Noclegi Szczecinek

Turystyka wodna w Szczecinku

Szczecinek jest miastem leżącym we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego i siedzibą władz powiatu szczecineckiego. Pod względem geograficznym miasto należy do dwóch mezoregionów, leży bowiem we wschodniej części Pojezierza Drawskiego oraz północnej części Pojezierza Szczecineckiego. W oglądzie historycznym Szczecinek znajduje się na terytorium ziem Pomorza Zachodniego.

Pod względem turystycznym Szczecinek znany jest jako miasto o wyjątkowych walorach przyrodniczych, a także występujących tutaj cennych zabytkach architektonicznych.

Nieodłącznym elementem krajobrazu szczecineckiego są zbiorniki wodne, gęsto otulone bogatą roślinnością. Do największych jezior znajdujących się na terytorium Szczecinka należą: Jezioro Trzesiecko i Jezioro Wielimie, którego większość wód znajduje się poza granicami miasta. Poza tym przez Szczecinek przepływa rzeka Nizica. Pierwsze z wymienionych powyżej jezior to typowe jezioro rynnowe, które charakteryzuje się dość wysokimi brzegami. Z Trzesiecka wypływa rzeka Niezdobna, która łączy ten zbiornik wodny z jeziorem Wielimie. Jezioro to jest jednym z największych na Pomorzu Zachodnim, a jego powierzchnia wynosi ponad 1865 hektara. W miejskim lesie, nazwanym Czarnogór, znajduje się Jezioro Leśne, o niewielkich rozmiarach, sięgających 17,7 hektara. Przez Szczecinek przepływa również kilka mniejszych cieków wodnych, są to: kanał Radacki, kanał Wilczy, kanał Zachodni, a także potoki: Lipowy, Święty i Mulisty. Znajdujące się w mieście zbiorniki wodne dały możliwość utworzenia na jego terenie plaż. W Szczecinku znajdują się dwie strzeżone plaże, jedna nazwana została plażą miejską, druga natomiast plażą wojskową. Nad Jeziorem Trzesiecko znajdują się także dzikie plaże, z których chętnie korzystają mieszkańcy miasta.

Szczecinek posiada także niezwykle cenne zabytki architektury miejskiej. Całe Szczecineckie Stare Miasto wpisane jest do rejestru zabytków. Do najbardziej charakterystycznych z nich należą: wieża kościelna św. Mikołaja, pochodząca z XVI wieku, budowla kościoła pod wezwaniem Narodzenie Najświętszej Marii Panny, część południowa Zamku Książąt Pomorskich, cerkiew św. Trójcy. W Szczecinku znajduje się także niezwykle atrakcyjny Park Miejski, biegnący wzdłuż Jeziora Trzysieckiego oraz kilka pomniejszych budowli zabytkowych.

ZOBACZ OBIEKT Hotel Szczecinek

Hotel Szczecinek

70 - 78 PLN

Nasz hotel znajduje się w spokojnym miejscu obok świeżo odremontowanych budynków z dużą ilością zieleni.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Szczecinek

ZOBACZ OBIEKT Kwatera prywatna u Zofii

Kwatera prywatna u Zofii

Oferujemy Państwu duży, słoneczny pokój i mnóstwo atrakcji, jakie zapewnia nasze urocze miasto i jego okolice.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Szczecinek

ZOBACZ OBIEKT Kwatera Prywatna u Zofii

Kwatera Prywatna u Zofii

35 - 40 PLN

Oferujemy Państwu duży, słoneczny pokój i mnóstwo atrakcji, jakie zapewnia nasze urocze miasto i jego okolice.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Szczecinek

ZOBACZ OBIEKT Dom Noclegowy w Szczecinku

Dom Noclegowy w Szczecinku

25 - 45 PLN

Oferujemy Państwu komfortowe pokoje z osobnym wejściem, w doskonałej lokalizacji niedaleko głównego dworca PKP, drogi krajowej nr.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Szczecinek