Noclegi Poznań

Poznań jest piątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce, więcej mieszkańców posiadają jedynie Warszawa, Łódź, Kraków oraz Wrocław. Miasto leży w Wielkopolsce nad rzeką Wartą i jest stolicą województwa Wielkopolskiego. Poznań jest również jednym z najstarszych miast w Polsce. Duża ilość zabytków czyni go atrakcyjnym miejscem dla turystów. Najbardziej znane miejsca w Poznaniu to przepiękny Stary Rynek, Ostrów Tumski, Cytadela oraz Malta (Jezioro Maltańskie). Największą jendak sławą cieszą się coroczne Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) - to głównie dzięki nim miasto jest uznawane za gospodarczą stolicę Polski. Poznańskie targi należą do najbardziej cenionych na świecie. Poznań jest też ważnym ośrodkiem akademickim - w mieście jest aż 9 państwowych szkół wyższych, w tym najbardziej znany Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz kulturalnym - 7 teatrów, 3 słynne chóry chłopięce i męskie, międzynarodowe festiwale skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego oraz festiwal teatralny Malta. Okolice Poznania również obfitują w atrakcje turystyczne, na południe od miasta znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, niemal na przedmieściach Poznania leży miasteczko Kórnik a w nim jezioro Kórnickie oraz słynny zamek. Poznań jest jedynym miastem w Polsce, które posiada dwa ogrody zoologiczne.

Położony po prawej stronie Warty Ostrów Tumski jest najstarszą częścią Poznania, pamiętającym czasy Mieszka I. Prawdopodobnie jest miejscem, w którym odbył się chrzest Polski. W Ostrowie Tumskim znajduje się dużo zabytków stanowiących atrakcję turystyczną, która przyciąga wielu turystów - w tym również spoza Polski. Obok Starego Rynku i Malty stanowi najczęściej odwiedzane miejsce w Poznaniu. Najważniejszym z zabytków jest gotycka katedra św. Piotra i Pawła, będąca pierwszym biskupstwem oraz siedzibą pierwszego misyjnego biskupa Polski Jordana. W świątyni spoczywają władcy z dynastii Piastów oraz biskupi i arcybiskupi. Pozostałe zabytki Ostrowa Tumskiego, które koniecznie należy zobaczyć to:

  • gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny pochodzący z połowy XV wieku
  • gotycka psałteria budynek wzniesiony ok. 1518 roku na zlecenie biskupa poznańskiego Jana Lubrańskiego
  • Akademia Lubrańskiego założona w 1518 roku przez biskupa poznańskiego Jana Lubrańskiego
  • Muzeum Archidiecezjalne

Poznański Stary Rynek jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, można powiedzieć, że jest on wizytówką Poznania. Będąc w Wielkopolski nie można odmówić sobie spaceru po rynku. Stary Rynek to z jednej strony szreg zabytów wartych odwiedzenia z drugiej miejsce spotkań towarzyskich dzięki licznym kawiarniom, pubom i restauracjom. Można tu zjeść specjały wszystkich popularnych kuchni świata oraz spróbować najrozmaitszych trunków. Centralne miejsce rynku to ratusz - autorstwa włoskiego architekta Jana Baptysty Quadro, wzniesiony na początku XIV wieku. Wewnątrz znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania, będące oddziałem poznańskiego Muzeum Narodowego. Ponadto w ratuszu koniecznie trzeba zobaczyć: Wielką Sień, Salę Królewską oraz Salę Sądową. Pozostałe atrakcje turystyczne Starego Rynku, warte zobaczenia to:

  • Muzeum Instrumentów Muzycznych
  • Pałac Gorków
  • Kościół Franciszkanów
  • Makieta Dawnego Poznania
  • Muzeum Narodowe

Stary Browar to centrum handlowe zbudowane w listopadzie 2003 roku, położone w centrum Poznania przy ulicy Półwiejskiej. Nie jest to jednak typowy obiekt handlowy. Stary Browar to również galeria artystyczna, organizowane są tutaj liczne wystawy oraz imprezy i właśnie to połączenie nowoczesności z tradycją, kulturą i historią czyni ten obiekt wyjątkowym. Jest to na pewno miejsce warte odwiedzenia.

