Noclegi Węgorzewo

Węgorzewo to miejscowość leżąca w województwie warmińsko-mazurskim, przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, nad rzeką Węgorapą, która swój początek bierze z jeziora Mamry. Dawniej, a mianowicie przed wojną Węgorzewo nazywane było "Bramą do Mazur", ponieważ właśnie stąd żeglarze wyruszali w rejs po szlaku, który przez jeziora i kanały prowadzi do Rucianego - Nidy i Pisza.

Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu osobom kochającym spokój, bliskość natury oraz czyste wody pobliskich jezior. Węgorzewo posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną, a także istnieje możliwość korzystania z przystani czy wypożyczalni sprzętu wodnego. Na bazę noclegową Węgorzewa i jego okolic składają się: pensjonaty, gościńce, gospodarstwa turystyczne, ośrodki wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. Węgorzewo to istny raj dla amatorów sportów wodnych, wędkowania oraz żeglowania.

Poza tym w Węgorzewie i jego okolicach istnieje różnorodne ukształtowanie terenu, co stwarza wspaniałe możliwości do organizowania wycieczek pieszych i rowerowych. Powstało tu wiele ścieżek specjalnie ku temu przystosowanych. Poza tym z miasteczka prowadzi sporo interesujących i pięknych przyrodniczo, miejskich tras spacerowych. Spora ilość jezior, rozbudowana infrastruktura turystyczna sprzyjają uprawianiu przede wszystkim turystyki wodnej. Poza tym Węgorzewo oferuje również takie atrakcje jak: stadniny koni, kuligi, zjazdy na linach, wspinanie się na obiekty, nurkowanie, uprawianie żeglarstwa lodowego, wędkarstwa podlodowego, narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboard czy paintball.

Będąc w Węgorzewie warto zwiedzić:

  • późnogotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z początku XVII wieku. Warto wspomnieć, iż zachowało się tu sporo elementów z początków jego powstania, tj. barokowy ołtarz z 1652 r. bogato zdobiony rzeźbami napisami w języku łacińskim i niemieckim, ambona z początku XVII w., dwa konfesjonały i najstarsze na Mazurach organy z 1647 r. mające oryginalne barokowe brzmienie.
  • trójskrzydłowy zamek pokrzyżacki zbudowany w końcu XIV wieku. Niestety przebudowy przez szereg wieków spowodowały iż budowla straciła swój pierwotny kształt. W trakcie wojen bardzo zniszczony, lecz w latach 80-tych XX wieku odbudowany i przejęty przez osobą prywatną.
  • Muzeum Kultury Ludowej przy, którym funkcjonuje Park Etnograficzny nad Węgorapą z obiektami tradycyjnego XVIII i XIX-wiecznego budownictwa mazurskiego i ekspozycjami. Ciekawostką jest, iż przez okrągły rok prowadzone są zajęcia rękodzielnicze w pracowniach tkackiej, ceramicznej i kwiatów artystycznych.
  • punkt widokowy nad jeziorem Święcajty, skąd rozciąga się niesamowicie piękny krajobraz na jezioro i Wyspę Kocią.
ZOBACZ OBIEKT Pokoje do wynajęcia 300 m od jez. Mamry

Pokoje do wynajęcia 300 m od jez. Mamry

45 - 55 PLN

Wspaniała lokalizacja 300m do jeziora Mamry z piękną, zagospodarowaną plażą i pomostem- raj dla dzieci. Łagodny i piaszczysty brzeg jest całkowicie bezpieczny dla maluchów.

warmińsko-mazurskie / węgorzewski / Węgorzewo

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo agroturystyczne SABINOWO

Gospodarstwo agroturystyczne SABINOWO

50 - 80 PLN

Na Państwa przybycie przygotowaliśmy maksymalnie 16 miejsc noclegowych w pokojach: * 2 osobowych (+dostawka) * 3 osobowych (+dostawka) * 4 osobowych * apartamencie Każdy z pokoi posiada łazienkę Ponadto do Państwa d.

warmińsko-mazurskie / węgorzewski / Węgorzewo

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat

Pensjonat

20 - 40 PLN

mozliwość zorganizowania imprez okolicznosciowych bardzo atrakcyjne ceny.

warmińsko-mazurskie / węgorzewski / Węgorzewo

ZOBACZ OBIEKT Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy

Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy

10 - 70 PLN

Zapraszamy do naszego ośrodka do Węgorzewa. Położony jest on na skraju miasta w lesie sosnowym nad brzegiem jeziora Święcajty.

warmińsko-mazurskie / węgorzewski / Węgorzewo