Noclegi Rzeszów

Rzeszów to przede wszystkim stolica województwa podkarpackiego. Samo miasto położone jest na pograniczu Pogórza Rzeszowskiego i Pradoliny Podkarpackiej. Miasto powstało i otrzymało prawa miejskie w 1354 nadane przez króla Kazimierza Wielkiego.

Ponadto Rzeszów jest ważnym i głównym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym oraz kulturalnym w tej części Polski. W tym rejonie również przecinają się ważne szlaki komunikacyjne. Stopa życiowa mieszkańców Rzeszowa jest na dość dużym poziomie, a bezrobocie sięga zaledwie progu ok. 7%.

Miasto posiada liczne zabytki architektury oraz miejsca niezwykle piękne pod względem przyrodniczym. W okolicach Rzeszowa znajduje się Rezerwat przyrody Lisia Góra, położony nad sztucznie utworzonym Zbiornikiem Rzeszowskim. Poza tym w samym mieście powstała piękna Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera o długości 6 km. Oprócz tego Rzeszów posiada liczne parki (ok. 10). Należy również wspomnieć, iż miasto jest ważnym i dużym ośrodek akademickim zrzeszającym wiele uczelni państwowych i prywatnych.

Miłośnicy rozrywek kulturalnych mogą wybrać się np. do teatru, filharmonii, galerii czy kina. Poza tym nie brakuje tu również ciekawych imprez. Organizowane są dość często m.in. festyny, przedstawienia, koncerty oraz happeningi. Corocznie odbywają się takie ważne imprezy jak: Wielokulturowy Festiwal Galicja, Festiwal Chórów Młodzieżowych i Ogólnopolski Festiwal Carpathia.

Do najpiękniejszych i najważniejszych atrakcji Rzeszowa należą:

  • Rynek, którego otaczają malownicze kamieniczki pięknie odnowione przez władze miasta. Nad samym rynkiem króluje neogotycki Ratuszpochodzący z XVI wieku. Warto dodać, iż pod wieloma budynkami zachowały się piwnice mające nawet 12 metrów głębokości.
  • kościół farny św. św. Stanisława i Wojciecha – najstarsza część świątyni pochodzi z XV wieku i jest nią piękne prezbiterium. Kościół niemal w większości został przebudowany w XVIII wieku. Poza tym nad świątynią góruje barokowa wieża z dzwonnicą. Warto zobaczyć zbiorowe, marmurowe nagrobki dawnych magnatów.
  • Podziemna Trasa Turystyczna mająca 213 metrów długości, która prowadzi przez piwnice pochodzące z XV-XX wieku. Dawniej znajdowały się tu magazyny.
  • zamek Lubomirskich – to późnobarokowa rezydencja. Jego powstanie datuje się na schyłek XVI wieku. Obecnie zamek jest siedzibą sądu i prokuratury. W pobliżu zamku znajdują się secesyjne wille oraz letni pałacyk Lubomirskich z początku XVIII wieku. Warto odwiedzić nisze, w których znajdują się popiersia rodziny Lubomirskich.
  • dzielnica żydowska, w której zachowały się dwie synagogi: Staromiejska i Nowomiejska. Pierwsza pochodzi z początku XVII wieku, a druga z końca XVII wieku. Obie niestety znacznie zniszczono w trakcie drugiej wojny światowej. Odbudowano je, lecz nie zachowano do końca charakteru budowli.
  • kościół Bernardynów pochodzący z XVI wieku oraz kościół Świętego Krzyża w stylu późnego renesansu.
ZOBACZ OBIEKT Nad Rozlewiskiem Rzeszów

Nad Rozlewiskiem Rzeszów

350 - 500 PLN

Zapraszamy do wynajmu domku całorocznego na doby, dłuższy okres lub pod imprezy okolicznościowe.

podkarpackie / Rzeszów / Rzeszów

ZOBACZ OBIEKT Nocowanie, Pokoje noclegowe dla pracowników

Nocowanie, Pokoje noclegowe dla pracowników

30 - 35 PLN

Tanie noclegi w pokojach 2-osobowych i 3-osobowych w Rzeszowie

podkarpackie / Rzeszów / Rzeszów

ZOBACZ OBIEKT Tara Verde Noclegi Kolbuszowa

Tara Verde Noclegi Kolbuszowa

30 - 120 PLN

Tara Verde to idealne miejsce na Twój nocleg w Kolbuszowej!

podkarpackie / Rzeszów / Rzeszów

ZOBACZ OBIEKT Hotel Maraton

Hotel Maraton

45 - 90 PLN

Ośrodek Maraton położony jest w malowniczej części Pogórza Dynowskiego, w Chronionym Obszarze Hyżneńskim.

podkarpackie / Rzeszów / Rzeszów