Noclegi Złocieniec

Złocieniec to miasto położone w województwie zachodniopomorskim na Pojezierzu Drawskim. Przez miasto przepływają dwie rzeki: Drawa i Wąsawa. Poza tym w granicach miasta znajdują się niewielkie jeziora: Rakowo Duże, Rakowo Małe i Maleszewo.

Ciekawostka jest, iż cały obszar Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków. Obiekty zabytkowe to:

  • Zamek w Złocieńcu, a raczej ruiny zamku, które położone są na skarpie, nad rzeką Drawą. Zamek powstał na początku XIV wieku jako skromny, warowny zamek wybudowany przez templariuszy. W XVII wieku zamek został niemal całkowicie przebudowany i przekształcił się w dość imponujący renesansowy pałac. I wojnę światową zamek przetrwał w nie naruszonym stanie. Został opuszczony i przez dziesiątki lat nie zagospodarowany. Brak opieki nad zabytkiem spowodowało jego rozgrabienie i zniszczenie. Z zamkowego wzgórza roztacza się przepiękny widok na Drawę i Złocieniec.
  • kościół NMP – nad miejscowością góruje piękna i smukła wieża wielokrotnie przebudowanej świątyni. Po XIV-wiecznej architekturze zachowały się tylko fragmenty murów w prezbiterium i krypty grobowe.
ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka u Dworusów

Agroturystyka u Dworusów

65 - 85 PLN

Agroturystyka "u Dworusów" Zapraszamy do całorocznego wypoczynku w Stawnie na Pojezierzu Drawskim w województwie zachodniopomorskim, które z racji ogromnej liczby jezior jest nazywane "małymi Mazurami".

zachodniopomorskie / drawski / Złocieniec

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka u Aliny nad jez.Lubie-poj.drawskie

Agroturystyka u Aliny nad jez.Lubie-poj.drawskie

30 - 40 PLN

Pojezierze drawskie nad jez. Lubie. Gosp. polożone jest na obrzeżach wsi,teren ogrodzony,wyznaczone miejsca do wypoczynku,pawilon ogrodowy,oczko wodne,huśtawka, ozdobne ptactwo domowe,hodowla owiec kameruńskich,widok na bocianie gniazdo.

zachodniopomorskie / drawski / Złocieniec