Noclegi Świeradów-Zdrój

Świeradów Zdrój to uzdrowisko położone w Górach Izerskich na stokach Wysokiego i Kamienieckiego Grzbietu. W mieście powstały liczne hotele, pensjonaty oraz sanatoria. Miasto posiada rzadko występujące w Polsce wody mineralne zawierające radon. Wody te wykorzystuje się do picia, kąpieli oraz inhalacji. W Świeradowie Zdroju leczy się takie choroby jak: reumatyzm, choroby narządów ruchu, miażdżycę, choroby układu nerwowego oraz choroby kobiece. Ponadto w kuracjach stosuje się zabiegi borowinowe, parafinowe oraz fizykoterapeutyczne. W mieście można zwiedzić:

  • Dom Zdrojowy wraz z halą spacerową (największą w sudeckich uzdrowiskach). W holu Domu Zdrojowego znajduje się czynna pijalnia wód. Przed Domem Zdrojowym zbudowano taras, pod którym znajduje się sztuczna grota. Jest to dawna XIX wieczna pijalnia wód mineralnych.
  • Liczne zabytkowe pensjonaty z przełomu XIX I XX wieku.
  • Czarci Młyn, który powstał ok. 1890 roku i jest przykładem budownictwa śląsko-czeskiego. Obecnie można tu zjeść chleb wypiekany sposobem pradziadków, a także kupić świeżo zmieloną mąkę.
  • Domek Myśliwski, który powstał pod koniec XIX w. jako szkoła katolicka. Został wybudowany specjalnie dla dzieci ówczesnych właścicieli Uzdrowiska – Schaffgotschów oraz ich pracowników.
  • >Chaty sudeckie – to tzw. domy przysłupowe, pochodzące z XIX w. o konstrukcji wieńcowej, przysłupowej i mieszanej, położone na peryferiach uzdrowiska.
  • Zakład Kuracji Borowinowej powstał w 1904 r. Stworzono wówczas dla kuracjuszy 12 kabin do kąpieli oraz 2 kabiny do kąpieli częściowych. Borowinę dostarczano ze złóż położonych na Hali Izerskiej, a po dzień dzisiejszy kuracjusze korzystają z zabiegów borowinowych w tym obiekcie.

Ze Świeradowa Zdroju prowadzą liczne szlaki turystyczne w Góry Izerskie. Turyści mogą wybrać się na spacer na Stóg Izerski (czerwonym szlakiem), na Halę Izerską przez Polanę Izerską (niebieskim szlakiem), na Sępią Górę (niebieskim szlakiem) oraz do Czerniawy Zdroju (zielonym szlakiem). Piesze wycieczki dostarczą wiele pięknych wrażeń poprzez podziwianie górskich krajobrazów oraz poprzez zaczerpnięcie górskiego klimatu. Góry Izerskie przyciągają rzesze turystów, którzy przemierzają wiele kilometrów szlaków. Zmęczeni turyści mogą odpocząć w schronisku na Stogu Izerskim, gdzie znajdą ciepły bufet i nocleg. Oprócz szlaków pieszych są tu również szlaki rowerowe i narciarskie, które przyciągają wielu turystów i kuracjuszy.

Również dla miłośników spacerów stworzono leśną ścieżkę ekologiczną. Trasa przedstawia walory lasu i jego mieszkańców. Początek trasy znajduje się w Czerniawie-Zdroju, przy pensjonacie „Samotna”, a kończy przy przejściu granicznym Czerniawa-Zdrój - Nove Mesto. Ścieżka zdrowia to także miejsce stworzone wprost na spacery, które odbywają się leśnym traktem w przepięknych krajobrazach. Ścieżka pomaga odzyskiwać siły fizyczne i spokój ducha.

ZOBACZ OBIEKT Domek w górach

Domek w górach

150 - 150 PLN

Domek w Górach

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom Uzdrowiskowy Ewa Medical&SPA

Dom Uzdrowiskowy Ewa Medical&SPA

145 - 190 PLN

Dom Uzdrowiskowy Ewa to przytulny hotel położony w niesamowitej okolicy gór Izerskich w miejscowości Czerniawa-Zdrój.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel Era

Hotel Era

80 - 200 PLN

Luksus, prestiż i wygodę zapewniamy naszym Gościom w nowocześnie urządzonych pokojach, które zadowolą najbardziej wymagających Klientów, a malownicze widoki z balkonów ukoją każdą duszę.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Domek z kominkiem

Domek z kominkiem

35 - 50 PLN

Mam do wynajęcia domek całoroczny z kominkiem w miejscowości Karłowice nad Zalewem Złotnickim 3 pokoje kuchnia łazienka tv sat kajak i rower wodny 10m do jeziora teren ogrodzony własny parking 12km do Świeradowa Zdrój 25 km do Szklarskiej Po.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat WYSOKA

Pensjonat WYSOKA

35 - 50 PLN

Nasz dom to kameralny pensjonat położony na jednym z Czerniawskich wzniesień, z dala od zgiełku centrum Świeradowa Zdroju, na skraju świerkowego lasu.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel & Medi-SPA Biały Kamień

Hotel & Medi-SPA Biały Kamień

99 - 349 PLN

"Biały Kamień" to jeden z najwyżej położonych obiektów w Świeradowie Zdroju zapewniający swoim gościom niesamowitą górską panoramę z każdego pokoju i apartamentu.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom w górach - Świeradów-Zdrój

Dom w górach - Świeradów-Zdrój

35 - 50 PLN

LOKALIZACJA I OPIS DOMU: Zapraszamy do Domu w górach na peryferiach uzdrowiska Świeradów-Zdrój.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Zacisze Izerskie

Zacisze Izerskie

35 - 45 PLN

Nasze gospodarstwo leży na pogórzu Izerskim, w zachodnich Sudetach, na nie skażonym jeszcze masową turystyką rejonie Polski, we wsi Zacisze.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT domek letniskowy

domek letniskowy

40 - 50 PLN

mam do wynajecia nowy domek letniskowy caloroczny kominkiem 3 pokoje kuchnia lazienka salon jadalnia domek jest nad Zalewem Złotnickim 10m do jeziora 12 km do Świeradowa Zdrój 22 km do Szklarskiej Poręby 7 km do Czech zapraszam.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT HOTEL FORTUNA

HOTEL FORTUNA

50 - 200 PLN

Hotel "Fortuna" położony jest w samym sercu Świeradowa - Zdroju, otoczony jest parkiem uzdrowiskowym, tylko kilka kroków od Domu Zdrojowego i basenu.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT APARTAMENT

APARTAMENT

APARTAMENT: 3-pokojowy dom bliźniaczy 80 m2 na 2 poziomach, funkcjonalne i wygodne umeblowanie: salon/sypialnia z 1 dwuosobową kanapą i TV (satelitarna).

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój