ZAMEK W ŁAŃCUCIE

Zamek w Łańcucie niegdyś był siedzibą magnacką, obecnie mieści się tutaj muzeum. Budowla położona jest w miasteczku Łańcut na Podkarpaciu około 16 kilometrów od stolicy województwa ? Rzeszowa. Zamek był zamieszkany przez rodzinę Potockich, istnieje tu już od XVII wieku i został zakupiony przez Lubomirskich. Od 1816 roku aż do II Wojny Światowej budowla znajdowała się w rękach Potockich, po zakończeniu wojny aż do dnia dzisiejszego znajduje się tu muzeum. Za opłatą organizuje się lekcje o malarstwie, czy tematyce biblijnej. Dzięki inicjatywy Izabeli Lubomirskiej zamek został otwarty na działalność muzyczną. Wnętrze zamku jest bardzo interesujące z uwagi na sporą liczbę zbiorów, które zachowały się po dziś dzień. Polecamy zwiedzić ogród podzamkowy, który jest wyjątkowo pięknie zaprojektowany. W oranżerii możemy pooglądać bardo interesujące rzeźby. Obecnie jest to jeden z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich na obszarze naszego kraju i rokrocznie odwiedza ją naprawdę sporo turystów.
ZOBACZ OBIEKT Noclegi pod Bażantarnią

Noclegi pod Bażantarnią

35 - 45 PLN

kwatery prywatne blisko PKP, PKS, blisko zamku, 20 km do lotniska.

podkarpackie / łańcucki / Łańcut

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne

Gospodarstwo Agroturystyczne

25 - 30 PLN

Gospodarstwo zapewnia wszystkim zainteresowanym ciekawą ofertę odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków.

podkarpackie / leżajski / Nowa Sarzyna

ZOBACZ OBIEKT ZIELONA POLANA

ZIELONA POLANA

45 - 87 PLN

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy "Zielona Polana" w Łączkach k/Dubiecka, położony jest w parku krajobrazowym Pogórza Przemyskiego, na otoczonym pięknymi lasami wzgórzu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na wartko.

podkarpackie / leski / Łączki

Wyszukiwarka