MUZEUM BESKIDZKIE

Muzeum Beskidzkie znajduje się w Wiśle i jest oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. Swoją działalnością obejmuje oczywiście kulturę miejscowości zamieszkałych pierwotnie przez górali śląskich, takich jak Istebna, Jaworzynka, Koniaków, Wisła i Brenna. Jest to zatem muzeum przede wszystkim zachodniej części Beskidów. Muzeum położone jest w samym centrum Wisły, na Placu Stellera, zaś na jego miejsce wybrana została dawna karczma, zabytkowy budynek pochodzący jeszcze z końca osiemnastego wieku, a zatem pamiętający okres Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W Muzeum Beskidzkim znajdują się oczywiście stałe wystawy dotyczące historii tego regionu, w tym odtwarzające wnętrze tradycyjnej, tak zwanej "kurlawej" izby góralskiej wraz z zabytkowymi sprzętami domowymi. Ponadto prezentowane są stroje ludowe męskie i kobiece, jak również pamiątki po dawnych pasterzach, a także kowalach i stolarzach. Ponadto organizowane są wystawy czasowe, głównie złożone z obrazów przedstawiających góry oraz rzeźby górali.
ZOBACZ OBIEKT CHATA W SAM LAS

CHATA W SAM LAS

75 - 75 PLN

RELAKS W GÓRACH W CHACIE „W SAM LAS” DLA WAS! Niech skusi Was piękno Żywieckiego Parku Krajobrazowego, w którym to z dala od miejskiego zgiełku znajduje się uroczy dom do wynajęcia czekający właśnie na Was. „Święty spokój” ma wreszcie swój stały adres!

śląskie / żywiecki / Sól

ZOBACZ OBIEKT Rezydencja Pod Ochorowiczówką

Rezydencja Pod Ochorowiczówką

50 - 70 PLN

Szukasz atrakcyjnego noclegu w Wiśle w dobrej cienie? To właśnie Rezydencja Pod Ochorowiczówką jest dla Ciebie. Jesteśmy jednym z najnowszych pensjonatów w miejscowości Wisła, dzięki temu ma nasze wnętrza są bardzo nowoczesne i eleganckie!

śląskie / cieszyński / Wisła

ZOBACZ OBIEKT Pod Piramidą

Pod Piramidą

30 - 45 PLN

Domek znajduje się w pięknej okolicy na wysokości 759m n.

śląskie / cieszyński / Wisła

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Urocza

Pensjonat Urocza

35 - 70 PLN

Pensjonat Urocza usytuowany w centrum Wisły(600m do rynku miasta)w cichym malowniczym zakątku, przy szlakach turystycznych.

śląskie / cieszyński / Wisła

ZOBACZ OBIEKT Willa Stok

Willa Stok

55 - 240 PLN

Rezydencja położona w zasisznej dzielnicy miasta.

śląskie / cieszyński / Wisła

Wyszukiwarka