Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi

  • Adres: ul. Legionów 27
  • Telefon: 42 630-66-80
  • E-mail: recepcja@yhlodz.pl
  • WWW: www.yhlodz.pl
  • Cena minimalna: 25
  • Cena maksymalna: 75
  • Ilość miejsc: 72

Oferta

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi tworzą dwa obiekty położone w samym centrum miasta.

Siedziba główna Schroniska przy ul. Legionów 27 (tel. +48 42 630-66-80 email: recepcja@yhlodz.pl), to obiekt kat. I, dysponuje 72 miejscami noclegowymi i mieści się w zabytkowej szkole powszechnej z 1923 r. zrewitalizowanej w 2012 r. w ramach programu MIA100 Kamienic.

Serdecznie zapraszamy turystów indywidulanych i grupy zorganizowane. Osoby przyjeżdżające do Łodzi w celach turystycznych, edukacyjnych na kursy, szkolenia, konferencje, na wydarzenia kulturalne, sportowe, bądź w celach biznesowych, czy prywatnych. Bliskie sąsiedztwo ul. Piotrkowskiej, Manufaktury, muzeów oraz dawnych imperiów fabrykanckich zachęca do odkrywania „Ziemi Obiecanej”.

Schronisko zapewnia wysoki standard pokoi, zbliżony do warunków hotelowych oraz profesjonalną obsługę. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, szafy, szafki nocne, stoliki, krzesła, lampki, TV.

Do dyspozycji gości pozostają 2 sale konferencyjne (dla 40 i 20 osób), gry edukacyjne, foldery, informatory, mapy po Łodzi i okolicach, WiFi, w pełni wyposażona kuchnia samoobsługowa, pralnia turystyczna, przechowalnia bagażu, malowniczy ogród z grillem, wewnętrzny parking dla samochodów osobowych i busów.

GRUPY ZORGANIZOWANE
Dla grup Schronisko nieodpłatnie oferuje pomoc w organizacji pobytu (planuje pobyt, zamawia bilety wstępu), organizuje pełne wyżywienie (catering), świadczy usługi przewodnickie. W placówce nieodpłatnie prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat historii, kultury Łodzi i regionu, po uprzednim uzgodnieniu szkolneschronisko@gmail.com

Przykładowe propozycje tras:
- znane i nieznane oblicza ulicy Piotrkowskiej,
- wielkie imperia fabrykanckie: Izrael Poznański, Karol Scheibler, Ludwik Grohman,
- szlakami Łodzi filmowej,
- Łódź czterech kultur: Cmentarz Żydowski, Cmentarz Stary, Bazylika Archikatedralna.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisko Młodzieżowych (PTSM) oraz Międzynarodowej Organizacji Schronisk Młodzieżowych (IYHF) po okazaniu ważnej legitymacji są uprawnieni do 10% zniżki w pokojach sześcioosobowych, pięcioosobowych i czteroosobowych. Posiadacze odznaki "Zasłużony Działacz Turystyki" lub "Złotej Odznaki PTSM" są uprawnieni do 50% zniżki dot. wszystkich pokoi.

Schronisko posiada status placówki oświatowej, spełnia wysokie standardy dot. p.poż., bezpieczeństwa, higieny.

Druga siedziba Schroniska przy ul. Zamenhofa 13 (tel.: +48 42 6366599 email: recepcja2@yhlodz.pl) jest bardziej kameralna, mieści się także w centrum miasta, w dziewiętnastowiecznej kamienicy czynszowej gruntownie przebudowanej w 2013 r. i posiada 49 miejsc noclegowych. W siedzibie Schroniska przy ul. Ludwika Zamenhofa 13 można nabyć legitymację członkowską PTSM. Więcej informacji na temat członkostwa w PTSM i IYHF można znaleźć na stronie internetowej http://www.ptsm.org.pl/ oraz http://www.hihostels.com/

Schronisko należy do Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych, Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i jest członkiem założycielem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej.

Serdecznie Państwa Zapraszamy,
Doskonała lokalizacja Schroniska, wysoki standard świadczonych usług, dostępna cena, otwartość na potrzeby gości hotelowych to nasze atuty.

Cennik

Posiadamy 25 pokoi:
4 pokoje jednoosobowe z łazienkami - 75 zł od osoby za jedno miejsce noclegowe
2 pokoje jednoosobowe bez łazienki - 55 zł od osoby
2 pokoje dwuosobowe z łazienkami - 55 zł od osoby
6 pokoi dwuosobowych bez łazienki - 45 zł od osoby
2 pokoje trzyosobowe z łazienkami - 55 zł od osoby
5 pokoi czteroosobowych z łazienkami - 45 zł od osoby, 40,50 zł - członkowie PTSM i YIHF
4 pokoje sześcioosobowe z łazienkami - 35 zł od osoby, 25 zł-młodzież szkolna, 31,50 zł -członkowie PTSM i YIHF

Schronisk Młodzieżowych (IYHF) po okazaniu ważnej legitymacji są uprawnieni do 10 % zniżki w pokojach sześcioosobowych, pięcioosobowych i czteroosobowych. Posiadacze odznaki "Zasłużony Działacz Turystyki" lub "Złotej Odznaki PTSM" są uprawnieni do 50 % zniżki dot. wszystkich pokoi.

Wyszukiwarka