Noclegi Słupsk

Słupsk to miejscowość położona w województwie pomorskim, 18 km od Morza Bałtyckiego. Przez miasto przepływa rzeka Słupia, a jego teren znajduje się na Pobrzeżu Słowińskim oraz na krańcu Równiny Słupskiej. Słupsk to ośrodek przemysłu: drzewnego, obuwniczego, maszynowego, okiennego oraz samochodowego. Miasto jest miejscem licznie organizowanych imprez muzycznych i kulturalnych, takich jak: Festiwal Pianistyki Polskiej, Komeda Jazz Festival czy Konfrontacje Sztuki Kobiecej. Poza tym bliskość Słowińskiego Parku Narodowego i Ustki sprawia, iż miasto to jest dość ważnym ośrodkiem turystycznym tego regionu Polski.

Początek Słupska dały osady położone przy drodze pochodzącej jeszcze z epoki brązu niedaleko przeprawy przez rzekę. Warownia ta była doskonale położona strategicznie, gdyż otoczona była przez nieprzystępne bagna i trzęsawiska. Obecnie Słupsk niczym nie przypomina tej dawnej i niedostępnej warowni.

Miasto posiada wiele ciekawych i pięknych miejsc, w tym szczególnie liczne budowle zabytkowe pochodzące z wielu okresów. Warto wspomnieć, iż zabytki Słupska znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Do najważniejszych atrakcji turystycznych Słupska zalicza się:

neogotycki Ratusz wzniesiony i oddany do użytku w 1901 roku. Ratusz został wpisany na listę zabytków chronionych prawem i od samego początku jest siedzibą władz miejskich. We wnętrzu można zobaczyć unikatowe, zabytkowe tapety, monumentalne malowidła oraz witraże. Nad budowlą góruje 60-metrowa wieża zegarowa, z której można podziwiać przepiękne widoki na całą panoramę starego Słupska.

Zamek Książąt Pomorskich wraz z zespołem zamkowym, w którego skład wchodzi: Młyn Zamkowy, Spichlerz Richtera i kościół św. Jacka. Zamek Książąt Pomorskich jest to budowla przebudowana w stylu renesansowym z pierwotnej wersji gotyckiej. Całość umiejscowiona jest w nad rzeką Słupią, w obrębie dawnego średniowiecznego grodu słupskiego. Dawniej była tu rezydencja książąt pomorskich z dynastii Gryfitów. Obecnie znajduje się tu siedziba Muzeum Pomorza Środkowego. Natomiast Spichlerz Richtera powstał w drugiej połowie XIX wieku z muru pruskiego. Obecnie w Spichlerzu Richtera znajduje się sala wystaw czasowych Muzeum Pomorza Środkowego oraz stylowa herbaciarnia.

Nowa Brama, Brama Młyńska, Baszta Czarownic oraz liczne zachowane odcinki murów obronnych. Brama Młyńska pochodzi z XIV wieku i stanowi część obwarowań miasta. Nazwano ją tak z powodu sąsiadowania bramy z młynem wodnym. Również Nowa Brama jest częścią obwarowań Słupska i w 1924, 1974-1975 zaadoptowano ją na cele wystawowe. Natomiast Baszta Czarownic pochodzi z początku początku XIV wieku i dawniej mieściło się tu więzienie dla kobiet.

gotycka kaplica św. Jerzego, która pochodzi przypuszczalnie z pierwszej połowy XV wieku. Dawniej główną rolą kaplicy było pełnienie funkcji kościoła przyszpitalnego.

Grodzisko słowiańskie gdzie znajduje się neoromański kościół św. Ottona. Obecnie można zobaczyć niestety niewiele śladów po tej obronnej budowli. Na terenie grodu, w trakcie prowadzonych prac archeologicznych znaleziono m.in. ceramikę wendyjską, groty strzał, okucia metalowe, osełkę, dłuto, haczyk do łowienia ryb oraz kości zwierzęce.

kamienice Starego Miasta i Nowego Miasta,

Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Krzyża,

budynek Domu Towarowego "Centrum", gdzie funkcjonuje najstarsza i w dodatku sprawna winda w Europie.

ZOBACZ OBIEKT Słoneczny Kemping

Słoneczny Kemping

58 - 63 PLN

Do dyspozycji naszych gości oddajemy 16 domków holenderskich.

pomorskie / Słupsk / Słupsk

ZOBACZ OBIEKT Komfotowa kawalerka

Komfotowa kawalerka

Komfortowa kawalerka w Słupsku. Kawalerka o powierzchni 38 m, komfortowa, w pełni umeblowana i wyposażona.

pomorskie / Słupsk / Słupsk

ZOBACZ OBIEKT Komnino - tanie noclegi

Komnino - tanie noclegi

20 - 30 PLN

Wieś położona jest w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego.

pomorskie / Słupsk / Słupsk