STARE MIASTO W KRAKOWIE

Stare Miasto w Krakowie to najstarsza część miasta ? to właśnie tutaj zaczęła się historia drugiej w kolejności stolicy Polski. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem jest Kościół Mariacki, co roku odwiedzany przez naprawdę imponującą liczbę turystów. Brama Floriańska jest świadectwem istniejących tu niegdyś silnych fortyfikacji. Nie jest do końca znana dokładna data jej powstania, ale szacuje się, że był to XIV wiek. Barbakan, to kolejna budowla świadcząca o istnieniu silnego pierścienia obronnego chroniącego dawniej Kraków. Jest nieco młodszy, aniżeli Brama Floriańska, gdyż pochodzi ona z schyłku wieku XV. Obecnie specjaliści twierdzą, że w okresie od XV do XVIII wieku był to obiekt praktycznie nie do zdobycia. Na dzień dzisiejszy znajduje się tutaj oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa ? odbywają się tu przeróżne wystawy, ale także mają tu miejsce różne uroczystości sportowe. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to będziemy mogli obejrzeć walkę rycerską, która będzie z pewnością interesująca. Sukiennice dawniej były miejscem bardzo ożywionego handlu między połową XIII a połową XIV wieku. Jednak potrzebny był pożar, żeby budowla stała się naprawdę piękna. Wkrótce po pożarze rozpoczęto odbudowę zniszczonych pożarem Sukiennic. Nabrały one renesansowego charakteru i podróżni mogli je podziwiać aż do przebudowy, która to miała miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Na chwilę obecną zlokalizowana jest tu Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku będąca oddziałem Muzeum Narodowego. Niemal ze wszystkich stron Stare Miasto otoczone jest Plantami, czyli pasem zieleni chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Turyści będą z pewnością zaskoczeni sporą liczbą pomników, jakie są tu porozrzucane niemal w każdym miejscu parku. Najstarszym jest Pomnik Floriana Straszewskiego istniejący już od 1874 roku. Na uwagę zasługują okoliczne lampy, które są bardzo stylowe i wyglądają na stare, chociaż wcale nimi nie są. Ta sama sytuacja ma miejsce z ławkami, na których aż się chce siedzieć. Planty tak naprawdę zastąpiły dawne fortyfikacje miejskie, gdyż w XIX wieku były one już po prostu niepotrzebne. Zostały one rozebrane, a na ich miejsce posadzono drzewa, z których niektóre są tu po dziś dzień.
ZOBACZ OBIEKT Spanie w Krakowie

Spanie w Krakowie

55 - 100 PLN

Szukasz komfortowego nocledu w centrum Krakowa w atrakcyjnej cenie? Odwiedź naszą stronę i spędź cudowny czas w stolicy małopolski!

małopolskie / Kraków / Kraków

ZOBACZ OBIEKT Honey Hostel

Honey Hostel

50 - 95 PLN

SERDECZNIE WITAMY W HONEY HOSTEL Hostel tworzony z pasją W prowadzeniu hostelu liczy się nie tylko żyłka do interesów, przedsiębiorczość, czy kreatywność, ale chęć stworzenia dla ludzi przytulnego, niezapomnianego miejsca, w którym s.

małopolskie / Kraków / Kraków

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty LUX-NAJM

Apartamenty LUX-NAJM

40 - 200 PLN

Witamy Oferujemy Państwu luksusowe apartamenty w centrum Krakowa, będące znakomitą alternatywą dla hoteli i pensjonatów.

małopolskie / Kraków / Kraków

ZOBACZ OBIEKT AMBER  HOSTEL

AMBER HOSTEL

45 - 80 PLN

Hostel Amber znajduje się w samym sercu malowniczego miasta Krakowa, zaledwie 3 minuty od Rynku Głównego i 10 minut od królewskiego zamku na Wawelu.

małopolskie / Kraków / Kraków

ZOBACZ OBIEKT Trzy Kafki

Trzy Kafki

24 - 60 PLN

Tani nocleg w centrum Krakowa. Pokoje z dostępem do łazienki - w układzie studio: dwa, trzy lub cztery pokoje na łazienkę i aneks kuchenny.

małopolskie / Kraków / Kraków

Wyszukiwarka