SZLAK KAMIENNYCH KRĘGÓW

Jest to trzeci co do wielkości szlak w regionie gdańskim. Jego trasa przebiega niemalże w całości po ziemi Kaszubskiej. Przemierza najpierw wschodnią część pojezierza Kaszubskiego, a następnie zahacza o Równinę Charzykowską. Swój bieg kończy w Borach Tucholskich. Pierwsza część szlaku wiedzie przez lekko pagórkowate tereny ubogie w szatę roślinną, czystych pól a następnie przez tereny bardziej płaskie oraz lesiste znajdujące się na terenie Borów Tucholskich. Największa atrakcją szlaku jest znane stanowisko Kręgów kamiennych w Węsiorach i Odrach. Pierwsza ich część znajduje się w początkowym etapie szlaku i nosi nazwę kręgów węsierskich. Druga natomiast znajduje się bliżej końca szlaku na odcinku kręgów odrzańskich. Cały szlak okraszony jest malowniczym jeziorami, które mało znane są za to wyjątkowo urokliwe. Niezwykle piękne jeziorko Małe Skrzynki czy Białe zasługuje tu na szczególną uwagę podobnie jak mała niegdyś biedna wioska Juszki, która ze swoim specyficznym klimatem sta la się niezwykłą atrakcją turystyczną i miejscem wypoczynku. Na szlaku spotkamy również trzy większe miejscowości, których położenie jest na początku, w środku i na końcu szlaku. Ostatnie 20 km biegnie pod znakiem Wdy, której wody tworzą wspaniałe kanały i dopływy. Szlak znajduje się z dala od większych aglomeracji co powoduje dość uciążliwy do niego dojazd. Technicznie szlak jest dość łatwy ale miejscami tworzy pewne utrudnienia dla rowerzystów. Początek szlaku ma wspólne wyjście ze szlakami: Kaszubskim- czerwonym i Wzgórz Szymbarskich ? czarnym. Dzięki temu możliwe jest wiele jego kombinacji. W regionie jeziora Wdzydze spotyka on szlaki Kaszubski i Wdzydzki oraz Izydora Gulgowskiego.
ZOBACZ OBIEKT Domek nad stawem

Domek nad stawem

Wynajmę domek letniskowy całoroczny. W pełni wyposażony: 3 sypialnie, 2 łazienki, salon i kuchnię.

pomorskie / kartuski / Podjazy

ZOBACZ OBIEKT Agro Breza - dom wczasowy na Kaszubach

Agro Breza - dom wczasowy na Kaszubach

25 - 55 PLN

Dom wczasowy znajduję się w miejscowości Nowe Karpno koło Lipusza.

pomorskie / kościerski / Nowe Karpno

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy na Kaszubach

Domek letniskowy na Kaszubach

25 - 35 PLN

Domek letniskowy w pięknym zakątku Kaszub. Domek usytuowany jest wśród malowniczych łąk i pól, bezpośrednio nad brzegiem strugi Debrzycy.

pomorskie / kościerski / Wąglikowice

ZOBACZ OBIEKT Apartament na wsi

Apartament na wsi

75 - 75 PLN

Apartament w eleganckim domu dwukondygnacyjnym, z ogrodem, w pobliżu park, apartament z tarasem, garażem, łazienką (z jacuzzi), kuchnia w pełni wyposażona.

pomorskie / kartuski / Sierakowice

Wyszukiwarka