Noclegi Nowy Targ

Nowy Targ - podhalańska stolica

Nowy Targ to miejscowość będąca historyczną stolicą Podhala. Swoją popularność zawdzięcza między innymi niezwykłemu położeniu. Miasto znajduje się bowiem u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca, w miejscu gdzie rozpoczyna się rzeka Dunajec. Jest to wschodnia cześć Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, u podnóża gór Gorców. Już od wielu lat Nowy Targ jest najważniejszym ośrodkiem przemysłowym i handlowym na Podhalu. Dlatego też górale nazywają go potocznie "Miastem".

Nie mniej jednak miejscowość Nowy Targ znana jest w całym kraju, a także poza nim, jako duży ośrodek turystyki górskiej. Miasto dla wielu przybywających tutaj gości stanowi miejsce wypadowe w góry. Nic w tym dziwnego ponieważ miasto przygotowało w tym celu kilka rozpoczynających się tutaj popularnych tras turystycznych. Z Nowego Targu można udać się szlakiem niebieskim na Bukowinę Obidowską, natomiast trasą żółtą, a także szlakiem zaznaczonym kolorem czarnym, na wzgórze Turbacz. Szlaki zielone poprowadzą nas na Stare Wierchy, jak również na Turbacz, przechodząc przez Bukowinę Waksmundzką.

Przyroda, z jaką mamy styczność odbywając piesze, bądź rowerowe wycieczki w okolicach Nowego Targu, jest niepowtarzalnie piękna. Tym bardziej należy obejmować ją szczególną ochroną. W granicach administracyjnych Nowego Targu znajduje się znany rezerwat przyrody. Rezerwat Bór na Czerwonem założony został, aby chronić niezwykle cenną roślinność torfowiskową. W miejscu tym znaleźć można również kilka gatunków chronionych paprotników. W najbliższej okolicy miasta znajduje się także Gorczański Park Narodowy. Park utworzono w 1981 roku, a za jego symbol obrano salamandrę plamistą, charakterystyczny, występujący w tym rejonie gatunek salamandry. Park Narodowy swą ochroną obejmuje centralne pasmo Gorców, między innymi także masywy góry Turbacz i Gorca.

Także zwiedzanie Nowego Targu przyniesie turystom niezapomniane przeżycia. W mieście znajduje się kilka cennych zabytków oraz ośrodków historyczno-naukowych. W 1966 roku zostało tutaj założone Muzeum Podhalańskie PTTK. Za jego siedzibę obrano część nowotarskiego ratusza. Muzeum kolekcjonuje oraz wystawia charakterystyczne dzieła rzemiosła podhalańskiego. Jest między innymi właścicielem największego zbioru rzeźb Edwarda Sutora, znanego prymitywisty. Najcenniejszymi zabytkami architektonicznymi Nowego Targu są: kościół pod wezwaniem św. Anny i pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

ZOBACZ OBIEKT Noclegi na Fursie

Noclegi na Fursie

20 - 35 PLN

Kwatrery pracownicze, Tanie noclegi, Wynajem pokoi

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Domek do wynajęcia w górach Podhale Nowy Targ

Domek do wynajęcia w górach Podhale Nowy Targ

450 - 600 PLN

Serdecznie zapraszamy do całorocznego Domku drewnianego położonego na prywatnej ogrodzonej posesji, nad rzeką, w bezpośrednim otoczeniu Gorc. Domek urządzony w stylu regionalnym z pięknymi,u rzeźbionymi motywami, jednocześnie nowoczesny i komfortowy.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Pokój do wynajęcia

Pokój do wynajęcia

50 - 50 PLN

Oferujemy Państwu do wynajęcia duży, przestronny i bardzo wygodny 30 metrowy apartament z aneksem kuchennym, łazianką i osobnym wejściem. Obiekt położony jest w najpiękniejszej dzielnicy Nowego Targu, skąd rozciąga się niesamowity widok na Tatry i Gorce.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Domek w górach DELUXE

Domek w górach DELUXE

750 - 750 PLN

Idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miasta,a zarazem świetna baza wypadowa.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT WILLA NAD DUNAJCEM

WILLA NAD DUNAJCEM

30 - 50 PLN

Willa nad Dunajcem położona jest u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca, a zaledwie 2 km dzielą ją od centrum Nowego Targu. Oferuje ona przestronne pokoje z bezpłatnym, bezprzewodowym dostępem do Internetu.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka U Celinki

Agroturystyka U Celinki

30 - 50 PLN

Waksmund to miejsce dla Ciebie - centrum Podhala; wspaniała baza dla różnego rodzaju wypraw: pieszych, rowerowych, narciarskich, samochodowych; kilkanaście wyciągów narciarskich w promieniu 8-20 km; tor do uprawiania narciarstwa biegowego .

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne na Grabce

Pokoje gościnne na Grabce

30 - 50 PLN

Zapraszamy Państwa na Grabkę w Harklowej, gdzie znajduje się nasze gospodarstwo.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Domek w Nowym Targu

Domek w Nowym Targu

25 - 30 PLN

Domek 7-mio osobowy z łazienką, prysznicem, kuchenką gazową, piecem, telewizorem .

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ

ZOBACZ OBIEKT Dom w górach - Pieniny

Dom w górach - Pieniny

Dom do wyłącznej dyspozycji gości. Dowynajęcia w sezonie letnim od maja do października.

małopolskie / nowotarski / Nowy Targ