Noclegi Ełk

Ełk to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położony na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Ponadto miasto leży nad Jeziorem Ełckim i rzeką Ełk. Warto podkreślić, iż jest to główny ośrodek gospodarczy i turystyczny tego regionu naszego kraju. Ponadto Ełk to ważny ośrodek przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, a także spożywczego. Według historyków Ełk powstał jako podgrodzie zamku krzyżackiego pod koniec XIV wieku, lecz prawa miejskie otrzymał w 1445 roku.

Jedną z głównych atrakcji miasta jest jego jezioro, które przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów spragnionych kontaktu z naturą. Znajdująca się plaża jest miejscem organizacji wielu ciekawych imprez sportowych, rekreacyjnych oraz licznych koncertów. Jedną z ważniejszych imprez sportowych są rozgrywki w piłkę siatkową plażową w ramach mistrzostw Polski, a także wyścigi osobliwych wehikułów wodno-lądowych. Miasto posiada wspaniale rozwiniętą bazę noclegową, która oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych.

Kolejną atrakcją Ełku są jego interesujące i piękne szlaki turystyczne zarówno piesze jak i rowerowe. Nawet zimą miłośnicy nart znajdą coś dla siebie. Poleca się im takie szlaki jak: szlak im. Michała Kajki (37 km, z Ełku do Skomacka Wielkiego), szlak tatarski (19 km) i trasę Mazur Garbatych z Ełku do Gołdapi (135 km). Amatorzy rowerowych wypraw powinni zwiedzić okolice Ełku, czyli wybrać się do Grajewa, Rajgrodu, Olecka, Augustowa, Orzysza czy Szarejek. Ponadto Ełk posiada dwie trasy wodne: do Czerwonego Dworu (80 km), a także szlak kajakowy prowadzący na Jezioro Orzysz (40 km).

Oprócz tego warto wybrać się na wycieczkę zabytkową kolejką wąskotorową. Linia kolejki prowadzi z Ełku do Turowa i powstała w latach 1910-1917. Warto dodać, iż w 1992 roku została uznana ona za zabytek techniki. Kolejka cieszy się ogromnym i niesłabnącym powodzeniem wśród turystów, szczególnie tych najmłodszych.

Pozostałości po zamku krzyżackim również przyciągają ciekawych historii turystów. Zamek pochodzi z XIV-XV wieku i był wielokrotnie przebudowywany. Niestety burzliwa historia Polski nie oszczędziła budowli i po dziś dzień zachowały się niewielkie pozostałości murów na wyspie na Jeziorze Ełckim.

ZOBACZ OBIEKT Gryfia Mazur Szeligi

Gryfia Mazur Szeligi

70 - 250 PLN

Gryfia – Mazur Szeligi nad Jeziorem Selmęt Wielki na Mazurach

warmińsko-mazurskie / ełcki / Ełk

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Janus

Pensjonat Janus

100 - 240 PLN

Cennik apartamentów ceny bez sniadania ceny ze śniadaniem 1os- 100 zł 110 zł 2os- 130 zł 150 zł 3os.

warmińsko-mazurskie / ełcki / Ełk

ZOBACZ OBIEKT DUDEK

DUDEK

30 - 35 PLN

Gospodarstwo Agroturystyczne Dudek zaprasza Cię na wypoczynek w spokoju i zaciszu jeziora Selment Wielki.

warmińsko-mazurskie / ełcki / Ełk

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy nad jeziorem na Mazurach

Domek letniskowy nad jeziorem na Mazurach

170 - 200 PLN

Komfortowy mazursko-góralski domek letniskowy znajduje się na osiedlu domków letniskowych w Szeligach (6 km od Ełku, 20 m od jeziora, tylko 5 min.

warmińsko-mazurskie / ełcki / Ełk

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka - Buczki 3 !!!

Agroturystyka - Buczki 3 !!!

25 - 35 PLN

Oferujemy 5 pokoi (2-, 3-, 5-osobowych); w każdym pokoju TV.

warmińsko-mazurskie / ełcki / Ełk