Malbork jest miastem, które szczyci się wieloma zabytkami, wśród nich wyróżnia się Zamek Krzyżacki, stanowiący główny cel turystycznego pobytu w mieście. Zamek jest gotycką warownią zbudowana z cegły która zachwyca zarówno swoja architekturą, jak i unikatowymi zbiorami dzieł sztuki, bursztynów i numizmatów. Do murów fortecznych zamku przylega Stare Miasto wraz z zabytkami architektury średniowiecznej takimi jak: Kościół Św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV w. oraz mury obronne z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską. Poza samym zamkiem w Malborku godne uwagi są: Mury Obronne Starego Miasta wraz z bramami oraz basztami. Do dzisiaj zachował się nadnogacki mur oporowy oraz częściowo zachowane mury dolnych kondygnacji Szkoły Łacińskiej. Drugi znaczący odcinek muru zachował się po wschodniej stronie miasta. Należą do niego 3 baszty, fragment konstrukcji z czwartą basztą. W bardzo dobrym stanie są dwie bramy miejskie.
Kolejnym obiektem jest brama Garncarska, która należy do zespołu umocnień średniowiecznych Malborka z XIV w. Kościół Św. Jana a we wnętrzu świątyni kilka perełek sztuki. Do najważniejszych należą miedzy innymi stalle z XV wieku z najstarszym herbem Malborka, oraz herbami mieszczan, gotycka meluzyna z figurką Matki Boskiej, wspaniałe zabytki malarstwa sztalugowego. Nie mniej ciekawy jest kościół św. Jerzego obecnie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, usytuowany na dawnym przedmieściu sztumskim, za Brama Mariacką. Kościół otoczony jest dawnym cmentarzem. Kolejnym obiekt wart obejrzenia – Budynek Poczty Nr 1. powstały w XIX w. do dziś pełni funkcję, dla jakiej został zbudowany. Warto zwrócić uwagę na Szkołę Łacińską, Obóz Jeniecki, Szpital Jerozolimski wraz z otaczającym go niestety bardzo zdewastowanym cmentarzem, zlokalizowany na przedmieściu sztumskim.
Cmentarz poewangelicki – jeden z pierwszych cmentarzy, które znalazły się znacznej odległości od miasta. Dzisiaj na cmentarzu znajduje się kilkanaście prostych nagrobków z XV wieku. Stary drzewostan stanowi piękną dominantę w sylwetce miasta. „Czerwone Koszary” – neogotyckie budynki 152 Regimentu Piechoty przetrwały burzę wojenną II wojny światowej i do dzisiaj pełni swoją pierwotną funkcję.
W okolicy Malborka natomiast można zwiedzić na przykład Cmentarze Mennonickie. Jest to mało znana atrakcja turystyczna, ale warta zobaczenia chociażby ze względu na wygląd różniący się znacznie od cmentarzy katolickich i ewangelickich. Największa i najbardziej uporządkowana jest nekropolia we wsi Stogi koło Malborka. Każdy z nagrobków jest odrębnym dziełem sztuki. Dodatkową atrakcją w okolicy Malborka jest żegluga po Nogacie oraz Młynówka.
MALBORK POKOJE GOŚCINNE Z ŁAZIENKAMI Nieopodal Zamku oferujemy w bardzo dobrym standardzie, w pełni wyposażone 4 dwuosobowe pokoje z łazienkami, z dostępem do kuchni oraz możliwością zaparkowania pojazdu na zamkniętej posesji lub w gar.