liczne atrakcje zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W centrum Ełku znajduje się Jezioro Ełckie, gdzie można pospacerować promenadą i wpaść na małe conieco do licznych pubów, kawiarenek położonych nad jej urokliwym brzegiem.

Atrakcje turystyczne Ełku:
- Ełcka Kolej Wąskotorowa (na dworcu kolejki znajduje się Muzeum Zabytków Kolejnictwa) - unikalna i zabytkowa zabierze cię w nieśpieszną podróż przez pagórki i jeziora Mazur. Organizowane są turystyczne wycieczki indywidualne, grupowe oraz dla firm ( kontakt tel.087. 610 00 00, ul. Wąski Tor 1, www.mosir.elk.com.pl).
- Muzeum Kropli Wody w Wieży Ciśnień z 1895 r. (kontakt. tel. 087 621 32 00, ul. 11 Listopada 2. Służyła kiedyś dla miejscowej ludności jako urządzenie doprowadzające wodę do miejskiego wodociągu. Jest dzisiaj swoistym centrum kultury mazurskiej, może stać się również centrum rosnącej przyjaźni polsko-niemieckiej.
- Muzeum Jeziora w Centrum Edukacji Ekologicznej (kontakt tel. ul. Parkowa 12, 087 610 16 24).
- Most z 1913 r. prowadzący na wyspę zamkowa na jeziorze Ełckim.
- Fontanna na Jeziorze Ełckim (2007 r.). Szczególnie pięknie wygląda nocą, gdy jest podświetlona i mieni się kolorami. Jest to częste miejsce spacerów zakochanych.
- Zabytkowe kamienice z XIX/XX w.-ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, T. Kościuszki.
- Katedr a św. Wojciecha Biskupa i Męczennika z 1853 r. ? ul. T. Kościuszki 16.
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1850 r. ? ul. Armii Krajowej 1.
- Ełckie Centrum Kultury w Ełku w okresie letnim organizuje szereg imprez rozrywkowo-kulturalnych m. in. spotkania kabaretów z całej Polski-Mulatka, Festiwal Teatrów Plenerowych, wystawiane są przedstawienia ełckich teatrów oraz gościnnie występują teatry z różnych części Polski m.in. Teatr im. Jaracza z Olsztyna. (kontakt ul. Wojska Polskiego 47, tel. 087 621 52 50, www.eck.elk.pl).
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje aktywny odpoczynek poprzez: pływalnię, boisko sportowe piłkarskie, żużlowe, boisko do piłki siatkowej, skate park. Organizowane są koncerty gwiazd w cyklu Lato z MOSiR-em? (wstęp wolny). (kontakt: ul Piłsudskiego 29, tel. 087 610 38 38,www.mosir.elk.com.pl).
- Ruiny zamku krzyżackiego z XIV w. Miejsce to stanowi kolebkę historii miasta Ełku. To właśnie tutaj Komtur z Bałgii Ulrich von Jungingen zainicjował budowę zamku. (Ulricha von Jungingena z pewnością wszyscy pamiętają jako jednego z przegranych w sławetnej walce Polski z Zakonem Krzyżackim w 1410 r. Data z łatwością daje się zapamiętać, gdyż należała do rzadkich wygranych przez Polskę walk, a przez to tak pieczołowicie podkreślanych przez polskie pokolenia).

Cennik

Aktualne wolne terminy:

Od 24 sierpnia-.....

Cennik:200 zł/doba za cały domek ? do 4 osób

Cena w szczególnych okolicznościach do negocjacji.

Promocje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cały wrzesień

cena tylko

170 zł za cały domek do 4 osób

Wyszukiwarka