Noclegi Solina

Solina – wieś położona w województwie podkarpackim, w Bieszczadach Zachodnich nad rzeką San. Pierwsza wzmianka o Solinie pochodzi z 1426 roku. W dokumentach widnieje jako miejscowość leżąca w dobrach Kmitów. Dawna Solina spoczywa na dnie Jeziora Solińskiego na głębokości ok. 60 metrów. Dzisiejszą Solinę tworzą głównie ośrodki wypoczynkowe, do których przybywają turyści chcący skorzystać z tutejszych dóbr natury. Poza tym mieszkają tu pracownicy elektrowni wodnej i domów wypoczynkowych. Zbiornik Soliński powstały w 1968 r. poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. Solina to przede wszystkim ośrodek sportów wodnych oraz przystań statków wycieczkowych.

Solina w porze letnim tętni życiem, przybywają tu wczasowicze pragnący odpoczynku na łonie natury. Spędzają czas na spacerach, pływaniu żaglówkami, kajakami oraz statkami. Mieszczą się tu liczna kawiarenki, ośrodki wczasowe oraz smażalnie ryb. Natomiast zażywanie kąpieli w Jeziorze Solińskim dozwolone jest tylko w wyznaczonych ku temu miejscach. W zimie życie we wisi zamiera, gdyż turystyka kwitnie tylko latem.

Oczywiście główną atrakcją Soliny jest wspomniane Jezioro Solińskie wraz z zaporą, którego powierzchnia osiąga ok. 22 m2. Zapora na jeziorze to miejsce częstych spacerów turystów, z której rozciągają się przepiękne widoki. Ponadto kryje ona ciekawe wnętrze wraz z licznymi korytarzami, które można zwiedzać z udziałem przewodnika zakładowego. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie powodziom wynikającym z nadmiaru opadów oraz regulacja niedoboru wody w korycie rzeki podczas suszy.

Solina położona jest w pobliżu Bieszczad i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Natura tu jest w większości dzika i nieposkromiona. Warto zobaczyć piękne połoniny oraz największe lasy bukowe Europy. W Solinie i okolicach występuje duże zalesienie posiadające bogatą florę i faunę. Niezwykle urokliwe są także górskie potoki, widokowe wzniesienia oraz grzbiety górskie z rozległymi panoramami na okolice bieszczadzkich jezior. Oprócz tego to raj dla wędkarzy i amatorów rowerowych wycieczek, specjalnie dla których powstało tu wiele przystosowanych ścieżek.

ZOBACZ OBIEKT Domki Pod Jaworem

Domki Pod Jaworem

60 - 120 PLN

Domki w Solinie.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Kwatery Prywatne FIL

Kwatery Prywatne FIL

35 - 40 PLN

Kwatera Prywatna “FiL” to obiekt położony w małej miejscowości Solina-Jawor nad jeziorem Solińskim w Bieszczadach.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Bieszczady Solina domek

Bieszczady Solina domek

35 - 45 PLN

Bieszczady - przybędziesz a nigdy na zapomnisz pięknych gór i jezior.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Pod Lasem

Pensjonat Pod Lasem

Zapraszamy serdecznie w Bieszczady. Jeśli potrzebujesz spokoju, ciszy i zresetowania umysłu jednym słowem wypoczynku to przyjedź w Bieszczady do Orelca.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat

Pensjonat

Serdecznie zapraszamy do spędzenienia wolnego czasu nad Soliną.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT DOMKI NAD SOLINĄ

DOMKI NAD SOLINĄ

30 - 50 PLN

Domki Nad Soliną Domki Nad Soliną,domki Solina, Solina domki ,domki w Solinie DOMKI NAD SOLINĄ Witamy Państwa! Zapraszamy w Bieszczady nad Solinę! Oferujemy do wynajęcia trzy nowe, komfortowe 6-8 osobowe drewniane domki położone w .

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Domki letniskowe - Bieszczady

Domki letniskowe - Bieszczady

Domki letniskowe w Łobozewie, 1,5 km od Soliny dla max.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Bieszczady Solina domek letniskowy i pokoje

Bieszczady Solina domek letniskowy i pokoje

18 - 20 PLN

Oferta: - domek letniskowy 6 osób cena 130zł-160zł doba - pokoje 2 i 3 osobowe cena 20 zł osoba Okolica Rybne, to wieś położona koło Wołkowyi, około 3km do Jeziora Solińskiego.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Bieszczady-Jezioro Solińskie

Bieszczady-Jezioro Solińskie

20 - 120 PLN

Serdecznie zapraszamy w Bieszczady do gospodarstwa agroturystycznego "u Adama".

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Domki letniskowe Bieszczady

Domki letniskowe Bieszczady

Dwa domki letniskowe 5-osobowe z TV, łazienką i aneksem kuchennym.

podkarpackie / leski / Solina

ZOBACZ OBIEKT Noclegi u Mariana

Noclegi u Mariana

20 - 30 PLN

Zapraszamy w Bieszczady do Łobozewa koło Soliny niedaleko Jeziora Solińskiego.

podkarpackie / leski / Solina