Noclegi Głuchołazy

Głuchołazy to miasto położone w województwie opolskim, na styku Gór Opawskich (Sudety), Przedgórza Paczkowskiego (Przedgórze Sudeckie) i Płaskowyżu Głubczyckiego oraz nad rzeką Białą Głuchołaską. Przed II wojną światową było to miasto uzdrowiskowe, które po roku 1945 utraciło ten status. Lecz po dziś dzień zachowały się liczne sanatoria.

Miłośnicy pieszych wędrówek będą zachwyceni, bowiem znajdują się tu liczne trasy turystyczne, a także rowerowe. Lecz Głuchołazy posiadają przede wszystkim szybko rozwijającą się turystykę dzięki pięknym, górzystym terenom. Można tu spotkać bogatą i wręcz unikatową florą i fauną, a także czyste, zdrowe powietrze. Miłośnicy zabytków znajdą wiele pięknych obiektów architektury. Kolejnym atutem Głuchołaz jest przygraniczne położenie miasta oraz bliskość jezior: Nyskiego i Otmuchowskiego, dzięki którym również wędkarze spędzą miło czas wolny. Ponadto turystów przyciąga dość dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna, a także gęsta sieć szlaków turystycznych. Miejsce to idealnie nadaje się na aktywny i wspaniały wypoczynek. Lokalizacja pięciu przejść granicznych sprawia, że gmina jest ważnym, przygranicznym węzłem komunikacyjnym.

Do głównych atrakcji turystycznych Głuchołaz zaliczamy:

  • Układ urbanistyczny miasta z XIII w.,
  • Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca z 1250,
  • Wieżę Bramy Górnej z 1418,
  • Ratusz z 1522,
  • Kościółek św. Rocha z 1350,
  • Kościół pw. św. Anny na Górze Chrobrego,
  • Kościół ewangelicki z 1865,
  • Resztki murów obronnych.

Nad Głuchołazami wznosi się trzywierzchołkowa kopuła Góry Parkowej (543 m n.p.m.). Bardziej jest znana pod nazwą Góra Chrobrego. Znajdują się tu stare sztolnie po dawnych kopalniach złota. Na ową górę prowadzą liczne szlaki, które pozwalają na podziwianie pięknej przyrody tych okolic. Na szczycie góry znajduje się zabytkowa kapliczka św. Anny. Do masywu Góry Parkowej zalicza się szczyty górskie: Przednią Kopę (467 m n.p.m.), Średnią Kopę (543 m n.p.m.) i Tylną Kopę (527 m n.p.m.). Wzdłuż drogi na szczyt Przedniej Kopy znajdują się kamienne kapliczki drogi krzyżowej.

ZOBACZ OBIEKT Szkolne Schronisko Młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe

9 - 18 PLN

Obiekt położony na trasie Głuchołazy - Konradów.

opolskie / nyski / Głuchołazy

ZOBACZ OBIEKT kwatery prywatne Głuchołazy

kwatery prywatne Głuchołazy

25 - 50 PLN

Kwatery prywatne, pokoje z łazienkami, niezależne wejście możliwość przygotowania posiłku, dogodne położenie w pobliżu przystanku autobusowego, centrum miasta i przejścia granicznego z Republiką Czeską.

opolskie / nyski / Głuchołazy

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne IZABELA

Pokoje Gościnne IZABELA

35 - 45 PLN

Zapraszam do kameralnego obiektu , z trzema pokojami (w każdym tv,radio,nowe wyposażenie )na piętrze są dwa pokoje,jeden pokój dwu osobowy,drugi trzy osobowy,z możliwością zakwaterowania po jednej osobie dodatkowo ,dwie łazienki dostępne z .

opolskie / nyski / Głuchołazy