Noclegi Duszniki-Zdrój

Największym bogactwem naturalnym Dusznik Zdroju są lecznicze źródła mineralne. Używane są do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i do produkcji CO2. Obecnie eksploatuje się pięć źródeł. Są to: "Pieniawa Chopina", "Jan Kazimierz", "Agata", "Jacek" i "B-4". Bogactwo wód leczniczych przyczyniło się do rozwoju miasta i powstania lecznictwa uzdrowiskowego. W mieście powstały sanatoria i szpitale uzdrowiskowe. W uzdrowisku leczy się takie schorzenia z zakresu: kardiologii, gastrologii, pulmonologii, ginekologii, narządu ruchu oraz osteoporozę. Uzdrowisko Duszniki Zdrój dysponuje także różnorodnym zakresem świadczeń leczniczych. Są to różnego rodzaju zabiegi, badania specjalistyczne oraz kuracje pitne. Do podstawowych zabiegów oferowanych przez sanatoria i uzdrowiska to m.in. : naturalne kąpiele mineralne, okłady borowinowe, hydroterapia, inhalacje solankowe, elektroterapia i światłolecznictwo, masaże lecznicze a także gimnastyka lecznicza.

Oprócz sanatoriów Duszniki Zdrój słyną z pięknych walorów krajobrazowych. Miejscowość obejmuje tereny górskie Sudetów. Można tu uprawiać turystykę pieszą, konną, rowerową i narciarstwo.

Podczas pieszych wędrówek można obejrzeć m.in.:

  • Rezerwat "Torfowisko pod Zieleńcem", który leży w Górach Bystrzyckich na wysokości 750 - 770 m n.p.m. Jest to zespół torfowisk, który składa się z uroczyska Topielisko i Czarnego Bagna,
  • Skalne Grzyby i Białe Skały, które są naprawdę warte obejrzenia,
  • Schronisko "Pod Muflonem", położone jest pod szczytem Ptasiej Góry ( 745 m.), które jest jednym z najładniejszym schroniskiem sudeckim.
  • Skały Puchacza i Narożnik, jest to trasa dość trudna, ale walory krajobrazowe wynagrodzą zadany sobie trud,
  • Kozia Hala
  • Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.), jest to stoliwo Szczelińca Wielkiego ze spękanymi głębokimi szczelinami i skałkami o fantastycznych kształtach.

Trasy rowerowe w Dusznikach Zdroju powstały w 2003 roku. Są to trasy do rekreacyjnego uprawiania turystyki rowerowej, które przebiegają drogami leśnymi o różnych nawierzchniach. Wszystkie trasy rozpoczynają się w jednym miejscu miasta od Placu Warszawy. Powstały takie trasy jak: Międzynarodowa trasa rowerowa "Góry Stołowe" o długości 125 km oraz Międzynarodowa trasa rowerowa "Ściany" o długości 56 km. Sporty zimowe można uprawiać w Zieleńcu, który położony jest na stokach Serlicha (1025 m n.p.m.) i Zielonego Garbu (1026 m n.p.m.) w Górach Orlickich. Są tu 22 wyciągi orczykowe i talerzykowe z dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi. Część tras jest oświetlona dlatego też można uprawiać narciarstwo do wieczorna. W samym mieście jest wiele zabytków godnych zobaczenia. Szczególne godne uwagi jest Muzeum Papiernictwa, gdzie papier wytwarzany jest od 400 lat. Oprócz w/w muzeum są również piękne kościoły: Kościół Parafialny pw. św. Piotra i Pawła, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy Kościół pw. św. Franciszka i Leonarda. Jest tu piękny dworek im. Fryderyka Chopina, pomnik Fryderyka Chopina oraz kolorowa fontanna. Reasumując jest to miejsce w którym nie tylko podleczymy nasz organizm, ale także wypoczniemy podczas wędrówek i zwiedzimy historyczne zabytki.

ZOBACZ OBIEKT Na Słonecznej

Na Słonecznej

33 - 180 PLN

Świetnie usytuowany domek z 2 pokojami dwuosobowymi i jednym jednoosobowym do wynajęcia.

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Zbójnicka Chata Renata Witkowska

Zbójnicka Chata Renata Witkowska

80 - 130 PLN

Ferie zimowe w Zbójnickiej Chacie w Zieleńcu

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT OWW Grunwald

OWW Grunwald

35 - 55 PLN

Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy "Grunwald" położony jest w malowniczej części Zdroju, nad potokiem - Bystrzycą Dusznicką, przy Parku Zdrojowym.

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka U Baltazara

Agroturystyka U Baltazara

15 - 30 PLN

pokoje 1, 2, 3 osobowe usytuowane na piętrze (w sumie 10 miejsc noclegowych w 4 pokojach) wyposażenie pokoi: - łazienka z prysznicem, ręczniki, - łóżka podwójne i/lub pojedyncze, - dostęp do kuchni, - grill, ognisko, - miejsce .

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT LEŚNICZÓWKA w Zieleńcu

LEŚNICZÓWKA w Zieleńcu

35 - 50 PLN

LEŚNICZÓWKA w Zieleńcu - Oaza ciszy i spokoju. Drewniany dom z duszą położony na leśnej polanie, z dala od zgiełku miast i skupisk ludzkich.

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT SnowHouse

SnowHouse

45 - 120 PLN

Zapraszam państwa do nowo otwartych apartamentów w Zieleńcu.

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Jan Kazimierz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Jan Kazimierz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

33 - 180 PLN

Jan Kazimierz usytuowany jest w centrum dusznickiego Parku Zdrojowego.

dolnośląskie / kłodzki / Duszniki-Zdrój