- Adres: BUKOWINA TATRZAŃSKA UL. KOŚCIUSZKI 30
- Telefon: 018-20-774-14
- E-mail: anna37j@wp.pl
- WWW: www.ukubusia.e-wyjazd.pl
- Cena minimalna: 30
- Cena maksymalna: 70
- Ilość miejsc: 45
Oferta
Zapraszamy Państwa do naszego domu "U KUBUSIA" obiekt znajduje jest przy głównej ulicy (centrum) w Bukowine Tatrzańskiej 15 km od Zakopanego.
dom: 018 20 774 14
Oferujemy:
LATO CENA OD 30 zł DO 60 zł
ZIMA CENA OD 40 zł DO 70 zł
Odrębne ceny na okres Świąteczno-Noworoczny
Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 16:00 w dniu przyjazdu.
W dniu wyjazdu prosimy o opuszczenie pokoi do godz. 11:00
WYKAZ POKOI:
POKÓJ 2-OSOBOWY 3
POKÓJ 3-OSOBOWY 2
POKÓJ 4-OSOBOWY 3
POKÓJ 5-OSOBOWY 2
POKÓJ 6-OSOBOWY 1
ANEKS KUCHENNY NA I piętrze
(NACZYNIA,KUCHENKA GAZOWA,LODÓWKA ITP.)
W TERMINACH SEZONOWYCH:SYLWESTER,FERIE,WAKACJE,ITP.KONIECZNEIE TRZEBA WYSŁAĆ ZALICZKĘ PRZEKAZEM POCZTOWYM. BEZ ZALICZKI REZERWACJA NIE JEST WAŻNA
W pobliżu wiele restauracji regionalnych.
?ZOHYLINA
?GIEWONT
?U MICHAŁKA
?POD STANCJOM
?U WRÓBLA
?POD MIEDZOM
?PIZZERIE: GALAXIS I GROTA
Szlak turystyczny :,Szlak wzdłuż rzeki Białki ,Szlak z Brzegów do Bukowiny Dolnej ,Szlak z Kobylarzówki ,Litwinka ,Wierch Niski ,Wierch Przedomiański ,Brzegi:Droga na Rynias ,Szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk ,Spacerowa uliczka w Jurgowie ,Szlak Groń - Kotelnica - Białka T. ,Ul. Sportowa
Zapraszamy Państwa do Bukowiny Tatrzańskiej koło Zakopanego, jednej z najpiękniejszych miejscowości położonych na Podhalu 1000m n.p.m. Dobre uwarunkowanie geograficzne sprawia, że zimą są tu świetne warunki do uprawiania narciarstwa:
"Bukowina, Bukowina piykne połozynie, Pirsy śniezek sypie Na ostatku ginie."
W samej miejscowości jest 24 wyciągi narciarskie o różnym stopniu trudności. W odległości od 200m do 2km od naszego domu znajduje się kompleks wyciągów narciarskich w nocy oświetlanych w tym 5 sztucznie śnieżonych, jeden krzesełkowy.Centrum 3 wyciągi orczykowe. Najdłuższy wyciąg ma 400m. Wszystkie są oświetlone. Zlokalizowane przy drodze Białka Tatrzańska - Bukowina
WYCIĄGI NARCIARSKIE:
nr 1. "Smyk" wyciąg orczykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 2. "U Andrzeja" wyciąg orczykowy, długość 300 m, trasa oświetlona
nr 3. "Na Odewsiu" wyciąg orczykowy, długość 320 m, trasa oświetlona
nr 4. "Pod Trafem" wyciąg talerzykowy, długość 200 m, trasa oświetlona
nr 5. "Linka" wyciąg talerzykowy, długość 70 m, trasa oświetlona
nr 6. "Przy Kolybie" wyciąg talerzykowy, długość 320 m, trasa oświetlona
nr 7. "Wierch Olczański" wyciąg talerzykowy, długość 300 m, trasa oświetlona
nr 8. "Ufo" wyciąg talerzykowy, długość 250 m, trasa oświetlona
nr 9. "Halny" wyciąg talerzykowy, długość 320 m, trasa oświetlona
nr 10. "Zwyrtlik" wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 11. "Mały Kasprowy" wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 12. "Turnia" kolej krzesełkowa, 400 m,
nr 13. "Bartek" wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 14. "Wierchy" wyciąg talerzykowy, długość 350 m, trasa oświetlona
nr 15. "Na Wysokim Wierchu" wyciąg talerzykowy, długość 500 m, trasa oświetlona
nr 16. "Niedźwiadek" wyciąg talerzykowy, długość 524 m, trasa oświetlona
nr 17. "Wysoki Wierch" wyciąg talerzykowy, długość 350 m, trasa oświetlona
nr 18. "Ku Dolinie" wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 19. "Brzegi-Głodówka" wyciąg orczykowy, długość 400 m, trasa oświetlona
nr 20. "Głodówka" wyciąg orczykowy, długość 350 m, trasa oświetlona
nr 21. "Głodówka" wyciąg orczykowy, długość 350 m, trasa oświetlona
nr 22. "Juhas, Polana Szymkówka" wyciąg orczykowy, długość 350 m, trasa oświetlona
nr 23. "Baca, Polana Szymkówka" wyciąg orczykowy, długość 650 m, trasa oświetlona
nr.24 "RUSIŃSKI" NOWY WYCIĄG KRZESEŁKOWY W BUKOWINIE
Atutem Bukowiny Tatrzańskiej jest bliskie sąsiedztwo z Zakopanem /12 km/, a także znanej z licznych kompleksów narciarskich:Białki Tatrzańskiej,Czarnej Góry,Jurgowa, Polany Zgorzelisko, Małego Cichego i Murzasichla. Nasze dom znajdują się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej zaledwie 3km od Tatrzańskiego Parku Narodowego, z pięknym widokiem na całą panorame Tatr od Bielskich po Zachodnie. M.in. Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch.itp.
