Noclegi Gorlice

Gorlice to miasto położone w województwie małopolskim, w Dołach Jasielsko-Sanockich. Poza tym Gorlice leżą na północnej granicy Beskidu Niskiego, zwanego również powszechnie Beskidem Gorlickim. Miasto nie posiada zbyt wiele zabytków, lecz jego okolica ciekawa jest pod względem przyrodniczym.

Centrum Gorlic to oczywiście rynek wraz z ratuszem pochodzącym z XIX wieku. Nieopodal ratusza wznosi się neorenesansowy kościół Narodzenia NMP z 1892 roku. Natomiast niemal w sąsiedztwie świątyni znajduje się dwór Karwacjanów, w którym istnieje galeria BWA. Budowla została wzniesiona w XVI wieku, kiedy to pełniła funkcję siedziby rodowodowej, lecz później jej przeznaczenie zmieniło się. Na pewno warto wstąpić do Muzeum Regionalnego im. Ignacego Łukasiewicza, gdzie można obejrzeć ekspozycję historyczno-etnograficzną. Wystawa przedstawia przede wszystkim zachowane pamiątki po II wojnie światowej i ukazuje badania Łukasiewicza.

Poza tym w Gorlicach znajduje się Góra Cmentarna, gdzie mieści się cmentarz żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Niedaleko istnieje również stary cmentarz żydowski, który jest jednym z najlepiej zachowanych w Polsce.

Ciekawostką jest, iż z wieży gorlickiego ratusza codziennie w południe odgrywany jest hejnał "Beskidzkie Echo". Poza tym Gorlice są jednym z głównych punktów na trasie Karpacko-Galicyjskiego Szlaku Naftowego, powstałego dla upamiętnienia faktu, iż właśnie ten region stał się kolebką światowego przemysłu naftowego.

ZOBACZ OBIEKT Dom na Wzgórzu - Noclegi w Beskidzie Niskim

Dom na Wzgórzu - Noclegi w Beskidzie Niskim

50 - 200 PLN

Zapraszamy Cię do naszego „Domu na Wzgórzu”, gdzie zaoferujemy Ci tani nocleg w komfortowych warunkach, a także dużą dawkę wiedzy na temat Beskidu Niskiego.

małopolskie / gorlicki / Gorlice

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

25 - 35 PLN

Witamy ! Niewiele pozostało w Polsce tak uroczych zakątków jak tereny Beskidu Gorlickiego.

małopolskie / gorlicki / Gorlice

ZOBACZ OBIEKT Usługi noclegowe

Usługi noclegowe

40 - 80 PLN

Oferujemy do Państwa dyspozycji 25 miejsc noclegowych w pokojach o wysokim standardzie.

małopolskie / gorlicki / Gorlice

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka u Kasi

Agroturystyka u Kasi

20 - 20 PLN

Smerekowiec to wieś położona w samym sercu Beskidu Niskiego, krainy przepieknych cerkwi łemkowskich, malowniczych dolin i wspaniałych gór.

małopolskie / gorlicki / Gorlice

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

35 - 40 PLN

Proponujemy wolno stojący domek dwupokojowy (2 i 3 miejsca) z zapleczem sanitarno-kuchennym oraz 3 osobowy pokój z aneksem kuchennym (osobne wejście), (w każdym pokoju telewizor, napoje, słodycze).

małopolskie / gorlicki / Gorlice

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne

20 - 50 PLN

Urodziwa Ziemio Beskidzka-piękna, łaskawa ale i surowa dla swoich mieszkańków i przybyszów.

małopolskie / gorlicki / Gorlice