Dom nad Jeziorem Gwiazda

  • Adres: Wójcin
  • Telefon: 664162235
  • E-mail: tff@ic.net.pl
  • Cena minimalna: 500
  • Cena maksymalna: 1000
  • Ilość miejsc: 7

Oferta

Dom wypoczynkowy położony w sercu Pałuk, bardzo ustronnym miejscu, w pięknej otulinie lasów dębowo-bukowych, z bezpośrednim dostępem do jeziora Gwiazda, w Parku Krajobrazowym Pojezierza Gnieźnieńskiego, w Krainie Tysiąca Jezior, w urokliwej i spokojnej okolicy (tylko jeden dom w sąsiedztwie oddalony o ok 250 m).

Dom przeznaczony jest dla 5-7 osób (na specjalne życzenie do 8 osób), powierzchnia domu ok 140 m2. Posiada 3 sypialnie:
- pierwsza sypialnia z 1 łóżkiem 2-osobowym szer. 160 cm, z prysznicem, wanną i oddzielną ubikacją
- druga sypialnia z 1 łóżkiem 2-osobowym szer. 140 cm
- trzecia sypialnia z 1 łóżkiem 1-osobowym szer. 90 cm
dodatkowe miejsca do spania:
- 1 łóżko polowe z wygodnym materacem
- wygodna kanapa/narożnik nierozkładana dla 1 osoby
oraz olbrzymi salon z aneksem kuchennym, jadalnią i miejscem wypoczynkowym z TV, wifi, kominkiem (rozprowadzającym ciepło do pozostałych pokoi) i łazienkę. Dom położony jest przy samym brzegu jeziora, posiada własny pomost i miejsce na ognisko. Dom jest oryginalnie zaaranżowany i bardzo funkcjonalny. Olbrzymie, przeszklone ściany sprawiają wrażenie bezpośredniego obcowania z otaczającą naturą. Na wyposażeniu jest kajak, łódka, dwa rowery.
Jest to wyjątkowe miejsce dla osób lubiących obcowanie z naturą, dla miłośników ciszy i spokoju, ale też dla osób aktywnych lubiących spędzać czas na łonie natury: wędkarzy, grzybiarzy, lubiących wycieczki piesze i rowerowe. Nieopodal znajduje się też centrum nurkowe w Piechcinie, jezioro które tam powstało w wyniku zalania wapiennego wyrobiska słynie z bardzo przejrzystej wody o widoczności do 5 m oraz lazurowo-szmaragdowego koloru dzięki bardzo dużej ilości minerałów.
Jezioro Gwiazda jest łowne, dwa razy do roku zarybiane, dostępne są: karp, lin, duże leszcze, okoń, szczupak, czasem sandacz.
Okolica jest malownicza i urzeka pięknem przyrody, a liczne trasy rowerowe prowadzą do okolicznych atrakcji, w tym liczne zabytki klasy 0 i pamiętające pierwszych Piastów osady. Jest to też raj dla osób lubiących bieganie w terenie, okalające liczne lasy, głównie liściaste dębowo-bukowe, położone w otulinie Gnieźnieńskiego Parku Krajobrazowego, oferują nie tylko piękne trasy rowerowe i biegowe, ale też bogactwo fauny: dziki, lisy, jelenie, sarny, zające, bóbr, liczne ptactwo (zarejestrowano nawet orły bieliki) a nawet widziany był ryś (sic!).
Rejon Pojezierza Gnieźnieńskiego jest też miejscem wymarzonym dla żeglarzy, dość blisko znajdują się prężne ośrodki żeglarskie nad jeziorem żnińskim i jeziorem Gopło.

Cennik

Ustalany indywidualnie.

Wyszukiwarka