Noclegi Człuchów

Człuchów - miasto w województwie pomorskim, leżące między czterema jeziorami: Jeziorem Urzędowym, Miejskim Małym, Miejskim Dużym i Rychnowskim, na Pojezierzu Krajeńskim. Miasto zamieszkuje około 15 tysięcy mieszkańców.

Niewątpliwie największą atrakcją Człuchowa jest zamek krzyżacki pochodzący z 1312-1356 roku. Warto dodać, iż jest to drugi co do wielkości (po Malborku) zamek krzyżacki. Poza tym, był on najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu. Dawniej znajdowała się tu siedziba komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim m.in. komtur Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrod. Po dziś dzień zachowały się fragmenty murów oraz wieża, z której roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. W okresie wakacyjnym dziedziniec jest miejscem licznie organizowanych koncertów.

Muzeum Regionalne to jedno z najciekawszych miejsc tego miasteczka. Znajdują się w nim zbiory historyczne-etnograficzne ziemi człuchowskiej. Do najcenniejszych eksponatów należą: wykopaliska archeologiczne, rzeźby sakralne, przedmioty dnia codziennego używane przez Krzyżaków, stare fotografie, ludowe stroje, itp.

Poza tym będąc w Człuchowie warto zobaczyć barokowy kościół z XVII wieku. Został o ufundowany przez ówczesnego starostę Jakuba Wejhera.

Ponadto do zabytkowych atrakcji Człuchowa należą: budynek poczty z 1892 roku, zabytkowe kamienice z XIX wieku przy ul. Królewskiej, wille z końca XIX wieku przy ul. Batorego czy budynek browaru Rudolfa Ley'a z XIX wieku.

ZOBACZ OBIEKT Domek Letniskowy

Domek Letniskowy

20 - 30 PLN

Kwatera: Domek letniskowy połozony jest nad jeziorem Końskim, rzeką Brdą.

pomorskie / człuchowski / Człuchów

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy w Przechlewie

Domek letniskowy w Przechlewie

10 - 20 PLN

Kwatera: Domek letniskowy położony jest nad jeziorem Końskim, rzeką Brdą.

pomorskie / człuchowski / Człuchów