Noclegi Tarnów

Tarnów jest miastem o trochę podobnym charakterze do Zamościa mimo, iż jest ono położone w pewnej odległości od niego. Jest to spowodowane obecnością tutaj w przeszłości Żydów którzy licznie zamieszkiwali to miasto i do dnia dzisiejszego można zobaczyć piękne kamienice zamieszkiwane przez tą ludność. Jednym ze świadectw tego że mieszkali tutaj Żydzi jest między innymi Stara Synagoga, z której niestety do dnia dzisiejszego przetrwała tylko bima. Drugą niestety też nieistniejącą synagogą jest Nowa Synagoga, z której na dziś dzień zachował się fragment kolumny.

Bazylika katedralna Narodzenia NMP jest najważniejszą świątynią w mieście, codziennie przybywa tutaj wielu wiernych by się modlić oraz z roku na rok coraz więcej turystów. Miasto ma charakter podobny do Zamościa i też jest ściśle związane z rodziną szlachecką, w tym wypadku są to Tarnowie.

Warte odwiedzenia są pochodzące z XIV wieku ruiny zamku Tarnowskich którzy kiedyś tutaj rezydowali. Równie wartym odwiedzenia miejscem jest piękny renesansowy ratusz z połowy XIV wieku, został on na przełomie XV/XVI wieku przebudowany i odtąd miał już barokowy styl. W mieście można obejrzeć ruiny murów miejskich które kiedyś broniły mieszkańców miasta przed napaścią. W Parku Strzeleckim natomiast znajduje się piękny pałacyk który jest licznie odwiedzany przez turystów. Pomnik nagrobny Barbary z Tęczyńskich Tarnowskiej jest przez wiele osób uznawany za najpiękniejszą rzeźbę okresu renesansu która przedstawia kobietę. Do 1993 roku istniała jeszcze synagoga założona przez Abrahama Ladnera, została jednak zlikwidowana po jego śmierci właśnie we wspomnianym już roku. Obecnie w mieście nie istnieje żadna synagoga.

Muzeum Diecezjalne w Tarnowie jest najstarszym tego typu w Polsce, znajduje się tutaj między innymi galeria sztuki średniowiecznej oraz zbiory obrazów ludowych malowanych na szkle. Pałac Sanguszków, który niegdyś bardzo imponował obecnie jest to miejsce trochę mniej atrakcyjne jeżeli chodzi o rozmach architektoniczny. Teraz jest to budynek bardzo luksusowy i wygodny. Park Strzelecki jest bardzo ciekawym miejsce, założony został w 1866 roku przez Antoniego Schmidta. Po dziś dzień miejsce jest celem wielu mieszkańców chcących odpocząć wśród zieleni, park zachował się w takim samy stanie w jakim go zbudowano co dodatkowo podnosi walory tego jakże pięknego miejsca.

ZOBACZ OBIEKT Robi Apartament

Robi Apartament

90 - 150 PLN

Najważniejsze abyś czuł się jak u siebie w domu.

małopolskie / Tarnów / Tarnów

ZOBACZ OBIEKT B&B Leliwa

B&B Leliwa

50 - 60 PLN

B&B Leliwa jest dwupiętrowym domem położonym na górze Św.

małopolskie / Tarnów / Tarnów

ZOBACZ OBIEKT Camping

Camping

13 - 60 PLN

Oferujemy noclegi w domkach bungalowych z łazienką, aneksem kuchennym (TV, radio, lodówka itp.

małopolskie / Tarnów / Tarnów