Noclegi Zielona Góra

Zielona Góra to miasto położone w województwie lubuskim, w środkowo-zachodniej części Polski, na zboczu doliny rzeki Odry. Od północnego zachodu miasto graniczy z Niecką Płotowską, a od północnego wschodu z Niecką Chynowską. Ponadto Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach: Góra Braniborska (Góra Pasterska 202 m n.p.m. - najwyższe wzniesienie w mieście. Na szczycie wzniesiono w XVIII wieku wieżę widokową, w której obecnie mieszczącą uniwersyteckie obserwatorium astronomiczne), Wzgórze Schillera (195,5 m n.p.m.), Hirschberg (175,5 m n.p.m.), Maślane (175 m n.p.m. z punktem widokowym), Góra Ceglana (obecnie na jej szczycie znajduje się Palmiarnia dobudowana do wzniesionego w 1818 roku domku winiarza. Osada założona u stóp Góry Ceglanej zapoczątkowała powstawanie Zielonej Góry), Hohnberg (pokryty winnicami) oraz Wzgórza Piastowskie (położone w południowo zachodniej części miasta).

Zielona Góra to przede wszystkim miasto posiadające wiele pięknych zabytków, głównie w okolicach Starego Miasta. Poza tym miasto uznawane jest za kulturową stolicę województwa lubuskiego, gdzie odbywa się między innymi słynne święto „Winobrania”, które przypomina o bogatych tradycjach winiarskich tego miasta. Zielona Góra to również polska stolica wina, gdzie powstały nowoczesne winnice produkujące rodzime wino. W czasie tego święta do miasta przybywają gwiazdy z całego świata, a zabawom nie ma końca.

Poza tym odbywają się tu słynne festiwale takie jak: Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru czy Festiwal Kabaretu. Miłośnicy kulturalnych rozrywek mogą wybrać się do filharmonii, teatru, muzeów czy kina.

Do najpiękniejszych zabytków Zielonej Góry należą:

  • Ratusz i Stary Rynek – pochodzący z XIII wieku. Dawniej było to miejsce handlowe, przez które przebiegał ważny szlak handlowy. Obecnie to również centralny punkt miasta, gdzie mieszkańcy i osoby przyjezdne mogą spędzić miło czas. Zabudowa w postaci pięknych kamienic pochodzi z XVIII i XIX wieku. Natomiast Ratusz wraz z wieżą powstał w XV wieku i jest przykładem stylu renesansowego i klasycznego.
  • Park Winny wraz z Palmiarnią – na szczycie góry stoi piętrowy domek winiarza z 1818 roku, do którego dobudowano w 1961 roku Palmiarnię. Obecnie znajduje się tam restauracja i bar. Miejsce to cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów.
  • Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej – wzniesiony w XVIII wieku jako zbór ewangelicki. Wnętrze świątyni zdobi barokowy ołtarz, kamienna rokokowa chrzcielnica oraz szereg rzeźbionych płyt epitafijnych.
  • Konkatedra pw. św. Jadwigi – to najstarszy zabytek architektoniczny w mieście.
  • Wieża Głodowa – to pozostałość po systemie dawnych obwarowań miejskich. W czasach średniowiecznych wieża służyła jako więzienie.
  • Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela – zbudowany na początku XX wieku.
ZOBACZ OBIEKT Internat Środowiskowego Hufca Pracy

Internat Środowiskowego Hufca Pracy

34 - 54 PLN

- 60 miejsc noclegowych - w segmentach 2 lub 3 pokojowych z pełnym węzłem sanitarnym (WC, prysznic, umywalka), - pokoje dla uczniów i studentów, - pokoje dla grup, - pokój 2 osobowy dla osób niepełnosprawnych.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT Willa Dana

Willa Dana

70 - 130 PLN

Willa Dana położona w zacisznym miejscu na obrzeżach Zielonej Góry.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT Kwatery

Kwatery

30 - 40 PLN

Pokoje 2 i 3 osobowe, możliwość korzystania z kuchni /lodówka, kuchenka gazowa/, do dyspozycji 2 łazienki /kabiny prysznicowe, pralka automatyczna/.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT B&B Pokoje Gościnne

B&B Pokoje Gościnne

100 - 170 PLN

Pokoje Gościnne to wyposażone w Łazienkę pokoje jedno- lub kilku-osobowe z możliwością skorzystania z bezpłatnego dostępu do łącza internetowego.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA 4-7 OSÓB OD 20 ZŁ/OS.

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA 4-7 OSÓB OD 20 ZŁ/OS.

20 - 50 PLN

mieszkanie dla 4-7osób w domu jednorodzinnym; osobne wejście , parter, 3 pokoje, kuchnia, łazienka , tv sat +dvd, wifi, 4 km od centrum, blisko obwodnicy Zielonej Góry od 20zł / osobę w zależności od ilości osób i długości pobytu.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

25 - 35 PLN

Nasza miejscowość położona jest 5 km od centrum Zielonej Góry.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

50 - 140 PLN

Jest to wolno stojąca kamienica w centrum Zielonej Góry.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT NOCLEGI Gościniec pod sosnami Zielona Góra / Drzonków

NOCLEGI Gościniec pod sosnami Zielona Góra / Drzonków

150 - 285 PLN

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku 6 km od centrum Zielonej Góry położona jest miejscowość Drzonków, a w niej rodzinny, niewielki GOŚCINIEC Pod Sosnami.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra

ZOBACZ OBIEKT Tanie Noclegi - Zielona Góra / Racula

Tanie Noclegi - Zielona Góra / Racula

28 - 39 PLN

TANIO , CZYSTO i PRZYJEMNIE OPIS OBIEKTU Racula jest zlokalizowana ok.

lubuskie / Zielona Góra / Zielona Góra