Noclegi Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to miejscowość położona w województwie lubelskim nad rzeką Wisłą. Dawniej miasto to nazywano „małym Gdańskiem”, które było ówczesnym słynnym szlakiem handlowym prowadzącym nad Morze Bałtyckie. W XVII wieku wybudowano tu port nad wodami Wisły wraz ze spichlerzami. Po dzień dzisiejszy zachowały się tu piękne pozostałości tamtych czasów. Klimat miasta powoduje, iż jest ono bardzo popularnym azylem wielu artystów i zwykłych ludzi. Corocznie Kazimierz Dolny odwiedzają turyści ze wszystkich zakątków naszego kraju. Szczególnie niepowtarzalną atmosferę tworzy połączenie pięknych zabytków sakralnych, starych domów z przyrodą otaczającą to miejsce.

Od XIX wieku Kazimierz Dolny to modne miejsce świata artystycznego i tak dzieje się aż do dnia dzisiejszego. Obecnie miasto uznawane jest za ważny ośrodek kulturalny w Polsce. Odbywają się tu wszelkiego rodzaju imprezy artystyczne, które przyciągają nie tylko ludzi kina, ale także turystów. Popularność miejsca przyczyniła się do powstania wielu uroczych restauracji i kawiarenek, w których można miło i przyjemnie spędzić nie tylko wieczór.

Będąc w Kazimierzu należy zobaczyć przede wszystkim:

  • kazimierski zamek, który powstał ok. 1340 roku jako bastion obronny przed najazdami Tatarów. Ocalały mury przyległe do wieży zamku wraz z budynkami mieszkalnymi. Zamek niszczyły przez szereg lat bitwy i wojny. Turyści mają możliwość podziwiania pięknych krajobrazów z tarasu widokowego. Rozciąga się stąd panorama na cały Kazimierz Dolny wraz z dumnie płynącą Wisłą. Przy dobrej widoczności można nawet zobaczyć Góry Świętokrzyskie.
  • Górę Trzech Krzyży, zwaną także Górą Trzykrzyską. Nazwa góry powstała od znajdujących się na jej szczycie krzyży wzniesionych po epidemii cholery panującej tu w XVII wieku. Ze szczytu można podziwiać Kazimierz Dolny oraz ruiny zamku.
  • rynek miasta, którego zdobią niezwykłe kamieniczki z pierwszej połowy XVI wieku. Głównym tematem zdobień ówczesnych artystów były płaskorzeźby przedstawiające osoby święte, np. św. Tomasza czy św. Jakuba. Oprócz kamienic na kazimierskim rynku niegdyś wybudowano drewnianą studnię, którą można podziwiać przyjeżdżając do Kazimierza.
  • kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, który powstał w XIV wieku w stylu renesansowym. Wnętrze kościoła zdobi piękny ołtarz przedstawiający scenę z męczeństwa św. Bartłomieja.
  • Kazimierski Park Krajobrazowy, znajdują się tu 3 rezerwaty oraz 12 pomników przyrody. Oprócz tego żyją tu rzadkie gatunki zwierząt, które mogą znaleźć azyl od świata ludzkiego. Powstały tu trasy spacerowe, pozwalające na piesze zwiedzanie okolic Kazimierza. Miejsce to charakteryzują powstałe wąwozy otoczone piękną zielenią drzew, tworząc niepowtarzalny klimat.
  • kościół wraz z klasztorem Franciszkanów z początków XVI wieku. Wnętrze świątyni zdobi ołtarz, w którym wisi obraz Matki Boskiej Kazimierskiej z 1600 roku. Obok kościoła znajduje się Muzeum Klasztorne, w którym można obejrzeć galerię obrazów oraz zbiory przedmiotów liturgicznych.
  • spichlerze, które zostały wzniesione w XVI I XVII wieku wraz z innymi pomieszczeniami służącymi do przechowywania zbóż. W jednym z wnętrz spichlerza zwanego Spichlerzem Przybyły mieści się Muzeum Przyrodnicze, gdzie prezentowane są zbiory flory i fauny.
  • Mały Rynek, którego zabudowa jest pozostałością po dawnej dzielnicy żydowskiej. Znajduje się tu synagoga oraz budynki mieszkalne. Właśnie tu na Małym Rynku odbywa się coroczny Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Atrakcji w Kazimierzu jest wiele, szczególnie tych kulturalnych i przyrodniczych. Jest tu mnóstwo muzeów prezentujących bogate zbiory. Organizuje się wiele imprez artystycznych i festiwali. Również do atrakcji turystycznych miasta można z całą pewnością zaliczyć rejsy statkami po Wiśle oraz wycieczki promowe po Janowcu.

ZOBACZ OBIEKT Stajnia Wylągi

Stajnia Wylągi

40 - 50 PLN

Gospodarstwo agroturystyczne Stajnia Wylagi położona jest w Kazimierskim Parku Krajobrazowym w odległości ok. 4 km od Kazimierza Dolnego.

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny

ZOBACZ OBIEKT Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL

Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL

40 - 200 PLN

Serdecznie zapraszamy do Rajchertówki - Domu Pracy Twórczej KUL przy ulicy Puławskiej. Z okien przytulnych pokoi pięknej willi rozciąga się widok na Wisłę i jedną z kazimierskich skarp.

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny

ZOBACZ OBIEKT APARTAMENT STUDIO POKOJE GOŚCINNE

APARTAMENT STUDIO POKOJE GOŚCINNE

40 - 70 PLN

APARTAMENT I STUDIO O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE . POKOJE z Łazienkami . Lodówkami . Wi-Fi i TV SAT w Kazimierzu Dolnym. Blisko Rynku 10 minut spacerkiem

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny

ZOBACZ OBIEKT Willa Ahava

Willa Ahava

40 - 110 PLN

Willa Ahava w centrum Kazimierza Dolnego

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny

ZOBACZ OBIEKT Willa Ima

Willa Ima

60 - 100 PLN

Willa Ima - pokoje gościnne w Kazimierzu Dolnym, 10min od rynku.

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat

Pensjonat

35 - 50 PLN

Jeden z najstarszych kazimierskich pensjonatów (rok założenia 1919), prowadzony obecnie przez trzecie pokolenie rodziny Wolnych.

lubelskie / puławski / Kazimierz Dolny