Noclegi Zwierzyniec

Zwierzyniec jest to miasto położone w województwie lubelskim nad Wieprzem, przy granicach Roztoczańskiego Parku Narodowego i określane jest jako "Perła Roztocza". Miasto jest ważnym i dość licznie odwiedzanym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym na Roztoczu. Oczywiście Zwierzyniec uważany jest za "stolicę" Roztocza Środkowego. Na południe i wschód od Zwierzyńca rozciąga się Roztoczański Park Narodowy. Miasto ze wszystkich stron otoczone jest lasami, które zajmują ponad połowę powierzchni gminy.

Najbardziej okazałą i przepiękną budowlą miasteczka jest kościół na wysepce pod wezwaniem św. Jana Nepomucena z barokową fasadą. W skromnym wnętrzu znajdują się polichromie Łukasza Smuglewicza. Natomiast wieczorem miejsce to jest piękne oświetlane.

Warto również zobaczyć browar założony przez Zamoyskich w 1806 roku, gdzie warzy się piwo Zwierzyniec, które butelkowane jest w charakterystyczne butelki.

Nie można ominąć budynków zarządu Ordynacji Zamoyskich, gdzie obecnie znajduje się siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego. Prowadzą stąd również szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze, na przykład do stawów Echo.

Ciekawostką jest, iż w Zwierzyńcu znajduje się aż 68 przeróżnych pomników, tablic oraz figur historycznych czy religijnych. Wśród tych pomników znajdują się m.in. poświęcone Leśnikom, Ormowcom, Powstańcom Styczniowym, jeńcom francuskim, Węgrom, Psu Marysieńki Sobieskiej i wielu innym postaciom czy wydarzeniom.

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka u Marysi

Agroturystyka u Marysi

25 - 30 PLN

Dom położony w spokojnej, malowniczej części Roztocza.

lubelskie / zamojski / Zwierzyniec

ZOBACZ OBIEKT Domek jednorodzinny oraz  pokoje

Domek jednorodzinny oraz pokoje

Zapraszam na noclegi w miejscowości Obrocz koło Zwierzyńca.

lubelskie / zamojski / Zwierzyniec

ZOBACZ OBIEKT Noclegi u Ani

Noclegi u Ani

15 - 25 PLN

Kwatery znajdują sie w spokojnej dzielnicy Zwierzyńca niedaleko od centrum.

lubelskie / zamojski / Zwierzyniec

ZOBACZ OBIEKT Kwatera prywatna Przedpole

Kwatera prywatna Przedpole

20 - 30 PLN

Kwatera prywatna Przedpole znajduje sie na skraju Zwierzyńca,serca Roztoczańskiego Parku Narodowego.

lubelskie / zamojski / Zwierzyniec