"Hej z bukowiańskich wiyrchów tatrzańskie widoki, drugik takik nima jako świat syroki."
W sezonie letnim Bukowina Tatrzańska jest atrakcyjnym miejscem, ponieważ stanowi doskonałą bazę wypadową na szlaki turystyczne /m.in. Morskie Oko, Gęsia Szyja/, wycieczki piesze i rowerowe, spływ Dunajcem w Pieninach. Czyste powietrze, przepiękne widoki sprzyjają długim spacerom. Z samej Bukowiny można wybrać się także na Słowację - do przejścia granicznego w Łysej Polanie jest 9 km. Dla gości odwiedzających Bukowinę Tatrzańską czekają jeszcze inne atrakcje. Bukowina znana jest z kultywowania folkloru góralskiego. Każdego roku są tu organizowane Sabałowe Bajania latem i Góralski Karnawał zimą. Znajduje się tu Amatorski Teatr, który wystawia znane sztuki w przekładzie na realia i gwarę góralską. W odległości 2km od naszego domu możecie się Państwo zrelaksować poprzez jazdę w siodle.
"Zabytki"
? Jedna z największych w Polsce budowli drewnianych - budynek Domu Ludowego w Bukowinie z 1930. Działa tam Szkoła Ginących Zawodów, szkoła uczy takich tradycyjnych rzemiosł, jak: kowalstwo, garncarstwo, haft oraz innych dziedzin sztuki ludowej. Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej organizuje również dwie duże imprezy o zasięgu ogólnopolskim - "Sabałowe Bajaia" i "Góralski Karnawał", od 1996r odbywa się tu trzecia duża impreza międzywojewódzka -"Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych"
?Drewniane pensjonaty z okresu międzywojennego, wybudowane w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim (zakopiańskim).
?Kościół parafialny pw. św. Jacka w Groniu
?Niedaleko Bukowiny znajduje się drewniana kapliczka "Janiołów". Zbudowana została przez J. Łukaszczyka "Janioła"
?W Groniu na Kobylarzówce znajduje się kapliczka z 1776 roku
?W Jurgowie najstarszym zabytkiem jest kościół zbudowany z drewna jodłowego ( z "jedli") p.w. św. Sebastiana Męczennika. Kolejną atrakcją turystyczną jest znajdujący się pod chórem wizerunek diabła pokonanego przez Archanioła. Obok kościoła stoi murowana dzwonnica z 1881 roku.
?"Zagroda Sołtysów" w Jurgowie, która została wybudowana w 1861 r. W roku 1982 Muzeum Tatrzańskie zakupiło zgrodę z przeznaczeniem na ekspozycję etnograficzną - ekspozycja ukazuje biedne gospodarstwo spiskie z przełomu XIX i XX w. Wykorzystano w tym celu zachowane, oryginalne wyposażenie chałupy i budynków gospodarczych.
?Ruiny Zamku Czorsztyńskiego, gdzie można się dostać gondolami "Janosik" kursującymi do Czorsztyna.
?W Niedzicy warto zwiedzić zamek Niedzicki renesansowo-gotycki z XIV
"Kompleks wodny "Terma Bukowina Tatrzańska"
Pomysł stworzenia w Bukowinie Tatrzańskiej jednego z najnowocześniejszych w Europie kompleksów wodnych zrodził się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy wykonany w okolicach Klina odwiert umożliwił dostęp do bogatych zasobów wód geotermalnych. W 2001 r. zawiązała się spółka, która podjęła kroki w kierunku ich wykorzystania. Obecnie Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o. liczy 40 udziałowców. Przed przystąpieniem do działania dokładnie przeanalizowano obiekty geotermalne istniejące na terenie Europy. Projety branżowe i wykonawstwo powierzono renomowanym firmom niemieckim i austriackim.
Bukowiańskie termy są zarówno ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym, jak i centrum rozrywki dla całej rodziny. Działka, którą przeznaczono pod inwestycję, ma powierzchnię 4 ha i umiejscowiona jest w zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Powstanło na niej szeroko rozwinięta infrastruktura uzdrowiskowa i turystyczna. Obiekty termalne obejmą 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych, z których każdy wysposażony zostanie w urządzenia do aquaterapii. Całorocznie funkcjonować będzie 10 kąpielisk. Temperatura wody w basenach utrzyma się w granicach 29-36oC. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci, między innymi piaskownicę wodną i zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie bukowiańskich term dostępne będą różnego rodzaju sauny: rzymskie, fińskie i góralskie, a także siłownie, solarium, gabinety oferujące masaże i zabiegi kosmetyczne. Znajdą się tam również pomieszczenia do rehabilitacji ludzi niepełnosprawnych oraz gabinet lekarski. Nie zabraknie restauracji, kawiarni i barów. Terma Bukowina Tatrzańska stanie się ośrodkiem SPA, mogącym szacunkowo pomieścić do 1000 osób. Wybudowane przy obiekcie parkingi zapewnią miejsce dla 200 samochodów osobowych i 10 autobusów