Noclegi Tuchola

Tuchola to miasto leżące w województwie kujawsko-pomorskim, na skraju przepięknych Borów Tucholskich. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1287 i dotyczy arcybiskupa gnieźnieńskiego Jakuba Świnka. Oczywiście największym atutem i bogactwem tego miejsca są jego walory przyrodnicze i krajobrazowe. Przyciągają one miłośników natury z całego kraju! Powstały tu liczne rezerwaty i pomniki przyrody, które chronią te wspaniały skrawek naszego dziedzictwa przyrodniczego. Tym samym istnieje tu wiele szlaków turystycznych z przeznaczeniem do pieszych, rowerowych a nawet kajakowych wypraw.

Poza tym ziemia tucholska to również bogata historia, dlatego też spotkać tu można mnóstwo pięknych zabytków pochodzących z różnych epok. Oto najważniejsze z nich: kościół poewangelicki z 1837-38 pw. św. Jakuba Apostoła, fragmenty murów miejskich z XIV w., dworzec kolejowy z 1883, ruiny zamku krzyżackiego z XIV w., dawny młyn zamkowy, zabudowa z XIX i XX w., dom młynarza z XIX/XX w., szkoła z 1876 i wiele innych.

Największa atrakcja, czyli Bory Tucholskie są jednym z największych obszarów leśnych w Polsce. Na samym obszarze Borów Tucholskich powstało aż 17 rezerwatów przyrody, w tym 6 leśnych, 8 wodnych i torfowiskowych oraz 3 faunistyczne. Miłośnicy leśnych wędrówek z całą pewnością będą zachwyceni!

ZOBACZ OBIEKT Wypoczynek nad Akweduktem

Wypoczynek nad Akweduktem

20 - 25 PLN

Bory Tucholskie - Fojutowo - Akwedukt - Wieża Widokowa.

kujawsko-pomorskie / tucholski / Tuchola

ZOBACZ OBIEKT Ignacówka

Ignacówka

20 - 30 PLN

Chatka w borach tucholskich całkowicie przeznaczona dla gości.

kujawsko-pomorskie / tucholski / Tuchola

ZOBACZ OBIEKT Zielony Wiatr

Zielony Wiatr

60 - 140 PLN

Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, w sercu Borów Tucholskich, nad rzeką Brdą, która zaliczana jest do najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce.

kujawsko-pomorskie / tucholski / Tuchola

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturysty6czne

Gospodarstwo Agroturysty6czne

20 - 70 PLN

Goście w naszym gospodarstwie mają do dyspozycji 3 pokoje z łazienkami na piętrze.

kujawsko-pomorskie / tucholski / Tuchola