Collegium Maius to budowla w stylu neobarokowym pochodząca z początków XX wieku. Budynek był siedzibą Komisji Kolonizacyjnej, a po wybuchu powstania wielkopolskiego Naczelnej Rady Ludowej. Obecnie z budynku korzystają Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jezioro Maltańskie czyli popularna Malta to chyba najpopularniejsze miejsce w Poznaniu a zarazem największa atrakcja turystyczna tego miasta. Malta to sztuczne jezioro, powstałe w czasie II Wojny Światowej, położone po prawej stronie rzeki Warty, na wschód od Starego Miasta. Malta to przede wszystkim tor regatowy, poza tym na terenach otaczających jezioro znaleźć można mnóstwo innych atrakcji - szczególnie dla dzieci. Malta to prawdziwy raj dla najmłodszych turystów. Mogą oni przejechać się kolejką "Maltanka", która dojeżdża aż do Nowego ZOO lub pobawić się na licznych placach zabaw. Nad brzegiem jeziora znajduje się jedyne w Polsce całoroczne centrum narciarskie "Malta-Ski". Ponadto można popływać statkiem po jeziorze i zagrać w minigolfa. Malta to doskonałe miejsce na piesze wycieczki jak również na jazdę na rolkach lub rowerze. Od listopada do marca działa również sztuczne lodowisko.

Utworzony w 1957 roku Park Narodowy o powierzchni 75 kilometrów kwadratowych leży kilkanaście kilometrów na południe od Poznania. W Parku utworzono 18 obszarów ochrony ścisłej o łącznej powierzchni 260 hektarów. Ochroną objęto także 32 drzewa pomnikowe i 1 głaz narzutowy. Przez Park biegnie pięć znakowanych szlaków turystycznych o łącznej długości 85 kilometrów.

Wielkopolski Park Narodowy leży na terenach polodowcowych, charakterystycznym elementem są licznie występujące jeziora, w tym najbardziej znane Jezioro Góreckie z dwoma wyspami (Kopczysko i Wyspa Zamkowa) znajdującymi się pośrodku jeziora. W Parku znajduje się również Muzeum Przyrodnicze w jeziorach.

ZOBACZ OBIEKT Hostel Pracowniczy pod Poznaniem

Hostel Pracowniczy pod Poznaniem

25 - 50 PLN

Hostel pracowniczy znajduje się na obrzeżach Poznania, na terenie siedziby firmy Cetel Serwis Sp.zo.o., w odległości zaledwie 2 km od wyjazdu na autostradę A2, co znacznie ułatwia dobrą komunikację z miastem.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT R&B Apartaments

R&B Apartaments

190 - 360 PLN

Apartamenty w centrum Poznania

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Ławica Hostel

Ławica Hostel

30 - 75 PLN

Ławica Hostel to 5 przytulnych sypialni zTV, czyste łazienki, nowoczesna kuchnia oraz jadalnia z TV, internet Wi-Fi, balkon dla palących oraz monitorowany parking na kilka aut.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Studio Dębiec

Studio Dębiec

100 - 140 PLN

Komfortowe studio Dębiec - nocleg w Poznaniu

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT ART Hostel Poznań

ART Hostel Poznań

24 - 360 PLN

ART Hostel działa na rynku poznańskim od 2012 roku i jest największym obiektem tego typu, zlokalizowany w centrum miasta.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Hotel Gromada Poznań

Hotel Gromada Poznań

50 - 500 PLN

Hotel Gromada zapewnia niedrogie noclegi w Poznaniu wszystkim tym, którzy zdecydują się odwiedzić do tego historycznego miasta.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Hotel Andersia

Hotel Andersia

200 - 500 PLN

Hotel Andersia - Hotel Poznań , mieści się w wysokim, przeszklonym budynku w samym centrum ważnych wydarzeń w dynamicznym mieście.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Noclegi w Poznaniu NEST

Noclegi w Poznaniu NEST

80 - 150 PLN

Noclegi w centrum Poznania z łazienkami. Bezpłatny parking internet

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT La Guitarra

La Guitarra

30 - 80 PLN

La Guitarra to stylowo urządzone pokoje łączące nowoczesność z przytulnym klimatem.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Dobranoc Hostel

Dobranoc Hostel

29 - 89 PLN

DOBRANOC Hostel to doskonała lokalizacja – jesteśmy otoczeni restauracjami, pubami, barami i klubami. Tylko kilka minut spacerem dzieli naszych Gości od tętniącego życiem Starego Rynku.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT HOSTEL WROANKA Poznań

HOSTEL WROANKA Poznań

20 - 119 PLN

HOSTEL WRONKA posiada 14 miejsc noclegowych w 7 pokojach. Dysponujemy pokojami jedno- oraz dwu-osobowymi. Niektóre pokoje mają własne łazienki, a zajęcie innych wymaga korzystania z łazienek przy korytarzach.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Nocleg Poznań | Hotele Poznańskie

Nocleg Poznań | Hotele Poznańskie

150 - 200 PLN

Goście Hotelu Poznańskiego są tu traktowani indywidualnie, odnajdując niepowtarzalny klimat tego miejsca. Specjalnie dobrana do potrzeb Klienta oferta gwarantuje satysfakcję ze wszystkich usług proponowanych przez nasz hotel.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Tey Hostel

Tey Hostel

25 - 199 PLN

Tey Hostel to oryginalne i stylowe miejsca na nocleg w ścisłym centrum Poznania!

