Agroturystyka Kołobrzeg

  • Adres: Wypoczynkowa 27 78-100 Kołobrzeg Zieleniewo
  • Telefon: 693022983
  • E-mail: agrowczasy2005@op.pl
  • WWW: www.agrowczasy2005.republika.pl
  • Cena minimalna: 30
  • Cena maksymalna: 150
  • Ilość miejsc: 24

Oferta

Zapraszamy na wczasy agroturystyczne. Gospodarstwo agroturystyczne w Zieleniewie k. Kołobrzegu jest jednym z niewielu na terenie woj. zachodniopomorskiego. Posiada piękny ogród, nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach. Gospodarstwo nastawione jest głównie na produkcję żywca wołowego lecz świadczy także usługi agroturystyczne jako dodatkowe źródło dochodu. Areał gospodarstwa wynosi 19,09 ha.

Pokoje gościnne.
Dla wypoczywających gości gospodarze udostępniają 4 pokoje (wyposażone w sprzęt RTV) w dużym nowo wybudowanym domu, w którym do dyspozycji gości są łazienki wyposażone aneksy kuchenne.

Dwa domki letniskowe.
Gospodarstwo posiada także 2 domki letniskowe usytuowane nad zagospodarowanym, ogrodzonym stawem rekreacyjnym (o powierzchni 0,5 ha ). Każdy domek jest murowany i składa się z kompletnie wyposażonego pokoju z aneksem kuchennym oraz samodzielnej łazienki. Istnieje również możliwość korzystania z produktów gospodarstwa ekologicznego.

Na terenie gospodarstwa:
Dom otoczony jest dużym ogrodem, wielokrotnie nagradzanym w konkursie "Nasza Kwitnąca Gmina", w którym jest także wyznaczone miejsce do bezpiecznego parkowania samochodów. W skład gospodarstwa wchodzi staw rybny o powierzchni 0,5ha, z którego mogą korzystać goście. Dla zapalonych wędkarzy udostępniany jest sprzęt wędkarski, a złowione ryby wczasowicze grillują na specjalnie wybudowanym grillu, z którego korzystają także w czasie niepogody gdyż jest on zadaszony i osłonięty od wiatru. Dodatkową atrakcją cieszącą się dużym powodzeniem jest pływanie łódkami i kajakiem po stawie, z których mogą korzystają bez ograniczeń.

Na terenie gospodarstwa znajduje się skansen starych konnych narzędzi rolniczych gdzie goście poznają dawną technologię uprawy roli. Wczasowicze bardzo chętnie uczestniczą w drobnych pracach gospodarskich, a także w pracach sezonowych takich jak sianokosy czy żniwa.

Do dyspozycji wszystkich gości są także:
Boisko do gry w siatkówkę, boisko do gry w koszykówkę, różnego rodzaju sprzęt sportowy, stół pingpongowy, jak również rowery, którymi wczasowicze chętnie jeżdżą nad morze, oddalonego od gospodarstwa około 4 km , a także do usytuowanego w tej samej wiosce "MINI ZOO" oferującego wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców (hipoterapia, przejażdżki konne, bryczką, karem). Dla najmłodszych wypoczywających gospodarze udostępnili piaskownice, huśtawki rowerki, hulajnogi i gokarty.

Nagrody, wyróżnienia i osiągnięcia:

I miejsce w ogólnopolskim konkursie AgroEko Turystycznym Zielone Lato, 2005 edycja
XII nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii 1 gospodarstwo agroekoturystyczne.
I miejsce w kategorii I gospodarstwo rolne w województwie zachodniopomorskim 2005
I miejsce w Konkursie "Czym chata bogata" w ramach projektu "Unia na miedzy" dofinansowywanym z środków Agro-Info 2003
II Miejsce w Konkursie AGRO-EKO-TURYSTYKA "Zielone Lato 2000"
I Miejsce w Konkursie "Nasza Kwitnąca Gmina" w latach: 1998, 1999, 2000,2004
Certyfikat Agro-Eko-Test nr XX 146A
Gospodarstwo legitymuje się certyfikatem zgodności nr 0146-A wydanym przez AGRO BIO TEST w Warszawie.

Wyszukiwarka