KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Kaszubski Park Krajobrazowy znajduje się jak sama nazwa wskazuje na Kaszubach w województwie pomorskim. Region ten jest bardzo atrakcyjny chociażby z uwagi na pojezierny krajobraz. Możemy się tutaj poczuć nieco jak na Mazurach, gdyż zlokalizowanych jest tu sporo jezior. Wśród zwierząt największą populacją cieszą się ptaki, z których jednym z najokazalszych jest żuraw. Sporą atrakcją są pomniki przyrody, których istnieje na obszarze parku aż 43, w tym 10 głazów narzutowych. Poza tym odwiedzić możemy jeden z 12 rezerwatów znajdujących się w obszarze parku. Polecamy odwiedzić rezerwat przyrody Żurawie Błota, gdzie spotkamy jak sama nazwa wskazuje te piękne stworzenia. Poza tym miłośnik ptaków będzie w stanie się natknąć na brodźca samotnego. Pod ochroną znajduje się jezioro Kamienne, jak i Diabelski Kamień przyniesiony tutaj prawdopodobnie przez lądolód ze Skandynawii. Wartym odnotowania faktem jest, że przez rezerwat przebiega turystyczny Szlak Kaszubski. Niektórzy turyści podróżujący tym szlakiem zatrzymują się, by zwiedzić rezerwat. Miejscowością zlokalizowaną najbliżej rezerwatu jest Miłoszewo. Na terytorium Kaszubskiego Parku Narodowego zlokalizowanych jest 8 obszarów chronionych o całkowitej powierzchni 13054 hektarów. Szata roślinna parku bogata jest w gatunki nie występujące nigdzie indziej w kraju ? miłośnicy roślin zobaczyć mogą 190 taksonów, a wśród nich 43 to gatunki objęte całkowitą ochroną.
ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka Kaszuby - Dom Na Mykowej Górze

Agroturystyka Kaszuby - Dom Na Mykowej Górze

25 - 50 PLN

Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób. Zapraszam Państwa do swojego domu na Mykowej Górze przepięknie położonego w otulinie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego z pięknym widokiem na całą okolicę.

pomorskie / kartuski / Ostrzyce

ZOBACZ OBIEKT Dom Państwa Karasewicz

Dom Państwa Karasewicz

30 - 30 PLN

Oferujemy Państwu mieszkanie wakacyjne na parterze dla 4-5 osób składające się z 2 pokoi, łazienki z natryskiem, WC i kuchni oraz pokój 2-3osobowy z aneksem kuchennym i łazienką.

pomorskie / kartuski / Chmielno

ZOBACZ OBIEKT Apartament na wsi

Apartament na wsi

75 - 75 PLN

Apartament w eleganckim domu dwukondygnacyjnym, z ogrodem, w pobliżu park, apartament z tarasem, garażem, łazienką (z jacuzzi), kuchnia w pełni wyposażona.

pomorskie / kartuski / Sierakowice

ZOBACZ OBIEKT pokoje

pokoje

15 - 30 PLN

4 pokoje w dużym domu-cała góraz osobnym wejściem,łazienką,kuchnią,werandą,dużą salą do dowolnego uzytku np zabaw,dyskotek.

pomorskie / kartuski / Kartuzy

Wyszukiwarka