Noclegi Połczyn-Zdrój

Połczyn Zdrój – miasto położone w województwie zachodniopomorskim, a także w części Pojezierza Drawskiego, czyli w tzw. Szwajcarii Połczyńskiej. Jest to jednocześnie największe uzdrowisko polskie, gdzie leczy się przede wszystkim schorzenia reumatologiczne oraz ginekologiczne. Połczyn Zdrój zawdzięcza swoje walory uzdrowiskowe położeniu w dolinie rzeki Wogry. Znajduje się tutaj dzika i nieskażona przyroda, co czyni tym samym Połczyn i jego okolice jednym najczystszych regionów naszego kraju. Miłośnicy przyrody poczują się tu jak w raju!

Miasto położone jest w niecce otoczonej pagórkami, gdzie niegdyś znajdowały się tu rozlewiska oraz mokradła. To właśnie one w ciągu ostatnich tysiącleci przekształciły się w pokłady borowiny. Klimat tu panujący jest idealny, a nawet wskazany właśnie dla kuracji leczniczych.

W Połczynie Zdrój w każdym z obiektów leczniczych można skorzystać ze wszystkich zabiegów leczniczych i kosmetycznych.

Poza uzdrowiskowymi atutami miasta, Połczyn posiada również miejsca, które wato zobaczyć będąc w tym miejscu. Do najciekawszych atrakcji Połczyna Zdroju należą:

  • Zamek – początki powstania sięgają XIII wieku, lecz kilkakrotnie został przebudowany. Dlatego też po dziś dzień zachowały się tylko średniowieczne piwnice oraz renesansowe łuki i pilastry. Obecnie znajduje się tu biblioteka miejska.
  • Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP – wzniesiono w 1343 roku w stylu gotyckim, lecz w XIX wieku została przebudowana w stylu gotyckim. Zachowała się z 1544 r. płyta nagrobna biskupa kamieńskiego Erazma Manteuffla.
  • Park zdrojowy – piękny zalesiony teren, gdzie można zobaczyć stworzony w latach 1836-39 ogród francuski oraz ogród angielski.
  • Szlaki rowerowe prowadzące przez Drawski Park Narodowy, ciągnące się przez 32 km. Dzięki nim można poznać malownicze zakątki tych terenów i poobcować z piękna i niesamowitą przyrodą.
  • Ruiny młyna wodnego z XIX wieku – to unikatowy zabytek dorobku kultury europejskiej. Najprawdopodobniej na starym kontynencie istnieją tylko 2 tak wielkie młyńskie koła.
  • Starówka – czyli rynek wraz z malowniczymi uliczkami. Wznoszą się tu piękne XIX-wieczne kamieniczki. Miłośnicy spacerów mogą skierować swe kroki w stronę deptaka, który posiada swój nieodparty urok, dzięki starym latarniom oraz unikatowej zabudowie.
  • Dolina Pięciu Jezior – znajduje się ok. 6 km od Połczyna Zdroju. Powstały tu jeziorka połączone przez rzekę Drawę. Są to: jezioro Małe, Głębokie, Długie, Okrągłe oraz Górne.
ZOBACZ OBIEKT Tanie noclegi pod dobrym dachem

Tanie noclegi pod dobrym dachem

45 - 60 PLN

Zapraszamy osoby indywidualne, rodziny oraz małe grupy zorganizowane. Połczyn-Zdrój, czyli… sprzyjający zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu mikroklimat, wspaniały park zdrojowy i liczne atrakcje, piękna okolica - lasy, jeziora, malownicze szlaki piesze i ro

zachodniopomorskie / świdwiński / Połczyn-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Gryf

Gryf

90 - 330 PLN

GRYF to największy i najbardziej okazały obiekt "Uzdrowiska Połczyn" S.

zachodniopomorskie / świdwiński / Połczyn-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Uzdrowisko Połczyn s.a.

Uzdrowisko Połczyn s.a.

70 - 380 PLN

Uzdrowisko Połczyn S. A. w Połczynie Zdroju leży w sercu Pojezierza Drawskiego, w województwie zachodniopomorskim.

zachodniopomorskie / świdwiński / Połczyn-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne

Gospodarstwo Agroturystyczne

80 - 150 PLN

Gospodarstwo położone jest na Terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, na uboczu wsi Toporzyk (800m od zabudowań i sklepu) niedaleko Uzdrowiska Połczyn Zdrój (8km).

zachodniopomorskie / świdwiński / Połczyn-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel POLANIN

Hotel POLANIN

63 - 81 PLN

Hotel Polanin wraz z Restauracją położony jest w samym sercu Połczyna Zdroju, kilka minut drogi od przepięknego Parku Zdrojowego.

zachodniopomorskie / świdwiński / Połczyn-Zdrój