Noclegi Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka to miasto powiatowe położone w województwie małopolskim, w kotlinie na skraju Beskidu Makowskiego i Beskidu Żywieckiego. Przez miasto przepływa piękny potok o nazwie Stryszawka. Sucha Beskidzka liczy niewielką liczbę mieszkańców, bo tylko niewiele ponad 9 tys. Pierwsza wzmianka o osadzie Sucha pochodzi z 1405, kiedy była ona w posiadaniu rodu Słupskich. Należy również wspomnieć, iż miasto stworzyło niezależne państewko zwane „państwem suskim”. Lecz dopiero w 1964 oficjalnie przyjęto nazwę Sucha Beskidzka.

Do największych atrakcji Suchej Beskidzkiej należą:

  • zamek Komorowskich, później Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich. Był przebudowany w stylu barokowym i zwany jest "Małym Wawelem". Zamek ten należy do grona zabytków I klasy. Obecnie znajduje się tu hotel i restauracja, a także siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury. Natomiast nieopodal zamku znajduje się park typu krajobrazowego z XVIII/XIX wieku. Zamek leży u stóp wzgórza Jasień o otoczeniu wspomnianego parku.
  • kościół Nawiedzenia NMP w stylu gotyckim. W pobliżu świątyni zachowały się kaplice cmentarne z XVII wieku oraz dawna plebania.
  • drewniana karczma "Rzym" z XVIII wieku miesząca się na rynku – uważana jest za największą atrakcję miasta. Dawniej w tym miejscu znajdowały się słynne suskie jarmarki. Karczma „Rzym” to bardzo stylowe i specyficzne miejsce warte zobaczenia.
  • miłośnicy pieszych wędrówek znajdą coś dla siebie. Z Suchej Beskidzkiej wychodzą szlaki turystyczne w Beskid Mały, Beskid Makowski oraz Beskid Żywiecki.
ZOBACZ OBIEKT Hotel Monttis

Hotel Monttis

105 - 255 PLN

Hotel Monttis - Niezapomniany wypoczynek w Beskidzie Żywieckim!

małopolskie / suski / Sucha Beskidzka

ZOBACZ OBIEKT Beskidzki Raj Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy

Beskidzki Raj Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy

180 - 420 PLN

Zapraszamy do Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego Beskidzki Raj, który przeniesie Cię w magiczne miejsce widoków zapierających dech w piersiach.

małopolskie / suski / Sucha Beskidzka

ZOBACZ OBIEKT Domek w Beskidach

Domek w Beskidach

Sprzedam bardzo ładny nowy domek w Beskidach w Zawoji Przysłup z widokiem na Babia Gore w cichej I zielonej okolicy.

małopolskie / suski / Sucha Beskidzka

ZOBACZ OBIEKT Chata Pod Jałowcem

Chata Pod Jałowcem

30 - 35 PLN

Góralska chata z dużym, oświetlonym ogrodem, grill.

małopolskie / suski / Sucha Beskidzka