Noclegi Zubrzyca Górna

W otoczeniu przyrody i pozostałości dawnych kultur

Zubrzyca Górna jest niewielką miejscowością leżącą w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Nie jest to wieś bardzo popularna wśród turystów, mimo iż jej położenie, a także atrakcje jakie ma do zaoferowania swoim gościom przyciągają coraz więcej ludzi. Jedną z cech charakterystycznych tej wsi jest jednak nadal panująca tutaj atmosfera spokoju. Przez samą wieś nie przebiegają duże szlaki turystyczne, a ilość jej mieszkańców, liczona łącznie z mieszkańcami Zubrzycy Małej, wynosi zaledwie około siedmiu tysięcy. Zubrzyca Górna jest więc znakomitym miejscem wypoczynku dla osób uwielbiających zaciszne miejsca, piękne górskie widoki i długie chwile spędzone wśród niepowtarzalnych uroków natury.

Najistotniejszym atutem Zubrzycy Górnej jest jej górskie położenie. Wieś założona została bowiem u podnóża dwóch gór: Babiej Góry oraz Pilicy (Syhlec). Babia Góra to najczęściej wybierany przez turystów wychodzących z Zubrzycy Górnej kierunek wędrówek. Jest to masyw górski w Beskidach Zachodnich, którego wysokość sięga miejscami aż 1725 metrów n.p.m. Babia Góra jest najwyższym masywem zaliczanym do Beskidów Zachodnich. Przez to miejsce przechodzą cztery szlaki turystyczne, które oprowadzą wędrowców po najciekawszych pobliskich miejscach. Najwyższym szczytem masywu Babiej Góry jest Diablak, z którego wierzchołku rozciągają się niezwykle piękne widoki. Można stąd podziwiać panoramy tatrzańskie, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Wyspowy, Beskid Mały, Beskid Śląski, a także pasma gór słowackich. Niezwykłe walory przyrodnicze Babiej Góry, od 1954 roku, chronione są poprzez utworzenie na tym terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. W roku 1977 park został wyróżniony poprzez wpisanie go przez UNESCO na listę światowych rezerwatów biosfery.

Zubrzyca Górna zapewnia także ciekawe atrakcje dla osób interesujących się kulturą i sztuką ludową. We wsi bowiem znajduje się siedziba Orawskiego Parku Etnograficznego. Park działa na zasadzie skansenu i kolekcjonuje zabytkowe zabudowania, które są rozmieszczone na terenie parku i dostępne dla zwiedzających. Pracownicy parku starają się odtworzyć typowe zagospodarowanie wnętrz, przez zbieranie autentycznych urządzeń i umeblowania. Do najciekawszych budowli znajdujących się w Orawskim Parku Etnograficznym należą m.in.: piętrowy budynek z XVIII wieku, pełniący funkcję spichlerza plebańskiego, Czarna Karczma, chłopski budynek mieszkalny z pierwszej połowy XIX wieku i wiele innych.

ZOBACZ OBIEKT Dom wypoczynkowy "Górska Leśniczówka"

Dom wypoczynkowy "Górska Leśniczówka"

45 - 85 PLN

Zapraszamy Państwa do rodzinnej agroturystyki.

małopolskie / nowotarski / Zubrzyca Górna

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne - OGTJ AlanO

Gospodarstwo Agroturystyczne - OGTJ AlanO

25 - 35 PLN

Gospodarstwo agroturystyczne położone u stóp Babiej Góry, zajmujące się hodowlą koni rasy huculskiej.

małopolskie / nowotarski / Zubrzyca Górna

ZOBACZ OBIEKT AgroZacisze

AgroZacisze

35 - 40 PLN

AgroZacisze to gospodarstwo agroturystyczne położone na Orawie w Zubrzycy Górnej u podnóża Babiej Góry.

małopolskie / nowotarski / Zubrzyca Górna

ZOBACZ OBIEKT ZA BOREM

ZA BOREM

20 - 30 PLN

Dom położony na skraju lasu u podnóża Babiej Góry 780m.

małopolskie / nowotarski / Zubrzyca Górna

ZOBACZ OBIEKT Babiogórska - pensjonat w Zubrzycy na Orawie

Babiogórska - pensjonat w Zubrzycy na Orawie

Do dyspozycji naszych gości oddajemy wygodne pokoje urządzone w stylu orawskim.

małopolskie / nowotarski / Zubrzyca Górna