Noclegi Bielsko-Biała

Bielsko-Biała to miasto leżące w południowej części Polski w województwie śląskim, u podnóża Beskidu Śląskiego i Małego, nad rzeką Białą. Poza tym Bielsko-Biała to ważny ośrodek miejski o dużych walorach kulturalnych i turystycznych. Warto dodać, iż miasto jest usytuowane na kilkunastu wzgórzach, co przyczynia się do ciekawego położenia. Miasto odwiedza wielu turystów dlatego też Bielsko-Biała posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, na którą składają się hotele, pensjonaty, schroniska turystyczne i kwatery prywatne.

Wspomniane ciekawe położenie miasta, czyli pagórkowaty teren powoduje iż nad Bielsko-Białą króluje wiele pięknych szczytów. Najwyższym tutejszym szczytem jest Klimczok mający 1117 m n.p.m., położony na południowym krańcu miasta. Drugim co do wielkości są Trzy Kopce - mające 1082 m n.p.m., a na jego północnych stokach znajduje się rezerwat przyrody Stok Szyndzielni. Natomiast najpopularniejszy i najbardziej znanym szczytem Bielska-Białej jest SzyndzielniaSzyndzielnia mająca 1028 m n.p.m. Tuż pod szczytem powstało w 1897 roku schronisko turystyczne, które funkcjonuje po dziś dzień. Na wysokość 960 m n.p.m. dociera gondolowa kolejka linowa, a zimą są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Poza tym będąc w Bielsko-Białej warto wspiąć się na: Stołów (1035 m n.p.m.), Pod Błatnią (853 m n.p.m.), Przykrą (818 m n.p.m.), Kołowrót (798 m n.p.m.), Wysokie (756 m n.p.m.) i wiele innych.

Ponadto miasto otacza i przecina wiele wzgórz, np. Wzgórze Miejskie, czyli najważniejsze wzgórze Bielska-Białej o wysokości 328 m n.p.m, na którym powstało w XIII w. miasto Bielsko, czyli obecne Stare Miasto. Pozostałe wzgórza to: Kozielec, Wzgórze Młyńskie, Kopiec Lipnicki, Złote Łany, Trzy Lipki i wiele innych.

Przyroda otaczająca miasto jest piękna i przede wszystkim pod ochroną. Znajdują się tu: Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Oprócz tego warto z całą pewnością zobaczyć Dolinę Wapienicy, czyli obszar przyrodniczo-krajobrazowy, który jest jednym tego rodzaju terenem dzikiej przyrody znajdującym się w granicach dużego miasta w Europie. Znajduje się tu piękne jezioro Wielka Łąka, które jest miejscem wypoczynku mieszkańców Bielska-Białej. Poza tym piękne przyrodniczo tereny to: Cygański Las, Jaworzna, Sarni Stok, Dolina Gościnna itp.

Dla miłośników zabytkowych budowli Bielsko-Biała posiada wiele atrakcji. Jedną z nich jest Zamek Sułkowskich, który jest najstarszy zabytkiem miasta. Nazwa pałacu pochodzi od nazwiska ostatnich właścicieli, czyli książąt Sułkowskich. Obecnie zamek jest siedzibą powstałego w XX wieku Muzeum. Warto wspomnieć również o tym, iż najstarsze części zamku pochodzą z XIV wieku, lecz przez następne wieki był rozbudowywany i przekształcany. Zamek Sułkowskich jest typem zamku miejskiego, a w dodatku włączonego w system fortyfikacji miasta.

Będąc w Bielsku-Białej koniecznie należy odwiedzić Stare Miasto położone na Wzgórzu Miejskim. Posiada ono zachowany średniowieczny układ urbanistyczny, dlatego też w całości uważane jest za zabytek. Piękny Rynek wraz z kamieniczkami pochodzącymi z XVII wieku jest jedną z atrakcji zabytkowych miasta. Wychodząc z rynku można trafić na plac Marcina Lutra, gdzie stoi jedyny w Polsce pomnik przywódcy.

Poza tym miłośnicy zwiedzania świątyń będą w swoim żywiole. Powstało tu wiele pięknych kościołów, które swą architekturą zachwycają chyba każdego. Katedra św. Mikołaja to największy z kościołów w Bielsku-Białej. Ta gotycka budowla powstała 1447 roku, lecz na początku XX wieku przebudowano ją dość gruntowanie. Natomiast najstarszym kościołem jest kościół św. Stanisława pochodzącą najprawdopodobniej z XIV wieku. Wnętrze świątyni zdobią piękne prezbiterium zdobione figurami świętych i aniołów, a także kamienne chrzcielnica czy relikwie św. Stanisława.

Ponadto Bielsko-Biała posiada kilka muzeów, teatrów, kin, galerii, uczelni wyższych, itp. Jak widać jest to również ważny ośrodek kulturalny i oświatowy tego regionu Polski.

ZOBACZ OBIEKT Bielsko-Biała nocleg z widokiem na góry

Bielsko-Biała nocleg z widokiem na góry

35 - 50 PLN

Noclegi w domu prywatnym w cichej dzielnicy.

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała

ZOBACZ OBIEKT DOT Hostel- pokoje i noclegi w centrum Bielska

DOT Hostel- pokoje i noclegi w centrum Bielska

40 - 80 PLN

DOT Hostel mieści się w XIX-wiecznej kamienicy położonej zaledwie 20 metrów od Rynku Głównego na Starym Mieście w Bielsku-Białej. Swoim Gościom oferujmy przestronne i jasne pokoje z bezpłatnym i szybkim Wi-Fi dostępnym w całym obiekcie.

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała

ZOBACZ OBIEKT Domki letniskowe Żabnica

Domki letniskowe Żabnica

220 - 450 PLN

Żabnica domki - wypoczynek w górach

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała

ZOBACZ OBIEKT ABI Tanie Noclegi Bielsko-Biała

ABI Tanie Noclegi Bielsko-Biała

20 - 40 PLN

Hotel z 160 miejscami noclegowymi usytuowany 10 min od centrum miasta.

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała

ZOBACZ OBIEKT SPA jaszan

SPA jaszan

90 - 130 PLN

Nasz mały, kameralny Pensjonat Spa Jaszan oferuje ekskluzywne zakwaterowanie w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z czego dwa pokoje 2 os.

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała

ZOBACZ OBIEKT Centrum Zdrowia i Urody SPA JASZAN

Centrum Zdrowia i Urody SPA JASZAN

110 - 140 PLN

W ofercie Pensjonatu SPA Jaszan znajdują się: * kosmetyka twarzy * kosmetyka ciała * kosmetyka dłoni i stóp * masaże * kąpiele * ayurweda * programy indywidualne * programy dla firm Centrum SPA Jaszan znajduje się w samym sercu Bes.

śląskie / Bielsko-Biała / Bielsko-Biała