Noclegi Zwardoń

Odkryj zwardońskie klimaty

Polska to kraj pod względem turystycznym w dużym stopniu jeszcze nie odkryty. Wiele jeszcze w naszym kraju istnieje miejsc i miejscowości, których mieszkańcy nie są świadomi ogromnego potencjału jaki w nich drzemie. Takie miejsca rzadko są odwiedzane przez osoby przyjezdne, ale kiedy już zostaną odkryte następuje tam niezwykle szybki rozwój gałęzi turystycznej. Jednym z takich nie odkrytych jeszcze regionów jest województwo śląskie i znajdujące się tam niewielkie wsie, których położenie, w oddaleniu od głównych dróg przejazdowych, sprawia, że nie często znane są przez osoby z innych regionów Polski.

Zwardoń jest jedną z takich wsi województwa śląskiego, których jednorazowe odwiedziny powodują nieodpartą chęć powrotu tutaj w przyszłości. Wieś Zwardoń położona jest położona jest w Beskidzie Żywieckim, w bardzo bliskiej odległości od granicy polsko-słowackiej. Co jeszcze bardziej interesujące, miejscowość ta znajduje się pomiędzy trzema przełęczami: Przysłop, Zwardońskiej i Granicznej. Przez jedną z przełęczy biegnie linia kolejowa posiadająca niezwykle ciekawą historię. Dawniej stanowiła ona bowiem fragment strategicznej "kolei transwersalnej". Linia łączy się w miejscowości Żylina z głównym węzłem kolejowym i biegnie dalej na południe, przez Bratysławę, aż do Wiednia. Wieś Zwardoń do roku 1914 stanowiła kolejowe przejście graniczne pomiędzy zaborem austriackim i Królestwem Węgierskim. W czasach wojennych linia została zamknięta, a wznowiono ją w roku 1992. Wtedy uruchomiono tutaj kolejowe przejście graniczne polsko-słowackie. Natomiast w 1995 roku, w odległości jednego kilometra od centrum Zwardonia, na przełączy Przysłop, zorganizowano przejście graniczne drogowe.

Niezwykłe położenie miejscowości Zwardoń sprawia, iż jest to znakomite miejsce wypadowe w góry. Przez miejscowość przebiega pięć szlaków turystycznych. W niedalekiej odległości od wsi założono również schronisko turystyczne PTTK "Dworzec Beskidzki". Zimą natomiast Zwardoń stanowi ośrodek narciarski o dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. W okolicy znajduje się około 15 wyciągów narciarskich, a także tras zjazdowych. Zbiegające się w tym miejscu przełęcze powodują tworzenie się charakterystycznego mikroklimatu, który umożliwia korzystanie z atrakcji śnieżnych czasem nawet do kwietnia.

ZOBACZ OBIEKT Willa Górska Sól

Willa Górska Sól

40 - 60 PLN

Zapraszamy do komfortowej i nowoczesnej willi górskiej w małej, cudownie położonej miejscowości Sól - Kiczora.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Gościniec Halka

Gościniec Halka

35 - 50 PLN

Gościniec Halka to komfortowo urządzony ośrodek wypoczynkowy znajdujący się w samym centrum Zwardonia.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT D.W Juhas

D.W Juhas

25 - 55 PLN

Ośrodek wypoczynku letniego i zimowego, położony na granicznej przełęczy zwardońskiej, na północnym skraju beskidu żywieckiego.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Dom Wczasowy JOLANTA

Dom Wczasowy JOLANTA

18 - 25 PLN

Pragniemy zaprosić Państwa do Zwardonia, gdzie można wspaniale spędzić wypoczynek o każdej porze roku.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Studencki Schron Turystyczny

Studencki Schron Turystyczny

1 - 10 PLN

Opis również pojawi się wkrótce. .

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Dom Wypoczynkowy

Dom Wypoczynkowy

20 - 30 PLN

Nasz obiekt D. W. "LEŚNY" położony jest u podnóża góry Rachowiec (954m) nad rzeczką Czarna Soła przy przystanku kolejowym SÓL KICZORA.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wczasowy

Ośrodek Wczasowy

15 - 25 PLN

Nasz ośrodek wczasowy jest położony na wzniesieniu, skąd rozciąga się piękny widok Podbeskidzia żywieckiego i śląskiego.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Willa Rycerka Górna

Willa Rycerka Górna

30 - 80 PLN

6-pokojowy dom 200 m2 na 3 poziomach i wygodne umeblowanie: hol wejściowy.

śląskie / żywiecki / Zwardoń

ZOBACZ OBIEKT Wypoczynek w Beskidach  NOCLEGI RELAX

Wypoczynek w Beskidach NOCLEGI RELAX

15 - 25 PLN

Zwardoń, to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w górach Beskidu Żywieckiego.

śląskie / żywiecki / Zwardoń