Noclegi Międzygórze

Międzygórskie krajobrazy gór

Międzygórze jest niewielką wsią położoną w województwie dolnośląskim. Największą zaletą tej miejscowości jest jej niezwykle atrakcyjne położenie. Pod względem geograficznym bowiem Międzygórze należy do Sudetów Wschodnich. Wieś leży u podnóża Masywu Śnieżnika, na wysokości 570 do 670m n.p.m.

Osada Międzygórze została założona już w XVI wieku, przez osiedlających się w tym rejonie drwali i węglarzy. W XIX wieku miejscowość stała się niezwykle popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i zaczęła rozrastać się w kierunku gałęzi turystycznej. W tym czasie Międzygórze stanowiło jeden ze znamienitszych kurortów niemieckich. Do dzisiejszego dnia pozostała po tamtych czasach bardzo charakterystyczna drewniana i kamienno-drewniana zabudowa. Najciekawszymi architektonicznymi okazami, jakie można tu zobaczyć, są drewniane domki letniskowe wybudowane w stylu tyrolskim, charakterystycznym dla zabudowy szwajcarskiej.

Dzisiaj Międzygórze stanowi niezwykle znany w Sudetach ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, wyposażony w bogatą sieć hotelowo-gastronomiczną. Działa tutaj ponad 30 domów wypoczynkowych oraz pensjonatów. Turyści przybywają do Międzygórza chętnie ze względu na niepowtarzalne walory krajobrazowe, a także szereg atrakcji turystycznych. Na szlakach Masywu Śnieżnika znajdują się dwa schroniska PTTK "Na Śnieżniku" i "Na Iglicznej", które od lat stanowią schronienie i miejsce posilenia się turystów wędrujących w góry.

Wieś otoczona jest lasami, w których przeważają buki. Spacerując jednak wyżej dotrzeć można do warstwy zarośniętej przede wszystkim przez, charakterystyczne dla terenów górskich, świerki. Międzygórze stanowi znakomitą bazę wypadową na Masyw Śnieżnika. Z miejscowości wychodzą cztery szlaki turystyczne, o różnym stopniu trudności. Trasa czarna wiedzie na szczyt Śnieżnik. Wędrując nim można podziwiać widoki pobliskich wzgórz: Małego Śnieżnika, Smrekowa oraz Średniaka. Szlakiem żółtym można dotrzeć do Średniaka, czerwonym przeprawić się można przez pasmo Żmijowca, zaś niebieskim udać się na Przełącz Puchaczówkę.

Trasy wiodące z Międzygórza są o tyle ciekawe, iż w trakcie ich przemierzania raz po raz napotykamy na niezwykle atrakcyjne miejsca. Jednym z bardziej charakterystycznych jest Wodospad Wilczki. Wodospad ma obecnie wysokość 22 metrów, choć jeszcze przed kilkunastoma laty był to największy wodospad w Sudetach, równy z karkonoskim Wodospadem Kamieńczyka. Podczas powodzi w 1997 roku wodospad stracił 5 metrów swojej wysokości oraz typową formę kaskady.

ZOBACZ OBIEKT OW Słoneczna

OW Słoneczna

50 - 60 PLN

Zapraszamy Państwa do naszego Ośrodka w malowniczej miejscowości Międzygórze.

dolnośląskie / kłodzki / Międzygórze

ZOBACZ OBIEKT NEFRYT

NEFRYT

25 - 45 PLN

Obiekt położony u podnóża Sudetów wśród szlaków turystycznych i nartostrad, w okolicy wiele atrakcji turystycznych. Sam obiekt leży w malowniczej wsi, w której znajduje się drugi co do wielkości kościół w Kotlinie Kłodzkiej.

dolnośląskie / kłodzki / Międzygórze

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka Wichrowe Wzgórza

Agroturystyka Wichrowe Wzgórza

25 - 30 PLN

W naszej agorturystyce proponujemy Państwu: pokoje 2,3,4,5 i 6-cio osobowe w cenie 20-30zł od osoby, razem 34 miejsca, łącznie 9 pokoi z łazienkami, TV oraz radiem, 2 aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem w lodówki, kuchenki, naczyn.

dolnośląskie / kłodzki / Międzygórze

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne WATRA

Gospodarstwo Agroturystyczne WATRA

30 - 40 PLN

Proponujemy Państwu wypoczynek w WATRZE, budynku położonym blisko lasu, przy potoku i na szlaku turystycznym na Śnieżnik 1425m.

dolnośląskie / kłodzki / Międzygórze

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka CZARODZIEJKA

Agroturystyka CZARODZIEJKA

Budynek mieści się w Międzygórzu na szlaku turystycznym na Śnieżnik 1425m.

dolnośląskie / kłodzki / Międzygórze