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartament Kolegiacki

Apartament Kolegiacki

160 - 250 PLN

Apartament Kolegiacki położony jest w kameralnej kamienicy, która znajduje się zaledwie 150m od płyty Starego Rynku

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Studio Dominikańska

Studio Dominikańska

160 - 250 PLN

Studio położone jest w nowoczesnym apartamentowcu, który znajduje się zaledwie 200m od płyty Rynku.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Hostel Poznań Baj

Hostel Poznań Baj

30 - 45 PLN

Ceny od 30 zł. Hostel w Poznaniu Baj o niskich cenach a wysokim standardzie

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Szkolne Schronisko Młodzieżowe TPD

Szkolne Schronisko Młodzieżowe TPD

23 - 59 PLN

Wygoda za niską cenę!

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Poco Loco Hostel

Poco Loco Hostel

39 - 80 PLN

Najlepszy hostel w mieście! Jesteśmy w samym centrum! Zapraszamy na noclegi w Poznaniu do hostelu Poco Loco.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty Teatralne

Apartamenty Teatralne

80 - 150 PLN

Apartamenty Teatralne w centrum Poznania

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT HOSTEL CINEMA-PARADISO

HOSTEL CINEMA-PARADISO

37 - 95 PLN

W cenie taniego noclegu zapewniamy: * Śniadanie * Pościele i ręczniki * Dwa komputery do wyłącznego użytku klientów * Internet bezprzewodowy Free-WiFi 24h * Recepcję 24h * Bagażownie 24h * Bogato wyposaż.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Targopol Biuro Zakwaterowania - tanie noclegi w Poznaniu

Targopol Biuro Zakwaterowania - tanie noclegi w Poznaniu

25 - 150 PLN

Biuro nasze istnieje od 1997 roku, zajmuje się zakwaterowaniem pracowników firm, gości targowych, studentów.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartament FOLK

Apartament FOLK

80 - 150 PLN

Serdecznie zapraszam do Folk Apartamentu, który jest komfortowym, 3-pokojowym i najdogodniej polożonym mieszkaniem dla gości targowych, uczestnikow konferencji na terenach MTP oraz turystów indywidualnych.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Hostel na Nehringa

Hostel na Nehringa

40 - 70 PLN

Pokoje gościnne przy ul. Nehringa, to doskonała lokalizacja - blisko dworca PKP i PKS (3 przystanki) oraz bliskie sąsiedztwo Międzynarodowych Targów Poznańskich.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty - Studio

Apartamenty - Studio

120 - 140 PLN

Do dyspozycji posiadamy 3 komfortowe apartamenty w centrum Poznania wszystkie informacje na stronie; www.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartament vis-a-vis Targów Poznańskich

Apartament vis-a-vis Targów Poznańskich

100 - 150 PLN

Ekskluzywny apartament z dwoma niezależnymi pokojami dwuosobowymi, dwoma łazienkami i kuchnią, położony 50 metrów od wejścia na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Zielony Domek

Zielony Domek

50 - 110 PLN

Witamy / Welcome We offer home-like accommodations, complete with garden, for travelers for the MTP (International Fair), business travelers and vacationers alike.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT SUPPORT - Apartamenty w Poznaniu

SUPPORT - Apartamenty w Poznaniu

50 - 160 PLN

Serdecznie zapraszamy Państwa do dwóch apartamentów usytuowanych blisko centrum Poznania.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Retro Hostel

Retro Hostel

45 - 95 PLN

Retro Hostel oferuje tanie noclegi w samym centrum Poznania.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Sleep Well

Sleep Well

50 - 150 PLN

Apartamenty Sleep Well stanowią alternatywę dla komfortowych hoteli.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT PENSJONAT PENTAGOS

PENSJONAT PENTAGOS

120 - 150 PLN

Pensjonat "PENTAGOS" znajduje się w zadbanej kamienicy w samym centrum miasta, oddalenie wejścia od głównej ulicy zapewni ciszę i wypoczynek - 3 nowocześnie, przytulnie urządzone pokoje są dobrze oświetlone (w ciągu dnia dzięki szerokim n.

wielkopolskie / Poznań / Poznań