Noclegi Wieleń

Wieleń to miasto położone w województwie wielkopolskim, nad Jeziorem Wieleńskim na obszarze Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Miasto oferuje odpoczynek w licznych gospodarstwach agroturystycznych, gdzie można podziwiać piękno krajobrazu i bogactwo natury. Poza tym miłośnicy wędkarstwa maja do dyspozycji okoliczne jezior, obfite w różne gatunki ryb. Oczywiście są tu również ośrodki wczasowe położone blisko wody, gdzie panuje cisza i możliwość wspaniałego wypoczynku, szczególnie od wielkomiejskiego zgiełku.

Do zabytków Wielenia zalicza się: kościół parafialny św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP z XVII wieku, kościół parafialny św. Rocha z 1930 r., barokowy pałac z XVIII wieku oraz Wieża Bismarcka.

Wieleń to miejsce letniego wypoczynku, gdzie razem z otaczającymi jeziorami i lasami istnieje możliwość uprawiania turystyki rowerowej, pieszej i wodnej. Powstało tu sporo ośrodków wypoczynkowych, domków campingowych, pole namiotowe oraz rozbudowana baza gastronomiczna. Ponadto przez Wieleń i Jezioro Wieleńskie przechodzi wodny kajakowy "Szlak Konwaliowy".

ZOBACZ OBIEKT Foccus

Foccus

15 - 31 PLN

Zapraszamy do wypoczynku nad pięknym jeziorem Wieleńskim.

wielkopolskie / czarnkowsko-trzcianecki / Wieleń

ZOBACZ OBIEKT Santana Club

Santana Club

45 - 80 PLN

Ośrodek wypoczynkowy dysponuje 19 pokojami (1 ,2 , 3 , 4 osobowymi) wyposażonymi w łazienki oraz telewizory.

wielkopolskie / czarnkowsko-trzcianecki / Wieleń