Noclegi Białystok

Cenne zabytki wśród białostockiej zieleni

Białystok jest stolicą województwa podlaskiego, leżącego w północno-wschodniej części Polski. Miasto to stanowi centrum administracyjne, gospodarcze, naukowe oraz kulturowe dla tego regiony naszego kraju. Równie duże znaczenie ma Białystok pod względem turystycznym. Białystok skutecznie zachęca do przyjazdu w swoje okolice coraz większe ilości turystów. Nie należy zapominać, że miasto to ma swoim gościom wiele do zaoferowania.

Nowoczesna turystyka wymaga zarówno wygody jak i naturalnych warunków przyrodniczych. Pod tym względem inne miasta turystyczne mają czego Białemustokowi pozazdrościć. Miasto to znajduje się bowiem na obszarze nazwanym Zielone Płuca Polski. Należą do niego dawne obszary województw: białostockiego, olsztyńskiego, ostrołęckiego, suwalskiego oraz łomżyńskiego. Białystok jest jednym z najbardziej zielonych miast w naszym kraju. Około 32% jego powierzchni zajmują tereny zalesione. Duża część z nich jest otwarta dla mieszkańców miasta oraz przybyszów z innych części Polski. W obrębie Białegostoku znajduje się wiele parków, skwerów, a także dwa rezerwaty przyrody, będące pozostałościami Puszczy Knyszyńskiej. Miasto sąsiaduje również z niezwykle atrakcyjnymi terenami Narwiańskiego Parku Narodowego. Dzięki tym wyjątkowym walorom przyrodniczym w 1993 roku Białystok został, jako pierwsze w Polsce miasto szczególnie wyróżnione, poprzez wpisanie go na listę międzynarodowego projektu Sieci Zdrowych Miast, który prowadzi Światowa Organizacja Zdrowia.

Również pod względem kulturowym Białystok jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla przyjeżdżających do niego turystów. W mieście znajdują się zabytki pochodzące z epoki renesansu, baroku, jak również dziewiętnasto i dwudziestowieczne.

Najsłynniejszą budowlą renesansową, pochodzącą z lat 1617 – 1626, jest Stary Kościół Farny, znajdujący się na Rynku Kościuszki. Kościół zbudowany został w stylu późnorenesansowym z fundacji Piotra Wiesiołowskiego. Wewnątrz tego cennego zabytku podziwiać można późnobarokowe wyposażenie, którego fundatorem był Jan Klemens Branicki. Warto również przyjrzeć się kościelnym ścianom pokrytym polichromią pochodzącą z 1751 roku, a wykonaną przez Antoniego Herliczkę. Najsłynniejszym zabytkiem Białegostoku jest jednak rozległy zespół pałacowo-parkowy rodu Branickich.

ZOBACZ OBIEKT Apartament Piotrkowska

Apartament Piotrkowska

300 - 500 PLN

Apartament w sercu miasta, 2 sypialnie + salon, jadalnia z aneksem kuchennym.

podlaskie / Białystok / Białystok

ZOBACZ OBIEKT Hotel Podlasie

Hotel Podlasie

150 - 360 PLN

Hotel Podlasie położony w odległości 10 minut od centrum miasta.

podlaskie / Białystok / Białystok

ZOBACZ OBIEKT Hotel 3 Trio

Hotel 3 Trio

200 - 620 PLN

Hotel 3 Trio - nowoczesny i komfortowy hotel w Białymstoku, doskonale zlokalizowany zaledwie 5 minut od centrum w cichej i spokojnej dzielnicy miasta.

podlaskie / Białystok / Białystok

ZOBACZ OBIEKT Folwark Nadawki

Folwark Nadawki

Domek Baniowy w Folwarku Nadawki - wyjątkowe miejsce na nocleg! - 15 min.

podlaskie / Białystok / Białystok

ZOBACZ OBIEKT Zajazd - Bar "Chińczyk"

Zajazd - Bar "Chińczyk"

Oferujemy noclegi w pokojach 1-, 2-, 3-, 4- osobowych z łazienką, telewizorem oraz dostępem do internetu i aneksu kuchennego.

podlaskie / Białystok / Białystok

ZOBACZ OBIEKT Apartament mieszkanie

Apartament mieszkanie

150 - 200 PLN

Apartament w pełni wyposażony w ścisłym centrum miasta.

podlaskie / Białystok / Białystok