Noclegi Murowana Goślina

Murowana Goślina – to miasto leżące w województwie wielkopolskim, na zboczach rzeczki Trojanki, nieopodal jej ujścia do Warty. Właśnie to położenie między Wartą a kompleksem leśnym Puszcza Zielonka stwarzają świetne warunki do wypoczynku, turystyki oraz rekreacji. Okoliczne lasy i jeziora to jedna z głównych atrakcji Murowanej Gośliny.

Puszcza Zielonka to wspaniałe tereny leśne wraz z jeziorami. Największym z nich jest Jezioro Kołatkowskie (78 ha) dość licznie odwiedzane przez turystów i okolicznych mieszkańców. Natomiast pozostałe zbiorniki zachowały swoje dawne piękno z racji bardzo niewielkiego zagospodarowania rekreacyjnego. Wypoczynek nad jeziorami umożliwiają kąpieliska w Kamińsku, Okońcu i Wojnówku, a o ich atrakcyjność dbają znajdujące się tu kompleksy domków rekreacyjnych. Obecnie równie popularna staje się turystyka konna oraz łowiectwo.

Poza tym Puszcza Zielonka jest największym kompleksem leśnym okolic Poznania. W celu poznania wszystkich atutów krajobrazowych tego miejsca gmina stworzyła gęstą sieć szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych. Ponadto jedną z tutejszych atrakcji jest również rezerwat florystyczny "Śnieżycowy Jar" położony niedaleko wsi Starczanowo. Jest to jedno z nielicznych w naszym kraju miejsc chronionej śnieżycy wiosennej.

Do zabytkowych budowli Murowanej Gośliny zaliczamy: Kościół parafialny rzymskokatolicki pw. św. Jakuba, usytuowany na rynku miasta (1605r.), Kościół rzymskokatolicki pw. św. Ducha (1784-1803) oraz ruiny pałacu Winterfeldów w parku miejskim.

ZOBACZ OBIEKT Hotel Relax

Hotel Relax

130 - 250 PLN

Relax*** Hotel & Restauracja to doskonałe miejsce do odpoczynku po pracowitym dniu, spotkania w gronie przyjaciół, imprez rodzinnych oraz firmowych eventów.

wielkopolskie / poznański / Murowana Goślina

Brak atrakcji do wyświetlenia
Brak tagów do wyświetlenia