Noclegi Malbork

Malbork jest miastem, które szczyci się wieloma zabytkami, wśród nich wyróżnia się Zamek Krzyżacki, stanowiący główny cel turystycznego pobytu w mieście. Zamek jest gotycką warownią zbudowana z cegły która zachwyca zarówno swoja architekturą, jak i unikatowymi zbiorami dzieł sztuki, bursztynów i numizmatów. Do murów fortecznych zamku przylega Stare Miasto wraz z zabytkami architektury średniowiecznej takimi jak: Kościół Św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV w. oraz mury obronne z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską. Poza samym zamkiem w Malborku godne uwagi są: Mury Obronne Starego Miasta wraz z bramami oraz basztami. Do dzisiaj zachował się nadnogacki mur oporowy oraz częściowo zachowane mury dolnych kondygnacji Szkoły Łacińskiej. Drugi znaczący odcinek muru zachował się po wschodniej stronie miasta. Należą do niego 3 baszty, fragment konstrukcji z czwartą basztą. W bardzo dobrym stanie są dwie bramy miejskie.

Kolejnym obiektem jest brama Garncarska, która należy do zespołu umocnień średniowiecznych Malborka z XIV w. Kościół Św. Jana a we wnętrzu świątyni kilka perełek sztuki. Do najważniejszych należą miedzy innymi stalle z XV wieku z najstarszym herbem Malborka, oraz herbami mieszczan, gotycka meluzyna z figurką Matki Boskiej, wspaniałe zabytki malarstwa sztalugowego. Nie mniej ciekawy jest kościół św. Jerzego obecnie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, usytuowany na dawnym przedmieściu sztumskim, za Brama Mariacką. Kościół otoczony jest dawnym cmentarzem. Kolejnym obiekt wart obejrzenia – Budynek Poczty Nr 1. powstały w XIX w. do dziś pełni funkcję, dla jakiej został zbudowany. Warto zwrócić uwagę na Szkołę Łacińską, Obóz Jeniecki, Szpital Jerozolimski wraz z otaczającym go niestety bardzo zdewastowanym cmentarzem, zlokalizowany na przedmieściu sztumskim.

Cmentarz poewangelicki – jeden z pierwszych cmentarzy, które znalazły się znacznej odległości od miasta. Dzisiaj na cmentarzu znajduje się kilkanaście prostych nagrobków z XV wieku. Stary drzewostan stanowi piękną dominantę w sylwetce miasta. „Czerwone Koszary” – neogotyckie budynki 152 Regimentu Piechoty przetrwały burzę wojenną II wojny światowej i do dzisiaj pełni swoją pierwotną funkcję.

W okolicy Malborka natomiast można zwiedzić na przykład Cmentarze Mennonickie. Jest to mało znana atrakcja turystyczna, ale warta zobaczenia chociażby ze względu na wygląd różniący się znacznie od cmentarzy katolickich i ewangelickich. Największa i najbardziej uporządkowana jest nekropolia we wsi Stogi koło Malborka. Każdy z nagrobków jest odrębnym dziełem sztuki. Dodatkową atrakcją w okolicy Malborka jest żegluga po Nogacie oraz Młynówka.

ZOBACZ OBIEKT Apartament Blisko Zamku w Malborku

Apartament Blisko Zamku w Malborku

150 - 250 PLN

Apartament Blisko Zamku w Malborku

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Palacyk Pod Akacjami

Pensjonat Palacyk Pod Akacjami

40 - 50 PLN

Zapraszamy do Malborka! Polecamy Pensjonat Pałacyk Pod Akacjami położony na osiedlu domków jednorodzinnych w Malborku. Oferujemy pokoje 2 osobowe i 3 osobowe w relatywnie niskiej cenie.

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

40 - 50 PLN

Dysponujemy 3 nowymi pokojami z łazienkami. 400 m od zamku, 10 min pieszo.

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT MALBORK Pokoje gościnne z łazienkami na Zamkowej

MALBORK Pokoje gościnne z łazienkami na Zamkowej

40 - 60 PLN

MALBORK POKOJE GOŚCINNE Z ŁAZIENKAMI Nieopodal Zamku oferujemy w bardzo dobrym standardzie, w pełni wyposażone 4 dwuosobowe pokoje z łazienkami, z dostępem do kuchni oraz możliwością zaparkowania pojazdu na zamkniętej posesji lub w gar.

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT Ceglany Domek Agroturystyka Malbork Chlebówka

Ceglany Domek Agroturystyka Malbork Chlebówka

35 - 200 PLN

Witamy! "Ceglany Domek" to ponad stuletni, odrestaurowany, malowniczy dom położony we wsi Chlebówka między Malborkiem a Nowym Dworem Gd.

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT Noclegi

Noclegi

25 - 35 PLN

Tanie noclegi w Malborku, świetna lokalizacja (blisko zamku), atrakcyjne ceny.

pomorskie / malborski / Malbork

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne

Gospodarstwo Agroturystyczne

25 - 35 PLN

Oferta dotyczy wynajęcia trzech pokoi (4 os. , 4 os.

pomorskie / malborski / Malbork